Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Lielvārdes novada pašvaldībai ir noslēgts līgums ar biedrību "Dzīvnieku patversme Mežavairogi" par klaiņojošo, bezsaimnieka dzīvnieku (suņu, kaķu un meža dzīvnieku) izķeršanu Lielvārdes novada pašvaldības administratīvajā teritorijā un šo dzīvnieku izmitināšanu "Mežavairogu" dzīvnieku patversmē, kā arī nobrauktu, beigtu dzīvnieku savākšanu no Lielvārdes novada teritorijas.

Pēc izķeršanas klaiņojošo bezsaimnieka dzīvnieku ievieto "Mežavairogu" dzīvnieku patversmē. Pirms ievietošanas to veterinārmedicīniski izmeklē, ja vajadzīga veterinārā palīdzība, tā tiek sniegta. Pēc Ministru Kabineta noteikumiem, dzīvnieks patversmē uzturas 14 dienas (trakumsērgas karantīnas laiks). Pēc karantīnas dzīvniekam tiek meklēts adoptācijas saimnieks.

Ja reida laikā izķer kādam piederošu dzīvnieku, un īpašnieks var piederību pierādīt (uzrādot potēšanas pasi), tad īpašniekam 6 dienu laikā jāierodas pēc dzīvnieka personīgi vai jāvienojas ar dzīvnieku patversmi par vēlamo dzīvnieka izņemšanas laiku. Ja nevar pierādīt dzīvnieka piederību, dzīvnieks visu karantīnas laiku uzturas patversmē. Pēc karantīnas laika, izņemot dzīvnieku no patversmes, tā īpašniekam jāatmaksā izdevumi par dzīvnieka uzturēšos patversmē, kā arī par obligāto vakcināciju pret trakumsērgu, ja tāda nav veikta iepriekš.


Dzīvnieku īpašniekiem vai valdītājiem ir pienākums
:

  • Izpildīt Dzīvnieku aizsardzības likuma un Dzīvnieku labturības noteikumu normas attiecībā par dzīvnieku turēšanu un izvešanu pastaigās. (Mājdzīvnieku īpašnieku pienākums ir rūpīgi iepazīties ar šiem dokumentiem!)
  • Dzīvnieku katru gadu profilaktiski vakcinēt pret slimībām (obligāti pret trakumsērgu).
  • Dzīvniekam piešķirt identifikācijas numuru (čipu), vai citu piederības zīmi (žetonu, kapsulu, kakla siksniņu).
  • Īpašniekiem regulāri un rūpīgi pieskatīt savus mājdzīvniekus un nodrošināt, lai tie nerada draudus apkārtējo drošībai.

Likumdošana, kas regulē mājdzīvnieku turēšanas nosacījumus: https://likumi.lv/doc.php?id=132534 

Iedzīvotājus lūdzam telefoniski informēt par bezsaimnieka dzīvnieku klaiņošanu un kaķu koloniju atrašanās vietām:

  • Lielvārdes novada pašvaldības policiju (tālr. 65054477; 28668872),
  • Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas izpilddirektoru vai vietnieku; Kontakti
  • Dzīvnieku patversmi"Mežavairogi".  

Patversmes informatīvais tālrunis: 29256261.  Informācija par to, kā rīkoties, ja redzat noklīdušu dzīvnieku, par iespējām adoptēt dzīvniekus, par visiem citiem jautājumiem, kuri nav nekavējoties un operatīvi risināmi, piem., darba laikiem, suņu pastaigām, ziedojumiem utt. Tālruņa darba laiks darba dienās no pl. 9.00 līdz 19.00.

Operatīvais tālrunis: 24422440. Darbojas visu diennakti - izsaukumiem, akūtiem un steidzamiem jautājumiem, kurus nevar atlikt u.tml. 

Patversme aicina rūpīgi izvērtēt, pa kuru tālruni zvanīt. Liels paldies par izpratni!

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu