Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Jautājumus var uzdot, izmantojot kontaktformu

 
Šajā sadaļā iesniegtajiem jautājumiem un atbildēm ir tikai informatīvs raksturs un tiem nav juridiska spēka. Iesniegto jautājumu izskatīšanai nepiemēro Iesniegumu likuma noteikumus. Informācija par to, kā elektroniski iesniegt oficiālu iesniegumu pašvaldībai, šeit.

Jautājums: Jānis (20.04.2021.)

Vai Lielvārdes pašvaldība var noskaidrot, cik ilgi vēl visā pilsētā smirdēs pēc vircas un kūtsmēsliem?

Atbildi sniedz Lielvārdes novada pašvaldības Vides inženiere Sandra Pudāne (21.04.2021.)

Saskaņā ar MK kabineta noteikumu Nr.724 “Noteikumi par piesārņojošas darbības izraisīto smaku noteikšanas metodēm, kā arī kārtību, kādā ierobežo šo smaku izplatīšanos” 40.punktā noteikto – lauksaimniecības zemēs kūtsmēslu izkliede ir atļauta katru dienu, izņemot svētdienas un svētku dienas laika periodā no 15.marta līdz 20.oktobrim. Lielvārdes pilsētas tiešā tuvumā atrodas lauksaimniecības zemes un iespējams, ka zemnieki ir uzsākuši lauku mēslošanu. Pēdējās dienās pūta spēcīgs A puses vējš, iespējams, tas ir veicinājis kūtsmēslu smakas izplatību pilsētas virzienā.
Pašvaldībā nav saņemta informācija par kādu ārkārtas situāciju pilsētai tuvāk esošajās dzīvnieku novietnēs. Kūtsmēslu izkliedi uz lauksaimniecības zemēm kontrolē Valsts augu aizsardzības dienests. Pašvaldība, sazinoties ar dienestu, noskaidroja, ka kūtsmēslu izkliedes pārbaude tiks veikta trešdien, 21.aprīlī, pēc tās tad arī tiks precizēta informācija par iespējamo smaku cēloni.​

Jautājums: Ruta (16.04.2021.)

Ruta: Kāpēc informāciju par EKO dienām saņēmu 16.aprīlī,bet Lielvārdes iedzivotājiem šis pakalpojums bija 14-15.04?
Vajadzēja marta avīzē informēt!

Atbildi sniedz Anita Saka, informācijas līdzekļu redaktore (20.04.2021.)

Labdien, Ruta! Paldies par ziņu. Marta Lielvārdes Novada Ziņu numurs iznāca 18.martā, taču ziņu par EKO dienām saņēmām tikai 19.martā – attiecīgi  uz laiku, kad tika gatavots marta avīzes numurs, manā rīcībā nebija nepieciešamā informācija.
Uzreiz, kā ziņa par EKO dienām tika saņemta – 19.martā – raksts tika publicēts Lielvārdes novada mājaslapā www.lielvarde.lv un sociālajā vietnē facebook.com. Taču,  lai gan pašvaldības informatīvā izdevuma Lielvārdes novada ziņas iznākšanas laiks nesakrita ar EKO dienām Lielvārdē, šis jautājums joprojām bija aktuāls Lēdmanes un Jumpravas pagastu iedzīvotājiem, tāpēc tika pieņemts lēmums par raksta ievietošanu aprīļa numurā.
 
Šobrīd  iesakām lielgabarīta atkritumus nodot Ogres SIA “Marss” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Lielvārdē, Dravnieku ielā 9c, to utilizāciju apmaksā Lielvārdes novada pašvaldība. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.
 
Vairāk informācijas šeit.


Jautājums: Vēsma (15.03.2021.)

Labdien, ņemot vērā aukstā ūdens kvalitāti, vai Miera ielā arī tiks izbūvētā centralizētā aukstā ūdens apgādes sistēma.Paldies!

Atbildi sniedz SIA "Lielvārdes Remte" valdes priekšsēdētājs Andis Siliņš (15.03.2021.)

SIA “Lielvārdes Remte” ir noslēgtusi līgumu ar SIA “Firma L4” par centralizētā ūdensvada būvprojekta izstrādi. Tas tiks sadalīts 4 kārtās:
 • Rembates iela,
 • Meža iela,
 • Puškina iela,
 • Pļavu, Putnu ielas un atzars no Rembates ielas. 
Katru kārtu varēs realizēt atsevišķi. Ūdensvada projekta realizācija būs atkarīga no finansējuma​, ko varēs piesaistīt šim projektam.
Līdz ar to, šobrīd nevar apgalvot, ka visās nosauktajās ielās būs izbūvēts centralizētais ūdensvads. Tas būs zināms šā gada jūnija – Jūlija mēnešos. Šobrīd Miera ielā nav paredzēta centralizētā ūdensvada izbūve.

Jautājums: Asnāte Miers (07.03.2021.)

Gribēju noskaidrot, kad Lielvārdes novads plāno renovēt Lielvārdes vidusskolu, kas būtu piemērotāka 21. gadsimta prasībā un novada tēla?

Atbildi sniedz Inga Škapare, Izglītības nodaļas vadītāja (10.03.2021.)

Labdien, Asnāte! Lielvārdes novada domes apstiprinātajā  Lielvārdes novada attīstības programmas 2019.-2025.gadam Investīciju plānā 2021.-2023.gadam, apstiprināts investīciju projekts “Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas telpu paplašināšana izglītības funkcijas nodrošināšanai”, kura īstenošana nodrošinās mācību procesam nepieciešamo telpu atbilstību mūsdienu  prasībām. 2021.gada 27.janvārī Lielvārdes novada dome pieņēma lēmumu “Par Lielvārdes novada pašvaldības budžetu 2021.gadam”, paredzot 2021.gada budžetā finansējumu  būvprojekta izstrādei šim investīciju  projektam. Turpmākās darbības un būvniecības termiņus noteikts finansējuma pieejamība un pašvaldības iespējas uzņemties kredītsaistības.

Jautājums: Ināra Liepiņa (22.02.2021.)

Saņemot pastkastītē jaunās Lielvārdes ziņas, pārsteigumu radīja tas, ka avīze ir apvienota ar partijas reklāmas izdevumu. Zinot, ka pašvaldības izdevumus vairs nedrīkst izmantot politisko spēku reklamēšanai,radās daži jautājumi. Vai pašvaldības ziņās drīkst likt maksas reklāmu? Ja tas ir bezmaksas pielikums, vai Lielvārde atbalsta tieši šo partiju, vai arī visas citas tiks tādā pašā veidā slavētas? Ja tā ir apmaksāta reklāma, kas par to saņem naudu - pašvaldība, avīze, pasts?

Atbildi sniedz Anita Saka, informācijas līdzekļu redaktore (22.02.2021.)

Ladien, Ināra! Paldies par Jūsu ziņu! Lai noskaidrotu radušos situāciju, sazinājos ar pasta nodaļas darbiniekiem, kuri sniedza skaidrojumu, kāpēc pašvaldības izdevumā ievietoti kādas politiskās partijas reklāmas materāli. Lūdzu skatīt zemāk:

"Pašvaldības izdevums "Lielvārdes novada ziņas" un "Attīstībai/PAR" materiāli izplatīšanai pasta nodaļā saņemti dažādās dienās. Tie nav komplektēti kopā kā viens sūtījums vai likti viens otrā. Ja abonents ir saņēmis abus materiālus kopā (it kā ieliktus vienu otrā), tad tā ir apstākļu sakritība. Lai pēc iespējas novērstu  šādu situāciju iespējamību, pastnieku uzmanība tiks vērsta uz to, ka nav pieļaujams likt vienu materiālu iekšā otram."

Jautājums: Inita Riktere (09.02.2021.)

Ielu kaisīšana Lauktehnikas masīvā notiek reti,vai nemaz.Kas noticis?Nākot no Lielvārdes ,līdz kultūras namam ielas nokaisītas,tālāk kā ar nazi nogriezts,kaisīja pirms kādas pusotras nedēļas.Gribētu ,lai arī mūsu pusē varētu staigāt normāli!

Atbildi sniedz Anita Saka, informācijas līdzekļu redaktore (09.02.2021.)

Labdien, Inita! Komunikācijas un tūrisma nodalas vadītāja Maruta Petunova ir atbildējusi uz Jūsu jautājumu  sociālajā tīmekļa vietnē facebook.com iesaistoties diskusijā gan personīgi ar Jums, gan grupas dalībniekiem. Skatīt atbildi:

"Labdien vēlreiz! Informējam, ka, ik dienas apsekojot visas pašvaldības ielas, galvenokārt tiek ņemts vērā tas, cik intensīva šajā posmā ir satiksme. Kā, piemēram, krustojumi un dzelzceļa pārbrauktuves kaisītas papildus, jo šie posmi ir potenciāli bīstamāki – tur automašīnu plūsma un arī nepieciešamība strauji bremzēt ir biežāka. Savukārt, Jūsu minētajās ielās satiksme ir mazāk intensīva, tāpēc kaisīšana ar smilts/sāls maisījumu notiek, individuāli, katru dienu izvērtējot šo ielu stāvokli. Pēdējās pusotras nedēļas laikā šīs Jūsu minētās ielas kaisītas vairākkārt, tostarp arī šodien. Tomēr, ņemot vērā, ka jau krietnu laiku gaisa temperatūra ir zemāka par -10 grādiem, arī smilts/sāls maisījuma efektivitāte pie šīs gaisa temperatūras samazinās. Tāpat apledojums var veidoties arī neprognozējami – tas atkarīgs no gaisa temperatūras, mitruma un citu laika apstākļu ietekmes. Aicinām iedzīvotājus būt saprotošus un neskaidros jautājumos vērsties pašvaldības administrācijā!"

 Ja rodas papildus jautājumi, droši vērsieties pie mums, rakstot uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


Jautājums: Jekaterina (26.01.2021.)
Jekaterina: Labdien! Izlasīju šo informāciju: http://www.lielvarde.lv/?option=com_content&view=article&Itemid=536&id=7715332 , bet tajā nav minēts, uz cik gadiem nekustāmā īpašuma nodoklis tiks samazināts par 50%?

Atbildi sniedz Maruta Petunova Lielvārdes novada pašvaldības Komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja (28.01.2021.)

Labdien. Informējam, ka nodokļa atlaide kopš pakalpojuma līguma slēgšanas brīža būtu spēkā 3 gadus.
 

Jautājums: Inita (18.01.2021.)

Labdien! Bijām ar bērnu Lielvārdē Rembates parkā braukāt ar ragaviņām no kalniņa. Gribētāju bija daudz. Mani novērojumi bija divējādi. Ļoti jauki, ka bērniem un vecākiem ir kur izkustēties, bet mani satrauca virziens no šī kalniņa uz dīķa pusi. Tas nav norobežots no dīķa un vēl ir kaut kāds akmeņu veidojums no kalniņa uz dīķi. Vai nav domāts šo kalniņa pusi uz dīķa pusi nožogot ar kaut ko, lai bērni netīšām neieslīd dīķī? Jo daļa bērnu nāk slidināties vieni paši bez vecākiem.

Atbildi sniedz Anita Saka, informācijas līdzekļu redaktore (18.01.2021)

Labdien, Inita! Paldies par Jūsu ieteikumu, Jūsu bažas par bērnu drošību ir pamatotas, taču iedzīvotājiem, kas izmanto kalniņu ziemas priekiem, kā jebkurā dzīves situācijā, pašiem jāizvērtē slidināšanās drošība. Laikā, kad dīķis ir aizsalis, uz tā var gan slidot, gan laisties no kalniņa, bet laikā, kad dīķis nav aizsalis, jāizmanto drošākā kalniņa puse. Vecākiem lūgums pieskatīt savus bērnus slidināšanās laikā, bet tiem vecākiem, kas bērnus laiž vienus, lūgums izskaidrot bērmiem drošības noteikumus baudot ziemas priekus gan uz šī kalniņa, gan Daugavas tuvumā un citur.


Jautājums: Kitija (28.12.2020.)

Labdien!
Vai uz Stacijas ielas, virzienā no pārbrauktuves pa kreisi(uz Ķeguma pusi) ir plānots uzstādīt kaut dažas laternas?? Un kad? Jau vairākus gadus dzīvoju Lielvārdē un ejot uz mājām no stacijas, Stacijas iela visā garumā ir tumša. Šajā tumšajā laikā ļoti neomulīga sajūta! Paldies!

Atbildi sniedz Andris Jankovskis, Lielvārdes novada pašvaldības ceļu speciālists (29.12.2020)

Labdien!
Atbildot uz Jūsu jautājumu par  apgaismojumu Stacijas ielā, informēju, ka  izbūvēt ielas apgaismojumu Stacijas ielā posmā no Rembates ielas līdz Zaļajai ielai  nav paredzēts.Jautājums:  Alla (16.11.2020)

Labdien, Jautājums par atkritumu šķirošanas punktu. Kam pakārtots tā darba laiks? Jo brīvdienā darba laiks ir tikai sestdien līdz pl 15:00, bet tas arī neko nelīdz ja vēlies nodot lapas, konteiners pilns jau pa nedēļas laiku un brīvdienā to izmantot nevar. Vai grūti sezonā pasūtīt divus konteinerus? Tā pati situācija arī bija ar mēbeles konteineru. Kas par to atbild un kas plāno konteineru izvešanu?

Atbildi sniedz Vilnis Melkerts, SIA "Lielvārdes Remte" pašvaldības teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs (17.11.2020.)

Labdien, Alla!

 1. Šķirošanas laukumu apsaimnieko, darba laikus nosaka un konteineru izvešanu organizē un plāno Ogres SIA Marss.
 2. Tā kā neviens  - ne iedzīvotāji, ne pašvaldība, ne SIA Lielvārdes Remte Pašvaldības teritorijas apsaimniekošanas nodaļa nevar iedot prognozi uzņēmējam par prognozējamo atkritumu piegādes daudzumu, tad loģiski, var rasties situācijas, kad konteineri ir piepildīti. Tomēr, nekavējoties tiek organizēta to nomaiņa.
 3. Jebkurā gadījumā, ja konteineri ir pārpildīti, vienojoties ar atbildīgo laukuma dežuranti, laukuma darba laikā iedzīvotājiem ir iespēja atstāt lielgabarīta preces, gan bioloģiskos atkritumus maisos blakus konteineram, saskaņā ar laukuma apkalpotājas / dežurantes norādījumiem. SIA Lielvārdes Remte Pašvaldības teritorijas apsaimniekošanas nodaļas darbinieki, sadarbībā ar  Ogres SIA Marss palīdz atvesto sakrāmēt un sabērt atbilstošajā jaunatvestajā konteinerā.
 4. Lūdzam ņemt vērā, ka lielgabarīta un dārza bioloģisko atkritumu savākšanas konteineru izvešanu, nomaiņu un satura utilizāciju apmaksā Lielvārdes novada pašvaldība un iedzīvotājiem tā ir bez maksas!Jautājums:  Anna (04.11.2020)

Labdien! Septembrī bija jāaizpilda “Aptauja daudzbērnu ģimenēm”. To izdarījām. Vai ir pieņemts kāds lēmums? Paldies :)


Atbildi sniedz Lielvārdes novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Inga Škapare (05.11.2020)

Labdien. Lai aprēķinātu Lielvārdes novada pašvaldības (turpmāk - Pašvaldības) finanšu iespējas sniegt papildu atbalstu ēdināšanas pakalpojuma maksai daudzbērnu ģimenēm un sagatavotu aprēķinus par nepieciešamo pašvaldības finansējumu šim atbalstam, Pašvaldības Izglītības nodaļa veica iedzīvotāju aptauju par daudzbērnu ģimenēm novadā.

Pamatojoties uz aptaujas rezultātiem tika sagatavots priekšlikums Lielvārdes novada domei par iespēju sniegt atvieglojumu 100% apmērā (brīvpusdienas) daudzbērnu ģimeņu bērnu ēdināšanas pakalpojuma maksai Pašvaldības vispārizglītojošās izglītības iestādēs.

Priekšlikums tika atbalstīts 2020. gada 30.septembra Lielvārdes novada domes sēdē un iestrādāts kā grozījumi Lielvārdes novada domes 2019.gada 27.marta saistošajos noteikumos Nr.3 "Par ēdināšanas pakalpojuma maksas atvieglojumiem Lielvārdes novada pašvaldības izglītības iestādēs "
Likuma Par pašvaldībām 45. pants nosaka, ka Dome saistošos noteikumus nosūta atzinuma sniegšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), kura ne vēlāk kā mēneša laikā no saistošo noteikumu saņemšanas izvērtē pašvaldības pieņemto saistošo noteikumu tiesiskumu un nosūta pašvaldībai attiecīgu atzinumu.
Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.
Pašvaldības izdevuma " Lielvārdes novada ziņas " nākošais numurs iznāk 2020.gada 12.novembrī, kurā publicēsim noteikumu grozījumus. Izdevumā publicēsim arī skaidrojumu par to, kā daudzbērnu ģimenes varēs pieteikties brīvpusdienu saņemšanai Pašvaldības izglītības iestādēs.

 

Jautājums: Vēsma (01.10.2020.)

Labdien, kad par bērnu ēdināšanu bērnudārzā tiks izrakstīti rēķini un kāpēc man ir jāmaksā par mēnesi uz priekšu par bērna ēdināšanu. Kas par to ir atbildīgs un kurš likuma punkts nosaka šādu kārtību. Paldies jau iepriekš par atbildi.

Atbildi sniedz Lielvārdes novada pašvaldības juridiskās nodaļas vadītāja Elita Ozoliņa: (05.10.2020)

Labdien, Vēsma! Paldies par jautājumu. Rēķinu par bērnu ēdināšanu bērnudārzā saņemsiet līdz mēneša 7.datumam. Rēķins tiks izrakstīts, veicot aprēķinus par iepriekšējā mēnesī saņemto pakalpojuma apjomu un bērna vecāku/likumīgo pārstāvju izdarītajiem avansa maksājumiem par ēdināšanu. Šobrīd pašvaldības grāmatvedība avansa rēķinus neizraksta, bet, ņemot vērā ierosinājumus, pašvaldība risina iespēju sagatavot un izsniegt avansa rēķinus.

Lielvārdes novada dome 2020.gada 29.janvārī ar lēmumu Nr.8 “Par pašvaldības finansējumu ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšanai Lielvārdes novada pašvaldības izglītības iestāžu izglītojamiem” noteica ēdināšanas pakalpojuma finansēšanas kārtību 2020./2021.mācību gadā, tostarp nosakot, ka visiem izglītojamiem pašvaldība finansē citus ar ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšanu (bez pārtikas produktu daļas) saistītus izdevumus (atlīdzība darbiniekiem, telpu uzturēšanas izdevumi, inventāra lietojums, u.tml.). Šajā lēmumā noteiktie bērnu ēdināšanas pakalpojuma finansēšanas principi izglītības iestādēs tika nostiprināti ar Lielvārdes novada domes 2020.gada 26.augusta saistošajiem noteikumiem Nr.17, izdarot grozījumus Lielvārdes novada domes 2019.gada 27.marta saistošajos noteikumos Nr.3 “Saistošie noteikumi par ēdināšanas pakalpojuma maksas atvieglojumiem Lielvārdes novada pašvaldības izglītības iestādēs”.

Lai novērstu to, ka pašvaldības grāmatvedības uzskaitē uzkrājas maksājumu parādi par bērnu ēdināšanu bērnudārzā, tika mainīta samaksas kārtība par bērnu ēdināšanu gan bērnudārzā, gan skolā. Pamatojoties uz Izglītības likuma 17.panta trešās daļas 3.punktu, kas novada pašvaldībai uzliek pienākumu noteikt kārtību, kādā tās padotībā esošās izglītības iestādes finansējamas no budžeta, kā arī pamatojoties uz Ministru kabineta 2018.gada 13.februāra noteikumiem Nr.87 „Grāmatvedības uzskaites kārtība budžeta iestādēs”, kas nosaka kārtību avansa maksājumu uzskaitei grāmatvedībā, Lielvārdes novada dome 2020.gada 12.augustā ar lēmumu Nr.234 apstiprināja iekšējos noteikumus Nr.2 “Lielvārdes novada vispārējās izglītības iestāžu izglītojamo ēdināšanas norēķinu kārtība”, kur 4.punkts nosaka norēķinu kārtību: “Izglītības iestāžu izglītojamo vecāki vai to likumīgie pārstāvji veic iemaksu par ēdināšanas pakalpojumu nākamajam mēnesim līdz iepriekšējā mēneša 25.datumam”.

Ņemot vērā Lielvārdes novada domes noteikto kārtību norēķiniem par ēdināšanas pakalpojumu izglītības iestādēs, par bērna ēdināšanu bērnudārzā un samaksas kārtību bērna vecāki/likumīgie pārstāvji slēdz līgumu ar konkrēto bērnudārzu vai skolu (par pirmsskolas bērnu grupām).

Jautājums: Gunārs (27.09.2020.)

Labdien! Vai varētu atgādināt īpašniekiem, ka nepieciešams appļaut zemes gabalu starp Laimdotas, Raiņa ielām, E. Kauliņa aleju un Austriņu ceļu? Pirms Jāņiem vienreiz nopļāva bet nu jau tur atkal krūmi aug. 

Atbildi sniedz Lielvārdes novada pašvaldības policijas priekšnieks Artis Mundurs (05.10.2020.)

Norādīto teritoriju apsekos Lielvārdes novada pašvaldības policijas darbinieki un, ja būs nepieciešams, sazināsies ar zemes īpašniekiem, lai nekustamais īpašums būtu sakopts atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.Jautājums: Dagmāra (29.09.2020.)

Lūdzu Pašvaldību atrisināt jautājumu par bezsaimnieka kaķu likvidēšanu Parka ielā 1 šķūnītī. Jau pavasarī ierosināju šo jautājumu risināt. Tad šķūnītī dzīvoja 7-9 kaķi. Tagad to ir 11-15. Šķūnītis ir slēgtā teritorijā, bet atslēga ir Rembates parka uzkopējai S.B. un viņa kaķus uztura, tādēļ viņi nav galīgi nonīkuši. Tomēr vairākiem ir redzamas slimības pazīmes, sastrutojusi mugura u.c. Diemžēl pašvaldības policijas vietas apsekošana pavasarī vienu reizi nesaskatīja nekādus dzivnieku labturības pārkāpumus. Apkārtējie iedzīvotāji cieš no kaķu "iezīmētām" vietām, teritorijas piegānīšanas, infekcijas izplatīšanas draudiem, putniņu apēšanas. Un, protams, tīri cilvēcīgi ir žēl jauno kaķīšu, nāk ziema. Ļoti ceram uz pašvaldības rīcību šinī situācijā. 

Atbildi sniedz Lielvārdes novada pašvaldības policijas priekšnieks Artis Mundurs (30.09.2020.)

Informējam Jūs, ka minētā kaķu kolonija Parka ielā ir apsekota, un informācija par kaķu koloniju nodota Dzīvnieku aizsardzības biedrībai ‘’Dzīvnieku SOS’’ (turpmāk – Biedrība), ar kuru Lielvārdes novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu par  bezsaimnieka kaķu izķeršanu Lielvārdes novada teritorijas robežās, kastrēšanu un nogādāšanu atpakaļ to dzīves vietās.  Biedrības darbinieki minētajā adresē jau ir vairākkārtēji veikuši bezsaimnieka dzīvnieku izķeršanu un kastrēšanu. Jāmin arī, ka Biedrības darbinieki novērtē noķertā dzīvnieka veselības stāvokli un gadījumos, kad dzīvnieks ir neglābjami slims vai ievainots un nav ārstējams, tiek nodrošināta arī bezsaimnieka kaķu eitanāzija.


Jautājums: Maija (26.09.2020.)

Vai tiešām pašvaldība akceptē un saskaņo sektas darbību pašvaldības sociālā dienesta struktūrvienībā? Draudzes Kristus pasaulei dievkalpojums LIELVĀRDE – 2. oktobris plkst. 18.00 Soc.dienas aprūpes centrs, Ausekļa iela 3, Lielvārde, kalpos evaņģēlists Pēteris Plakans. Šī draudze nav Latvijā atzīto konfesiju sastāvā un izmanto sociālā dienesta klientu ietekmējamību. Uz kāda pamata pašvaldība ļauj sava sociālā dienesta klientus pakļaut šo sludinātāju manipulācijām?

Atbildi sniedz Lielvārdes novada sociālā dienesta vadītāja Inese Gelte (29.09.2020.)

Draudzes Kristus pasaulei dievkalpojums LIELVĀRDĒ – 2. oktobrī plkst. 18.00 Soc.dienas aprūpes centrā, Ausekļa ielā 3, Lielvārdē, kurā kalpos evaņģēlists Pēteris Plakans, ir atteikts. Pasākums norādītajā adresē nenotiks.Jautājums: Baiba (02.09.2020.)

Labdien! Kad Jumpravas pagasta pārvalde, Jumpravas kultūras nams un Jumpravas Mūzikas un mākslas skola atgriezīsies savās telpās Daugavas ielā 6? Kādu iemeslu dēļ iestādes vēl netiek laistas savās telpās un cik ilgi vēl būs jāciešas pamatskolā? Neizskatās, ka kāds Daugavas ielā 6 kaut ko darītu un lielākoties iestāžu vadītāju atbilde uz jautājumu "kad tiksiet atpakaļ?" ir "nezinu"! Vai tiešām nezina, vai arī apzināti ceļ intrigu? Galvenā Jumpravas ēka stāv kā bilde, tukša un nepieejama. Paldies.

Atbildi sniedz Attīstības plānošanas un pašvaldības īpašumu pārvaldības nodaļas projektu vadītāja Santa Zvirbule (07.09.2020.)

Labdien! 2019.gada 27.maijā tika uzsākti Jumpravas pagasta pārvaldes ēkas pārbūve, īstenojot projektu “Energoefektivitātes paaugstināšana Jumpravas pagasta pārvaldes ēkā”. Plānotais būvdarbu veikšanas laiks, saskaņā ar līguma nosacījumiem, bija 9 mēneši. Līgumā noteiktajā termiņā tika pabeigti ēkas energoefektivitātes pasākumi – fasādes un cokola siltināšanas darbi, logu nomaiņa, jumta seguma nomaiņa, kā arī teritorijas labiekārtošanas darbi un ekspluatācijā nenodotās ēkas daļas demontāža. Pēc darbu pabeigšanas tika pieprasīts Veselības inspekcijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (turpmāk - VUGD) atzinums.
2020.gada martā tika saņemts VUGD Atzinums par būvobjekta atbilstību ugunsdrošības prasībām, kurā konstatētas vairākas būvobjekta neatbilstības ugunsdrošības prasībām. Konstatētās nepilnības tika novērstas, precizējot būvprojekta ugunsdrošības pasākumu pārskatu, kā arī veicot vairākus papildus darbus - metāla ugunsdrošo durvju montāžu kāpņu telpas priekštelpā, koka konstrukciju un metāla siju nodrošināšanu ar noteikto minimālo ugunsizturību.
Atkārtotā VUGD pārbaudē objektā tika pagarināts atzinuma izsniegšanas termiņš, kura laikā pašvaldībai jāizbūvē hidrants, atbilstoši būvnormatīvu prasībām, nodrošinot normatīvos aktos noteikto atrašanās attālumu, kā arī jānodrošina avārijapgaismes sistēmas ierīkošana visā ēkā. Veicamie darbi saistīti ar būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādi un saskaņošanu, kā arī būvdarbu veikšanu, kas ievērojami iekavē objekta nodošanu ekspluatācijā. Ņemot vērā ēkas ekspluatācijas uzsākšanas laiku, kad spēkā bija citi normatīvi, VUGD tehniskajā komisijā paralēli tika lūgts saskaņot evakuācijas izejas durvju ailas augstuma atkāpes, ko nav iespējams pārbūvēt atbilstoši šobrīd spēkā esošajiem būvnormatīviem.
Informējam, ka šobrīd tiek ierīkota avārijapgaisme un izvēlēts būvdarbu veicējs hidranta izbūvei. Būvdarbu pabeigšana un ēkas nodošana ekspluatācijā plānota līdz 30.septembrim.


Jautājums: Anna (04.09.2020.)

Man ir jautājums, mums ir Lielvārdes novadā tikai viena skola - http://www.ogrenet.lv/lielvarde/47800/ šis PR raksts ir neviens ļoti slikti sagatavots, bet arī gramatikas kļūdu ir nenormāli daudz. Arīdzen, kā tas ir iespējams ka pašvaldībā ir tikai viena skola kurā ir skolotāji?


Atbildi sniedz Anita Saka, Lielvārdes novada pašvaldības Informācijas līdzekļu redaktore (04.09.2020.)


Labdien, Anna! Paldies par aizrādījumiem saistībā ar raksta kvalitāti, ņemšu tos vērā, taču, kas attiecas uz Jūsu izteikumu, ka pašvaldībā ir tikai viena skola, kurā ir skolotāji - atbildu, ka rakstā aprakstīti Lielvārdes pamatskolas skolotāji, kas sveikti, pamatojoties uz skolas vadības pieteikumu. Ikvienam iestādes vadītājam un iedzīvotājam, arī Jums, ir iespēja izvirzīt kādu Lielvārdes novada iedzīvotāju, tostarp skolotāju, pašvaldības apbalvojuma "Atzinība", "Gada novadnieks" un "Goda Lielvārdietis" saņemšanai. Apbalvojumu piešķir, tikai pamatojoties uz fiziskas vai juridiskas personas pieteikuma pamata.

Lūdzu skatīt Noteikumus "Par Lielvārdes novada pašvaldības apbalvojumiem „GODA LIELVĀRDIETIS”, „ATZINĪBA” un „GADA NOVADNIEKS”"


Jautājums: Jurģis (01.09.2020.)

Pēdjā laikā ir novērots, ka pie gaļas apstrādes rupnīcas Parkā ielā darbinieki savas automāšinas novieto zālājā. Es ceru ka pašvaldība un rūpnīcas īpašnieki ir paredzējuši risinājumu automašinu novietošanai šajā vietā. Manuprāt pilsētas teritorijā nav pieļauja šāda prakse, pretējā gadījumā zālāji pārvētīsies dubļos, peļķēs, kas kopējo pilsētas tēlu un dzīves kvalitāti pasliktinās.

Atbildi sniedz Anita Saka, Lielvārdes novada pašvaldības Informācijas līdzekļu redaktore (01.09.2020.)

Labdien, Jurģi! SIA "Gaļas nams  - Ādaži" ir vērsušies Lielvārdes novada pašvaldībā ar priekšlikumu izbūvēt autostāvvietu Jūsu pieminētajā pašvaldībai piederošajā zemes gabalā, tāpēc 22. jūlija Domes sēdē Nr.14, tika pieņemts lēmums piešķirt apbūves tiesības SIA „Gaļas nams - Ādaži” auto stāvlaukuma izveidošanai. SIA „Gaļas nams - Ādaži” apņemas segt visus ar auto stāvlaukuma izbūvi saistītos izdevumus, kā arī turpmāk uzturēt teritoriju kārtībā.

Vairāk skatīt Lielvārdes novada domes sēdes Nr. 14, lēmumā Nr. 205Jautājums: Zintis Bergmanis (27.07.2020.)

Paldies SIA "MRK Serviss" izpilddirektoram par saprotamo atbildi uz 3.jūlijā publicēto vēstuli no Spīdolas ielas 19 iedzīvotājiem. Diemžēl,vides speciāliste Sandra Pudāne no Lielvārdes pašvadības uz mūsu jautājumu (kad pašvaldība sāks šo problēmu risināt? )atbildējusi nav. Darbus,ko pašvaldība ir veikusi redzam un sakam paldies. Jautājums: vai centralizētā lietus ūdens savākšanas sistēma tiks ierīkota,lai pieminētie privātīpašumi un komercobjekti varētu pieslēgties?

Atbildi sniedz Sandra Pudāne, Lielvārdes novada pašvaldības Vides inženiere (20.08.2020.)

Labdien! Kā jau iepriekšējā atbildē minēts, pēdējo trīs gadu laikā Dravnieku/Spīdolas ielu kvartālā pašvaldība ieguldījusi ievērojamus finanšu līdzekļus lietus ūdens sistēmu sakārtošanai, aktuālākās problēmas ir novērstas. Šī gada budžetā ieplānotie līdzekļi attiecīgajam pilsētas dzīvojamajam rajonam jau ieguldīti Dravnieku ielas lejas gala posma lietus ūdens kanalizācijas sistēmas sakārtošanai. Jautājuma iesūtītāja pieminētā problēma ar Spīdolas ielas 19.mājas applūšanu pēc lielām lietavām, var tikt iekļauta pie izpētāmajiem jautājumiem nākošā gada darbu plānu sastādīšanai.Jautājums:  Sandra (31.07.2020.)

ATKĀRTOTI UZDOTU JAUTĀJUMU UN REIZĒLŪGUMU. kAD GAR LIELVĀRDES PAG. "SUDRABIŅI"CEĻA POSMU NOBĒRS AR KALCIJA HLORĪDU, LAI NEĒSTU PUTEKĻUS. Iepriekš rakstīto, atbildi neesmu saņēmusi. GAIDU SANDRA

Atbildi sniedz Andris Jankovskis, ceļu ekspluatācijas inženieris:

Labdien! Atsaucoties uz Jūsu iesūtīto jautājumu informējam, ka ceļa posms gar mājām "Sidrabiņi"  ir VAS “Latvijas Valsts ceļi” pārziņā, ar pretenzijām par ceļa kvalitāti un  putekļiem griezties  VAS "Latvijas Valsts ceļi" Ogres nodaļā. Tālr. 65022019.Jautājums: Zintis Bergmanis (03.07.2020.)

Labdien! 2.jūlijā Lielvārdē Spīdolas ielas masīvā bija stipra lietusgāze, kura appludināja nr.19 mājas pamatus, pagrabu un aiz mājas esošos mazdārziņus. Šogad tā jau ir otrā reize. Kad beidzās lietus, uz ielas esošās divas noteces ūdeni savāca. Bet pēc dažām minūtēm no kalna caur kaimiņmājas ābeļdārzu, pa ielu no firmas MRK angāru jumtiem, asfaltētajiem laukumiem nolijušais ūdens plūst uz mūsu īpašumiem. Šī problēma tika pacelta jau dažus gadus atpakaļ. Kad firma MRK vai pašvaldība sāks šo problēmu risināt? Mums ir arī foto un video materiāls. Mājas iedzīvotāju vārdā Z.Bergmanis.

Atbildes sniedz Lielvārdes novada pašvaldības Vides speciāliste Sandra Pudāne un SIA “MRK Serviss” izpilddirektors Viktors Salimgarejevs: (10.07.2020.)

Vides speciāliste Sandra Pudāne:  Pēdējo trīs gadu laikā Spīdolas un Dravnieku ielu rajonā ir veiktas divas lietus ūdens kanalizācijas sistēmas pārbūves:

2017.gada jūlijā Spīdolas ielas mazdārziņu teritorijā, Spīdolas un Kalna ielā tika veikta grāvju sistēmas tīrīšana un atjaunošana mazdārziņu daļā un gar Spīdolas ielas 6 daudzdzīvokļu ēku , kā arī slēgtā lietus ūdens kolektora izbūve Kalna ielā; 7.jūlijā pašvaldība ir veikusi pašvaldības LŪK sistēmas skalošanas darbus Spīdolas ielas masīvā, Edgara Kauliņa alejā un Avotu ielā.

2020.gada jūnijā tika veikti lietus ūdens kanalizācijas sistēmas Dravnieku ielā pārbūves un remonta darbi. Trīs gadu laikā pašvaldība šajā dzīvojamajā rajonā ir ieguldījusi budžeta līdzekļus vairāk kā 50000 EUR apmērā. Nepavisam nevar teikt, ka pēdējā laikā šajā vietā nekas nebūtu darīts situācijas uzlabošanai. To, ka šie divi projekti neatrisina situāciju visā šajā rajonā, es piekrītu, bet tur arī ir ļoti daudz privātīpašumi un komercobjekti, kuru teritorijā infrastruktūras objekti nav sakārtoti. 

SIA “MRK Serviss” izpilddirektors Viktors Salimgarejevs. Ēka Dravnieku ielā 20 ir nodota ekspluatācijā atbilstoši LR būvniecību regulējošiem aktiem. Kā arī Dravnieku ielas teritorijas robežās ir izbūvēta lietus ūdens savākšanas sistēma, kas  parastos apstākļos nodrošina lietus ūdens savākšanu un novadīšanu. Diemžēl dotajā Lielvārdes rajonā nav izbūvēta centralizētā lietus ūdens savākšanas un novadīšanas sistēma, pie kuras varētu izbūvēt Dravnieku ielas 20 teritorijas lietus ūdens novadīšanas sistēmas pieslēgumu.
Kā arī vēršam uzmanību, ka 2.jūlija lietus gāze bija netipiski spēcīga, un nesavāktais lietus ūdens bija ne tikai no Dravnieku ielas 20 teritorijas un ēkas jumta.Jautājums: Rūta (01.07.2020.)

Lūdzu pašvaldību parūpēties par upītes abu krastu sakopšanu, jo patlaban pļavā zied latvāņi un, zinot šis sērgas bīstamību un ātro izplatību, tas var radīt bīstamību apkārtnes iedzīvotājiem.

Atbildi sniedz Vilnis Melkerts, SIA "Lielvārdes Remte" pašvaldības teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs (01.07.2020.)

Labdien, Rūta! Upītes labais krasts no Slimnīcas ielas tiltiņa līdz šosejai - Daugavas virzienā ir privātīpašums. Lielvārdes novada pašvaldības saistošie noteikumu nosaka, ka privātīpašniekiem ir jākopj sava un arī publiskā teritorija 6 metri platumā no sava īpašuma vai tiesiskā valdījumā esošā īpašuma robežas. Skatīt Saistošos noteikumus Nr. 22 “Par nekustamā īpašuma kopšanu, ēku uzturēšanu un īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas kopšanu”. Arī MK noteikumi Nr. 559 uzliek par pienākumu īpašniekam cīnīties ar latvāņiem!
Tomēr, mēs apsekosim šo vietu, un, atkarībā no situācijas un daudzuma nogriezīsim, jebšu, kad miglosim pārējās latvāņu vietas pilsētā un pašvaldības teritorijā, nomiglosim arī tur, ja šis apjoms būs neliels, jo miglot drīkst tikai uzņēmums, kuram ir licence šādu darbu veikšanai un atbilstošo ķimikāliju iegādei!Jautājums: Inita (02.06.2020)

RAKSTU LIELIEM BURTIEM, JO TAS IR SATRAUCOŠI NE TIKAI MAN, BET, IZRĀDĀS, KA DAUDZIEM LIELVĀRDIEŠIEM. Šodien manam dēlam sākās vasaras brīvlaiks ar ŠOKĒJOŠU PĀRSTEIGUMU. Pl.10.00 viņš nolika, pieķēdēja savu velosipēdu pie stacijas nojumē un devās uz vilcienu. Bet pl. 18.30 velosipēda šajā vietā vairs nebija. Zaglis skaisti bija pārkniebis to sīko metāla stienīti un velosipēdu piesavinājiem. Tātad tas bija nekaunīgi noticis gaišā dienas laikā. Izrādās, ka ir cilvēki, kuriem šajā vietā ne tikai apzagti velosipēdi, bet pat veseli 2 nozagti. Varbūt pašvaldībai vajadzētu padomāt par videokameru uzstādīšanu šajā vietā, normāla apgaismojuma ierīkošanu, jo pašlaik tas ir tikai un vienīgi Mēnessgaismas apspīdēts,jo apgaismojumu, kas tur atrodas nevar saukt par apgaismojumu, vai pārcelt šo būvi pie stacijas, kur ir zaļā zona starp peronu un autostāvvietu. Un tur ir stacijas videokameru novērošana. Dienas laikā novēroju, ka velosipēdu tur ir ļoti daudz un nav nevienas brīvas vietas. Tātad zagļiem MEDUS MAIZE. Žēl, ka nevar pielikt pielikumu, jo zagļa pēdas tika nofotografētas.

Atbild Lielvārdes novada pašvaldība policijas priekšnieks Artis Mundurs, un Informācijas līdzekļu redaktore Anita Saka (02.06.2020)

Lielvārdes novada pašvaldība 2018. gadā izbūvēja labiekārtotu velonovietni ar informatīvo stendu, soliņiem un apstādījumiem. Diemžēl nākas saskarties ar tik nepatīkamiem gadījumiem kā zādzībām un pašvaldības īpašuma bojāšanu, ko ne vienmēr var nokontrolēt.

Velosipēda īpašniekam par zādzības faktu ir jāraksta iesniegums Valsts policijai. Lielvārdi apkalpo Valsts policijas Rīgas reģiona policijas pārvaldes Ogres iecirknis, Brīvības ielā 6, Ogrē. Jau pirms šī notikuma Lielvārdes novada pašvaldība ir uzsākusi tehniskās specifikācijas dokumentu sakārtošanu, lai pie velosipēda novietnes Ausekļa ielā, Lielvārdē, tiktu uzstādīta videonovērošanas kamera. Cerams, ka viss noritēs raiti un videonovērošanas kamera tiks uzstādīta tuvākajā laikā.

Lūgums iedzīvotājiem, pamanot aizdomīgas personas vai personas, kuras gatavojas vai veic noziedzīgus nodarījumus, nekavējoties informēt Valsts policiju, zvanot uz diennakts palīdzības tālruni 110 vai Lielvārdes pašvaldības policijai, darba laikā no plkst.08:00 līdz 24:00, zvanot uz dežūrtālruni 26538811.

Lielvārdes novada pašvaldība atvainojas cietušajiem par radušos situāciju!


Jautājums: Juris (11.05.2020)

Sveiki,kādēļ Lielvārdes putekļainās ielas piemēram Smilgu iela, Liepu iela ,Gaisamas iela posmā no Smilgu ielas līdz Ĺāčplēša ielai nekaisa ar Kalcija Hlorīdu ?Putekļi ir šausmīgi , kaut vai automašīna brauc ar pieļauto ātrumu.

Atbildi sniedz Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Līga Zariņa (11.05.2020.)

Iestājoties siltam un sausam laikam, ielas un ceļi ar grants segumu sāk pastiprināti putēt. Lai Lielvārdes pilsētā un pagastā mazinātu ielu un ceļu putēšanu, pašvaldības ielām un ceļiem ar grants segumu tiks veikta grants virsmas apstrāde ar kalcija hlorīda granulām – pretputekļu apstrāde. Pretputekļu apstrādi plānots veikt Andreja Pumpura ielā, Zaļā ielā, Liepu ielā, Atpūtu ielā, Miera ielā, Puškina ielā, Čiekuru ielā,  Meža ielā, Ķiršu ielā, Kalna ielā un autoceļa Nr.12 Upmaļi - Plēsumi – autoceļš A6, autoceļa Nr. 13 Griķi – Vilnīši – Pakalniņi,   autoceļa Nr.4 Kaibalas skola – Silkalni – Krasti atsevišķos posmos.  

Informējam, ka ar š.g. 3.jūniju plānots uzsākt projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Lielvārdē III kārta” izbūves darbus, tāpēc pretputekļu apstrāde tiks veikta tikai tām Lielvārdes pilsētas grants seguma ielām, kurās vasaras sezonā nenotiks projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Lielvārdē III kārta” ietvaros plānotie būvdarbi.

Sakarā ar ārkārtējo stāvokli valstī un ar izejvielu piegādes problēmām, precīzs darbu veikšanas datums nav zināms. Provizoriski darbus plānots veikt maija mēneša beigās vai jūnija mēneša  pirmajā pusē.Jautājums: 
Dagmāra (17.04.2020)

Vēlos lūgt informāciju un palīdzību par "kaķu fermas" likvidāciju Parka ielas N1 šķūnītī. Vairākus gadus tur dzīvo bezsaimnieka kaķi, kuru skaits šobrīd ir 7-8 un kā redzams tuvākā nākotnē būs atkal pieaugums. Iespējams, ka kaķus baro parka uzkopēja.

Atbildi sniedz Lielvārdes novada pašvaldības policijas priekšnieks Artis Mundurs (20.04.2020)

Lielvārdes novada pašvaldības policija apsekoja Jūsu minēto adresi un tika konstatēts, ka šķūnītis atrodas nožogotā privātīpašuma teritorijā un uz apsekošanas brīdi tajā atradās viens kaķis. Pašvaldība uzrauga un izķer klaiņojošus dzīvniekus, primāri, kuri apdraud vai var apdraudēt cilvēku un citu dzīvnieku veselību, drošību un vizuāli slimus dzīvniekus. Dzīvnieku aizsardzības likuma izpratnē par klaiņojošu dzīvnieku uzskatāms bez pajumtes un īpašnieka aprūpes vai uzraudzības palicis dzīvnieks (izņemot savvaļas dzīvnieku). Šajā gadījumā netika konstatēts, ka kaķis ir bez pajumtes, jo ir speciāli ierīkota eja šķūņa durvīs, lai dzīvnieks varētu iekļūt un izkļūt. Netika konstatēti arī dzīvnieku labturības noteikumu pārkāpumi, kaķis vizuāli izskatījās vesels un paēdis. Ja tiks konstatēts, ka minētajā īpašumā uzturas klaiņojoši vai vizuāli slimi dzīvnieki, tad pašvaldības policija rīkosies saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu un normatīvajiem aktiem.


Jautājums:
Agnija (30.03.2020)

Labdien! Vai pašvaldībai ir doma atjaunot/uzlabot metāla kāpnes, kas ved lejā no Lāčplēša stadiona uz parka pusi? Vienā pusē pat daļa no kāpņu noktura noplīsusi.

Atbildi sniedz Inga Reķe, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektore (30.03.2020)

Šīs metāla trepes šogad nav plānots mainīt, taču, lai tās varētu droši izmantot, SIA “Lielvārdes Remte” apsaimniekošanas nodaļas darbinieki tuvāko 2 nedēļu laikā atjaunos trepju bojātās detaļas.


Jautājums: Sandra (26.03.2020)

Labdien. Sakarā ar Covid19 mājmācīšanos - kam tiek piešķirtas bezmaksas planšetes? Jābūt trūcīgam vai maznodrošinātam,lai tiktu pie mācību ekipējuma-planšetes? Vai daudzbērnu ģimene ar var pieteikties? Un kur, kā to darīt?

Atbildi sniedz Brigita Zariņa, Lielvārdes novada pašvaldības izglītības speciāliste (26.03.2020):

Izglītības un zinātnes ministrija veica aptauju izglītības iestādēs par iespēju nodrošināt attālinātu mācību procesu visos Latvijas novados.

Šīs aptaujas ietvaros ministrija uzdeva par pienākumu skolu direktoriem apzināt savus izglītojamos, vai ir pieejamas viedierīces (datori, viedtālruņi, planšetes). Apkopotos rezultātus iestādes nosūtīja Izglītības un zinātnes ministrijai. Balstoties uz šiem aptauju rezultātiem, izglītojamajiem, kuriem tiešām nav pieejama neviena no minētajām viedierīcēm, un tādejādi ir apgrūtināts attālināts mācību process, piešķir bezmaksas viedierīci. Skolu direktori, sākot no 30.03.2020., atbilstoši iesūtītajam sarakstam, varēs saņemt ierīces Lielvārdes novada pašvaldībā, Izglītības nodaļā.


Jautājums:
Agnija (19.03.2020)

Labdien!  Man ir jautājums saistībā ar vīrusu Covid-19 un pašvaldības iesaisti drošības nodrošināšanā novadā.

1) Vai pašvaldība ir apsekojusi cilvēkus, kas saslimuši ar Covid-19?
2) Vai pašvaldība ir apzinājusi visus, kas ierodas no ārzemēm un kuriem šobrīd jāatrodas 14 dienu pašizolācijā?
3) Kādi ir darbības plāni, lai nodrošinātu drošību Lielvārdes novadā? Piemēram, vai ir plānots apzināt Covid-19 slimušo kaimiņus, tādējādi mazinot slimības izplatīšanās risku? Vai ir kādi citi paredzamie pasākumi?

Dzirdēju, ka Cēsīs un iespējams citās pašvaldības apzina saslimušos un veic nepieciešamos pasākumus, lai slimība neizplatās tālāk.


Atbild Lielvārdes novada pašvaldība (20.03.2020):

Lai samazinātu slimības izplatības risku, Lielvārdes novada pašvaldībā līdz 14. aprīlim slēgtas pašvaldības iestādes, to darbību nodrošinot attālināti! Informācija par iestāžu darbību, gan par profilaktiskajiem pasākumiem, karantīnu mājas apstākļos un rīcību iespējamās inficēšanās gadījumā var saņemt pašvaldības mājaslapā www.lielvarde.lv.

Lielvārdes novadā nav uzstādītas mobilās Covid - 19 analīžu ņemšanas vietas, ģimenes ārsti pēc nepieciešamības strādā papildus, sniedzot konsultācijas pa tālruni  un pieņemot pacientus tikai pēc iepriekšēja pieraksta, lai izslēgtu cilvēku kontaktēšanos.

Šobrīd Lielvārdē nav konstatēts neviens saslimšanas gadījums ar vīrusu Covid-19, no ārzemēm atbraukušie lielvārdieši ievēro 14 dienu karantīnu.

Lielvārdes novada pašvaldība rīkojas saskaņā ar MK rīkojumu par ārkārtas situāciju Latviijā un citu valsts iestāžu (Izglītības, Veselības, Iekšlietu Ministrijas) norādījumiem. Ņemot vērā personu datu aizsardzības nooteikumus, valsts atbildīgie dienesti pašvaldībai nesniedz informāciju par saslimušo skaitu vai cilvēkiem, kuri ir atgriezušies novada teritorijā.

Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju uzraudzīs sabiedriskās vietas, kur varētu pulcēties cilvēki un veiks preventīvu darbu. Ja iedzīvotājiem ir informācija par konkrētām personām, kuras neievēro pašizolāciju dzīvesvietā (mājas karantīna) un šo personu konkrētu atrašanās vietu, jāziņo Valsts policijai uz palīdzības tālruni 110! Iedzīvotājiem par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu Valsts policija varēs piemērot naudas sodu līdz 350 eiro.


Nepieciešamības gadījumā pašvaldība iesaistīsies iedzīvotājiem svarīgu jautājumu risināšanā, iesaistot Lielvārdes novada Sociālo dienestu un Pašvaldības policiju.

Aicinām katru iedzīvotāju ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un saudzēt savu un citu veselību!Jautājums:

Agris Ancveriņš (13.03.2020.)

Labdien. Kā izskaidrojams domes lēmums par pasākumu atcelšanu līdz 22. martam, kaut gan valdības lēmums skaidri nosaka 14. aprīli?

Atbild Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektore Inga Reķe (16.03.2020):

Par Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas darba laiku un izmaiņām lēmumu pieņem izpilddirektors. 13.marta administrācijas vadības sanāksmē plkst. 8.00, tika pieņemts lēmums noteikt ierobežojumus Klientu apkalpošanas centra darba laikam sākotnēji līdz 22.martam. Pēc valdības paziņojumiem 13.martā  plkst.12.00 tika izdots rīkojums visām pašvaldības iestādēm darbu organizēt ārkārtējas situācijas apstākļos līdz 14.aprīlim.

Informācija ir pieejama mājaslapā. Lūdzu sekot līdzi aktuālai informācijai.

Jautājums:

Taiga (19.12.2019.)

"Labdien!
Sakiet lūdzu, cik ilgi turpināsies ceļa un zaļš zonas pārplūšana Daugavpils šosejas malā, starp auto kapsētu un Lēdmanes ielu. Acīmredzams, ka kolektors nestrādā un ūdens plūst strūklām, appludinot visu teritoriju līdz pat Lēdmanes ielai. Koki stāv ūdenī, kas eglēm un ābelēm ir kaitīgi."

Atbildi sniedz Andris Jankovskis, ceļu ekspluatācijas inženieris (06.01.2020.):

"Labdien!

Atsaucoties uz Jūsu iesūtīto jautājumu par applūdušo teritoriju gar autoceļu A6 posmā no autoservisa līdz Lēdmanes ielai,  informējam, ka applūdusī teritorija ir Latvijas valsts un fizisku personu īpašums. Lielvārdes  pašvaldība ir informējusi valsts akciju sabiedrību “Latvijas Valsts ceļi”  par radušos situāciju. “Latvijas Valsts ceļu” speciālisti apsekos teritoriju un lems par nepieciešamajiem darbiem plūdu seku likvidēšanai. Pašvaldība tiks informēta par darbu izpildes gaitu."

Jautājums: 

Inita (16.12.2019.)

"Par sētnieku darbu ceļa posmā no poliklīnikas līdz sporta centram. 13.12.19. man pl. 7.50 izvērtās par slidotavas apmeklējumu bez maksas. Kam un līdz cikiem ir jānokaisa ietve šajā ceļa posmā? Tā jau šogad ir otrā reize, kad slidenā ietve nav nokaisīta laika posmā, kad ir vislielākā kustība uz vidusskolu. Pirmajā reizē viena kolēģe, kura guva galvas traumu - smadzeņu trīci, jau izbaudīja šī posma nesakārtotību rīta pusē. Divi sētnieki nāk katru rītu pretī no domes puses, bet viņi iet pastaigas solī un neko šajos rītos nedarīja, lai pakaisītu kādu smilšu saujiņu."

Atbildi sniedz Vilnis Melkerts, SIA Lielvārdes Remte Pašvaldības teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs

"Labdien!

Par šo situāciju 13. decembra rītā jau rakstīju, un tā bija mana, kā nodaļas vadītāja neizdarība, ka no rīta ap plkst. 4:30 -5:00 netika nokontrolēts teritoriju stāvoklis, jo kaisītāji un traktoristi bija gatavi veikt darbus.  12. decembra pēcpusdienā nedaudz sasniga slapjš sniegs un ap plkst. 17:00  sniegs jau kusa un ap 21:00 tā vairs nebija, ko pats tiku nokontrolējis Ausekļa ielā un bija cerība, ka mitrums nepiesals. Diemžēl tā nenotika un naktī sals tomēr bija un no rīta, īpaši uz bruģētajām ietvēm bija slidotava un kaisīšana ar smiltīm tika uzsākta ar vismaz 3 stundu kavēšanos.

Es jau rakstīju, ka 13. decembrī uzreiz  pieņēmu lēmumu, ka katru vakaru ap 21:00 un  no rīta ap plkst.  04:30 ir kāds nodaļas atbildīgais darbinieks, kurš apseko teritoriju un pārbauda sniega daudzumu un slīdamību un pieņem lēmumu tīrīt un/vai kaisīt, jebšu nē.

Atbildes uz pārējiem jautājumiem un apsvērumiem, kas lasāmi e-pastu sarakstē zemāk – kuras teritorijas, kāda veida teritorijas, kuros periodos, laikos,  ar kādiem līdzekļiem un kam jātīra no sniega un jākaisa ar pretslīdes materiāliem un par sētnieku pastaigu  var saņemt izlasot Pārvaldes uzdevumu deleģēšanas līgumu ar “SIA Lielvārdes Remte” (2019) , kurš publiski pieejams vietnē www.lielvarde.lv.

Papildus līgumam, nodaļas darbu veikšanā esmu noteicis sekojošu prioritāti – lai darba dienās līdz plkst. 6:30, brīvdienās līdz 8:30 vēlākais, vietās ar lielāko gājēju intensitāti līgumā paredzētie darbi tiktu paveikti. Savukārt dienas laikā un vakarā vadāmies pēc laikapstākļiem."

Jautājums: 

Aija (18.12.2019.)

"Labdien! Kāpēc Lielvārdes novada pašvaldība nesniedza komentāru "Delfiem"? https://www.delfi.lv/turismagids/latvija/foto-latvijas-pilsetu-krasnas-ziemassvetku-egles-un-to-izmaksas.d?id=51719851"

Atbildi sniedz Margarita Apine, Lielvārdes novada Komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja (30.12.2019.):
Labdien!
 
Pirmssvētku laiks Lielvārdē ir ļoti rosīgs, jo notiek visi parastie darbi un gatavošanās Ziemassvētku pasākumiem, kuru pie mums ir ļoti daudz. Tā nu ir iznācis, ka nepaguvām laikus atbildēt uz Jūsu epastu, par ko no sirds atvainojos.
 
Mēs rotājām pilsētu un novadu, lai visiem ir prieks un svētku sajūta būtu gan Jumpravā, gan Lēdmanē un Lielvārdes pilsētas rajonos. Šogad ir jauni rotājumi Lāčplēša ielā, tie pavada, braucot cauri Lielvārdei. Rotājumos attēlots Māras krusts, kas ir arī mūsu novada logo sastāvdaļa. Ir izrotāti parki un E. Kauliņa aleja, lai priecētu iedzīvotājus un viesus, iebraucot un izbraucot no pilsētas. Esam parūpējušies, lai gaišs ir ceļš uz baznīcu. Šovasar ļoti cietusi mūsu centrālā lielā pilsētas egle, kura katru gadu ir tērpta svētku rotā, tādēļ bija nepieciešamība pēc jaunas svētku egles. To mums, Lielvārdes novada iedzīvotājiem, laipni dāvināja AS ,,Latvijas valsts meži”. Egli rotājām ar jaunām un iepriekšējā gadā gādātām lampiņu virtenēm un rīta zvaigznēm. Izveidojām arī nelielu noskaņu stūri ar svētku dekorācijām, eglītēm, ziemeļbriežiem, ietērpām rotā ziedu piramīdas, kas priecēja vasarā, bet tagad papildina kopējo kompozīciju un rada svētku noskaņu.
               
Pielikumā nosūtu mūsu novada Ziemassvētku sveicienu, kura izveidē izmantota fotogrāfija ar Lielvārdes Ziemassvētku noskaņas vietu. Brauciet ciemos un izbaudiet! Novēlu Jums gaišus un mierpilnus Ziemassvētkus un veiksmes pilnu nākošo gadu!
 
Ar sirsnīgiem sveicieniem,
 
Jautājums: 

Inita (11.11.2019.)

"Ļoti priecājos par skaisto Lāčplēša pasākumu Lielvārdē. Skaists lāpu un svecīšu noformējums, gājiens, uzrunas un apsveikumi. Bet visu noskaņu sabojāja tas, ka masu pasākumā uz vietas nebija operatīvā dienesta -
ātrās palīdzības, kas sniegtu palīdzību mūsu brašajiem jaunsargiem, kas ģība uz skatuves svinīgā pasākuma laikā.Kuri priecēja mūs ar savu izskatu un karogiem, bet nebija pirmās palīdzības, kas viņiem palīdzētu. Esmu bijusi daudzās Latvijas pilsētās uz pasākumiem un visur, kur ir masu pasākumi, klāt ir arī ātrās palīdzības brigāde. Tas manu svētku sajūtu padarīja pelēcīgu."

Atbildi sniedz Iveta Bule, Lielvārdes novada Kultūras centra direktore (14.11.2019.):

"Labdien, Inita!

Paldies par labajiem vārdiem saistībā ar Lāčplēša dienas pasākumu Lielvārdē! No sirds priecājamies par to, ka pasākums ar katru gadu kļūst populārāks un aizvien vairāk iedzīvotāju tajā piedalās.

Organizējot masu pasākumus, Lielvārdes novada Kultūras centra darbinieki izvērtē paredzamos riskus un nepieciešamību pēc dažādu dienestu (policijas, apsardzes, mediķu u.c.) iesaistes to nodrošināšanā. Mediķu klātbūtni pasākumos iepriekš plānojām, ņemot vērā paredzamo apmeklētāju skaitu un laika apstākļus, kas varētu radīt sarežģījumus.  Tā kā lāpu gājiena dalībnieku skaits ar katru gadu aug, turpmāk domāsim par mediķu iesaisti arī Lāčplēša dienas pasākuma nodrošināšanā. Pašvaldības policija rūpējās par kārtību jau šajā pasākumā un tā tas būs arī turpmāk.

Arī mēs, kultūras darbinieki, ar katru pasākumu gūstam jaunu pieredzi. Mums allaž ir bijis un būs svarīgs pasākumu dalībnieku un apmeklētāju viedoklis, tāpēc pateicamies par labajiem vārdiem attiecībā uz noformējumu, uzrunām un apsveikumiem. Atvainojamies par svētku sajūtas sabojāšanu, tomēr ar prieku varu informēt, ka mūsu brašie jaunsargi pēc pasākuma jūtas labi un ir gatavi jauniem izaicinājumiem.

Paldies, ka atnācāt un piedalījāties lāpu gājienā!

Paldies par viedokli un uz tikšanos nākamajos pasākumos!"  

Jautājums:

Iveta (07.09.2019.)

"Labdien! Visu laiku lepojos ar to, kā mūsu pašvaldība risina rudens kompostējamo atkritumu savākšanu. Bet laiki mainās. Izlasīju jaunos noteikumus - visiem jāved uz atkritumu šķirošanas laukumu. Ko nu?Visiem jau nav sava transporta un aŗī pieņemšanas laiki nav diez ko parocīgi normālu darba laiku strādājošiem. Vai tiešām nav iespējams atjaunot veco kārtību?"

Atbildi sniedz Vilnis Melkerts, SIA "Lielvārdes Remte" pašvaldības teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs (8.09.2019.):

“Labdien!

Joprojām lapu savākšanas akciju finansē novada pašvaldība un iedzīvotājiem lapu nodošana ir par brīvu, bet šī gada kārtība atšķiras no ierastās.

Šogad ir ieviestas izmaiņas, jo ar katru rudeni un pavasari akcija sāka izvērsties par nekontrolējamu procesu negodprātīgas iedzīvotāju rīcības dēļ - lapu maisi tika izvietoti ne tikai noteiktajās vietās, bet kur katram ērtāk. Maisos arvien biežāk tika samesti sadzīves atkritumi, būvgruži, pudeles un citi atkritumi, kurus nodaļas darbiniekiem bija jāšķiro lapu kompostēšanas laukumā, jāliek citos maisos un jāved uz konteineru. Tā rezultātā radās papildus izmaksas, kā arī darbinieki tika atrauti no savu tiešo pienākumu pildīšanas rudenī – lapu savākšanas pilsētas publiskajās teritorijās.

Liela pieprasījuma gadījumā akcijas laiks tiks pagarināts. Vecā kārtība šoruden netiks atjaunota, bet pēc lapu savākšanas izvērtēsim paveikto, kā arī saņemtos iedzīvotāju priekšlikumus un iebildumus, ko iespēju robežās ņemsim vērā nākamo akciju organizēšanā!”

Jautājums:

Ilona (21.09.2019.)

"Labdien!
Vēlos pateikties par brīnišķīgi gaišajām Lielvārdes ielām, kurās jau uzstādītas jaunās lampas. Patiešām ir ļoti gaiši un droši pārvietoties! Jautājums ir par laternu Parka un Vītolu ielas krustojumā, kura nav nomainīta, - stabs un vecā lampa ir, taču nedeg. Vai tā ir apzināti atstāta vai vienkārši aizmirsta un neievērota? Šī vieta ir krasi nepatīkami tumša un nepārredzama. Vai būtu iespējams to atrisināt?
Paldies!"

Atbildi sniedz Līga Zariņa, izpilddirektora vietniece (24.09.2019.):

"Labdien, Ilona! Ielas apgaismojuma gaismas ķermenis, kas uzstādīts uz ielas apgaismojuma koka balsta Parka ielas un Vītolu ielas krustojumā ir nomainīts uz LED gaismekli projekta “Energoefektivitāti veicinošu viedo pilsētvides tehnoloģiju ieviešana Lielvārdes publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā” Nr. EKII-3/10 ietvaros. Uzstādītais gaismeklis pagaidām tehnisku iemeslu dēļ nedarbojas, bet tas noteikti degs, izgaismojot Parka ielas un Vītolu ielas krustojumu.
 
Paldies par Jūsu vērību un sniegto informāciju!"

Jautājums: 

Gunta (9.09.2019.):

"Labdien! Vai privātmāju pagalmos drīkst dedzināt ugunskurus (ar dārza un sadzīves atkritumiem)? Šī dedzināšana aktivizējās pavasaros un rudeņos. Ir nepatīkami, ka brīvdienās vai darbdienu vakaros nevar izvēdināt dzīvokli, jo dažu konkrētu apkārtējo māju pagalmos kaut ko dedzina. Dūmi bezvēja laikā sastājās Raiņa ielas un Skolas ielas daudzdzīvokļu māju iekšpagalmā, kur spēlējās bērni, kuri tos dūmus arī elpo. Kā rīkoties šādā situācijā? Ar cieņu, Raiņa ielas 9a mājas iedzīvotāja."

Atbildi sniedz Keita Rožāne, informācijas līdzekļu redaktore (11.09.2019.):

"Labdien!

Lielvārdes novada pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka atkritumu radītājiem un valdītājiem ir aizliegts dedzināt atkritumus, tai skaitā konteineros, sīko sadzīves atkritumu savākšanas tvertnēs, urnās, ugunskuros un dārza kamīnos, izņemot bioloģiski noārdāmos dārzu vai parku atkritumus, ievērojot šādus nosacījumus:

1) teritorijas zemes platība nav mazāka par 0,2 ha;

2) atkritumi ir savākti dedzināšanai paredzētā vietā un tiek nodrošināta ugunsdrošības prasību ievērošana,

3) netiek traucēti vai apdraudēti citi sabiedrības locekļi (piemēram, aizliegts ierīkot atkritumu dedzināšanas vietu kaimiņu īpašuma ēku logu tuvumā vai vietā, kur dedzināšanas radītie dūmi var samazināt redzamību, apdraudot satiksmes drošību (pie ielu krustojumiem, gājēju pārejām u.tml.).

Gadījumā, ja tiek pārkāpti šie noteikumi, aicinām ziņot Lielvārdes novada pašvaldības policijai, zvanot uz tālruni 26538811. Policijas darba laiks katru dienu (ieskaitot brīvdienas un svētku dienas) no plkst. 8.00 līdz 24.00."

Jautājums:

Linda (24.07.2019.):

"Sakiet, lūdzu, kad beidzot tiks noasfaltēta skolas iela. Solījāt taču pavasarī uzsākt?"

Atbildi sniedz Andris Jankovskis, ceļu ekspluatācijas inženieris (25.07.2019.):

"Ir izsludināts pieteikums Skolas ielas pārbūvei. Izvērtējot iepirkuma rezultātus, būs zināms būvdarbu uzsākšanas laiks."

Jautājums:

Ieva (21.05.2019.):

"Labdien! Šogad 1. aprīlī vēlējos atjaunot meitu bērnudārza rindā, kad noskaidrojās, ka pieteikšanās un rindas atjaunošana norit Lielvārdes pašvaldībā. Dodoties turp, uzzināju, ka turpmāk bērna reģistrēšana būs elektroniska, taču uz to brīdi tā vēl nedarbojās. Šobrīd jau ir 21. maijs,bet nekur neatrodu informāciju par rindas atjaunošanu elektroniski. Toreiz aprīlī mani telefoniski apkalpošanas centra darbiniece informēja, ka meitai vieta PII "Pūt vējiņi" būs, bet tas arī viss. Vēlos arī šim faktam rast apstiprinājumu un iepazīties ar rindas kārtību."

Atbildi sniedz Inga Škapare, Izglītības nodaļas vadītāja (23.05.2019.):

"Labdien!

2018. gada 28.decembrī tika apstiprināti Lielvārdes novada domes saistošie noteikumi Nr.32 (precizēti ar 2019. gada 1.martā) "Par pirmsskolas vecuma bērnu reģistrācijas, uzņemšanas un atskaitīšanas kārtību Lielvārdes novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs un iestādēs, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu" (Noteikumi).

Pamatojoties uz šiem Noteikumiem, pieteikumu reģistrācija notiek patstāvīgi, bērna likumiskajam pārstāvim aizpildot elektroniskās reģistrēšanās pieteikumu reģistrācijas vietā vai tīmekļa vietnē vai iesniedzot rakstveida iesniegumu pašvaldībai. Visi bērni, kas reģistrēti kādā no pašvaldības izglītības iestādēm ir ievadīti kopējā pašvaldības datubāzē.

Patiešām šobrīd notiek elektroniskās platformas izstrāde, lai vecāki varētu gan reģistrēt bērnu pirmsskolas izglītības programmas (PII) apguvei, gan paši kontrolēt sava bērna statusu rindā. Līguma par elektroniskās platformas izstrādi  beigu termiņš ir 2019.gada 1. jūnijs.  Tiklīdz būsim salāgojuši pašvaldības datus ar elektronisko platformu, pašvaldība publiski informēs iedzīvotājus par to un tiks sniegta arī instrukcija.

Saskaņā ar Noteikumiem, bērnu pārreģistrācija rindā vairs nav jāveic. Ja bērns ir reģistrēts, tad atsaukt no rindas bērnu var tikai ar bērna likumiskā pārstāvja iesniegumu.

Atvainojamies par sagādātajām neertībām, un līdz elektroniskās platformas ieviešanai katram interesentam atbildēsim individuāli uz visiem jautājumiem gan par bērna statusu rindā, gan par citiem neskaidrajiem jautājumiem

Kad elektroniskā platforma būs ieviesta,  tad visi vecāki, kas ir reģistrējuši bērnus rindā, saņems elektronisko identifikācijas kodu (EID), kuru izmantojot varēs pārbaudīt informāciju elektroniskajā reģistrā pašvaldības mājas lapā www.lielvarde.lv .

Saite uz Noteikumiem: http://www.lielvarde.lv/images/extrainfo/3345788/SN-Nr-32_2018_%20saistosie-uznemsana_vpii.pdf

Ļoti ceram uz vecāku sapratni šajā pārejas posmā.

Jautājums: 

Guna (20.05.2019.):

"Izlasīju rakstu par skolēnu apbalvošanu ar naudas balvām par augstiem sasniegumiem olimpiādēs. Vai ir iespējams publiski uzrakstīt, par kādiem sasniegumiem (kādās jomās) skolēni ir apbalvoti, jo mājaslapā sadaļā skolēnu sasniegumi daļu uzvārdu neatrodu. Vai arī ir skolnieki, kuri ir ieguvuši kādu vietu vai atzinību, bet nav apbalvoto skolnieku sarakstā."

Atbildi sniedz Inga Škapare, Izglītības nodaļas vadītāja (21.05.2019.):

"Pamatojoties uz Lielvārdes novada domes 2016. gada 27. jūlija noteikumu Nr.  11 “Par Lielvārdes novada pašvaldības apbalvojumu – PATEICĪBA” 1. pielikumu "Kārtība Pateicības izteikšanai vispārizglītojošo skolu izglītojamajiem un pedagogiem Lielvārdes novadā",(http://www.lielvarde.lv/images/extrainfo/10000904/533b-noteikumi_par_pateicibu_apstiprinasanai.pdf), skolēni katru gadu tiek apbalvoti  ar Lielvārdes novada pašvaldības Pateicību un naudas balvu  par augstiem  individuāliem un kolektīvu sasniegumiem valsts, valsts atklātās, reģionu olimpiādēs un interešu izglītības konkursos. Naudas balvas apmērs tiek piešķirts esošā gada plānotā budžeta ietvaros un skolēnu sasniegumi summējas.  Noteikumos ir aprakstīta detalizēta kārtība, kā tas notiek.

Par sasniegumiem  novadu apvienību organizētajās mācību priekšmetu olimpiādēs, interešu izglītības konkursos skolēnus apbalvo ar novadu apvienības diplomiem, atzinībām vai pateicībām, ko parasti pasniedz izglītības iestādes organizētajā pasākumā.

Izglītības nodaļa katru gadu apkopo skolēnu sasniegumus un skolēnu rezultātu kopsavilkumu saskaņo ar izglītības iestādi, tāpēc sitācija, ka kāds no skolēniem nav apbalvots, gandrīz nav iespējama. 

Visi skolēnu sasniegumi   ir pieejami Lielvārdes novada mājas lapā sadaļā " Skolēnu sasniegumi". http://www.lielvarde.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=6251570&Itemid=597

Rakstā par  skolēnu apbalvošanu  ir pieminēti tie skolēni,  kuri ir piedalījušies valsts, valsts atklātās, reģionu olimpiādēs un interešu izglītības konkursos.   Saprotu, ka nebūtu slikti vēlreiz pieminēt katra skolēna sasniegumus, taču  tad publikācija būtu ļoti apjomīga un dublētu jau mājas lapā esošo informāciju. 

 Ja vēlaties noskaidrot par kāda konkrēta skolēna sasniegumiem, labrāt Jums atbildēšu."

Jautājums

Jeļena (07.05.2019.):

"Labdien, vēlos uzzināt par Stacijas ielas ceļa seguma remontu, kas tiek veikts vairākas reizes gadā, tiek lāpītājs bedres, kuras noklāj ceļu visā tā gurumā. Kad bedres tiek lāpītas , tiek aizlāpītas tikai lielas bedres, savukārt mazākas pat netiek aiztiktas. Turklāt pat aizlāpītās bedres jau pēc dažām dienām atkal pārvēršas par tādam pašām bedrēm, kas liek secināt, ka tas tiek laparitas nekvalitatīvi, kas liecina par līdzekļu izšķērdēšanu. Minētā situācija turpinās jau vairākus gadus un nekas nemainās. Rodas jautājums, vai minētos darbus kāds pieņem ? Un vai tie tiek finansēti no Lielvārdes pašvaldības budžeta? Varbūt ir laiks padomāt par savādāku pieeju bedru lāpīšana minētajā ielā?"

Jums atbildi sniedz Andris Jankovskis, ceļu ekspluatācijas inženieris (15.05.2019.):

 “Dziļās bedres, kas izveidojās Stacijas ielā, tika remontētas ziemā ar auksto asfaltu, mazās bedrītes ar auksto asfaltu saremontēt nevar. Visu bedrīšu remontu ar karsto asfaltbetonu veiksim no maija vidus līdz septembrim - oktobrim, kamēr atļaus laika apstākļi. Tā kā Stacijas ielas asfaltbetona segums ir sabrucis, tad kvalitatīvu remontu ir grūti veikt. Asfaltēto ielu bedrīšu remontu veicam kvalitātē un  apjomā, ko atļauj piešķirtais finansējums.”

Jautājums: 

Guntis Grūbe (23.04.2019.):

Rīt, 24. aprīlī plkst 09:00 Domes sēdē ir izsldināta slēgtā daļa, kur tiek izskatīts "slepens" dokuments: "Ziņojums par Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas un pašvaldības iestāžu funkciju auditu". Tā kā par tā sagatavošanu ir tērēta arī mana nodokļu maksātāja nauda, tad vēlējos ar to iepazīties, bet Komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja Sintija Lukša man to atteica, nenorādot likumu uz kuru šāda slepenība balstīta! Lūdzu man atbildēt publiski, kurš likums man aizliedz ar šo dokumentu iepazīties.

Atbildi sniedz Elita Ozoliņa, Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas Juridiskās nodaļas vadītāja (30.04.2019.)

Likuma “par pašvaldībām” 26.pants noteic, ka domes sēdes ir atklātas, ja likumos nav noteikts citādi. Informācijas atklātības likuma 5.pants definē ierobežotas pieejamības informāciju, tostarp noteic, ka par ierobežotas pieejamības informāciju ir uzskatāma informācija, kas paredzēta iestādes iekšējai lietošanai. Saskaņā ar minētā likuma 6.panta otro daļu ierobežota  pieejamība attiecas uz iestādes iekšējiem dokumentiem, kuri izstrādāti sakarā ar iestādes sagatavošanos lietu kārtošanai un kurus izstrādājuši attiecīgai lietai īpaši pieaicināti padomdevēji vai lietpratēji.

Ievērojot Informācijas atklātības likuma 5.panta trešo daļu, Lielvārdes novada domē ir noteikts ierobežotas pieejamības informācijas statuss  ārējo auditoru ziņojumiem. Ar ierobežotas pieejamības informācijas sarakstu var iepazīties šeit : http://www.lielvarde.lv/images/extrainfo/10000967/Par-ierobe%C5%BEotas-pieejamibas-informacijas-statusa-noteiksanu-rikojums.pdf

 

Jautājums (04.04.2019.)

Agnis:

"Labdien! Šoziem sakarā ar sniega tīrīšanu Avotu ielā tika aizliegta apstāšanās. Sakiet lūdzu, kad tiks atjaunota iespēja novietot mašīnu uz Avotu ielas?"

Atbildi sniedz Līga Zariņa, izpilddirektora vietniece (17.04.2019.):

“Lielvārdes novada pašvaldība 2019. gada janvārī Avotu ielā uzstādīja “Stāvēt aizliegts” un “Apstāties aizliegts” ierobežojošās ceļa zīmes, tādā veidā sakārtojot transporta plūsmu Avotu ielā, nodrošinot operatīvo transporta līdzekļu (VUGD, neatliekamās medicīnas palīdzības dienestu, Valsts policijas u.tml.) piekļūšanu daudzdzīvokļu mājām. Lai arī turpmāk nodrošinātu Avotu ielas caurplūdi un varētu veikt ielas uzturēšanas darbus, pieņemts lēmums neatcelt uzstādītos ierobežojumus autotransporta novietošanai."

Jautājums (03.04.2019.)

Santa:

"Labdien!
Informēju, ka tūlīt būs pagājis jau gads un škiet, ka visi darbi jau sen varēja notikt..Pie atkritumu tvertnēm Raiņa ielā 11, kuras izmanto arī novada domes pašvaldība savu atkritumu izmešanai, jau kopš pagājušā gada jūlija Lielvārdes novada atbildīgie dienesti nav spējuši aizvākt novietotos koku zarus pie miskatēm. Vai tiešam viss "jābāž acīs" un paši neko neredz. Lieki teikt, ka zari ir sakaltuši, plus stāv vēl arī Ziemassvētku eglītes, labi, ka nevienam nav ienācis prātā dedzināt kūlu. Būtu prātīgi to aizvākt un iespējami drīzāk, jo ilgāk jau vairs nav uz kurieni tiekties.
Iespējams, pasludinātais spodrības mēnesis varētu kalpot kā papildus motivācija šo "grandiozo" darbu veikšanai!!? Veiksmi!"

Atbildi sniedz Sintija Lukša, komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja (03.04.2019.):

"Labdien! 

Paldies, aizrādījums ir ņemts vērā. “Lielvārdes Remte” informē, ka zari no minētas vietas tiks savākti 5. aprīlī."

Jautājums (25.03.2019.)

Anita:

" Sveicināti! Pagājušajā gadā pilsētas pašvaldība piedāvāja iedzīvotājiem lielisku iespēju - atbrīvoties no savu laiku nokalpojušiem lielgabarīta sadzīves priekšmetiem. Priecātos, ja šāda iniciatīva tiktu realizēta arī šajā pavasarī! Paldies!

Atbildi sniedz Sintija Lukša, komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja (03.04.2019.):

Atvainojamies, ka atbilde ir novēlota, bet lielgabarītu izvešanas akcijas datumi vēl tika precizēti.

Līdz 26. aprīlim ir jāzvana vai jāraksta uz SIA „Lielvārdes Remte” iestādes darba laikā (tālr. 65059010, e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  un jāpiesaka sava adrese, lielgabarīta atkritumu apjoms, kā arī jānorāda savs tālrunis un e-pasts, ja tāds ir. Balstoties uz pieteiktajām adresēm, tiks izveidots atkritumu izvešanas maršruts, un katrs pieteicējs tiks personīgi informēts, kurā dienā un laikā tiks izvesti pieteiktie lielgabarīta atkritumi. Orientējošais izvešanas laikposms: 29.- 30. aprīlis. Lūdzam ņemt vērā, ka lielgabarīta atkritumiem uz izvešanas brīdi jābūt iznestiem ārpus īpašuma! Lielgabarīta atkritumos nedrīkst būt būvgruži, šīferis, logu stikls un riepas.

Jautājums (26.03.2019.)

Santa Mežvēvere:

"Esmu neizpratnē par domes lēmumu, kas aizliedz novietot auto uz Pils ielas, jo tā ir ļoti zemas intensitātes iela. Vai tiešām piedāvātās stāvvietas tiek uzskatītas par alternatīvu? Īpaši jau tā dubļainā vieta, kas tiek dēvēta par stāvvietu - no tās vispār nav iespējams nokļūt līdz stacijai bez gumijas zābakiem. Šodien atstāju mašīnu pie "Ošiem" un nemanīju, ka ielas maliņā atstātie auto kādam traucētu. Vēl gan gribētu atgādināt, ka lielvārdieši, kas uz darbu brauc ar vilcienu, maksā pietiekami lielus nodokļus pašvaldībai, lai būtu pelnījuši novietot auto dažu minūšu gājienā, nebrienot pa dubļiem."

Atbildi sniedz Līga Zariņa, izpilddirektora vietniece (28.03.2019.):

"Labdien, Santa!

Pils ielas posmā no Ausekļa ielas līdz Pils ielai 1D tiek novietoti ilgstošai stāvēšanai vieglie transportlīdzekļi, kā rezultātā nav iespējama droša pārvietošanās pa šo ielas posmu. Dažkārt transportlīdzekļi tiek novietoti ielas abās malās, tai skaitā daļēji zaļajā zonā. Ir bijušas situācijas, ka pa Pils ielu pārvietojās iedzīvotāji ar maziem bērniem un bērnu ratiņiem, viņiem pretim brauc transportlīdzeklis, bet ielas malā ir novietoti transportlīdzekļi, kā rezultātā nav iespējams samainīties gājējam ar transportlīdzekli, lai neradītu apdraudējumu.

Vienlaicīgi vēlamies norādīt, ka Pils ielā stāvēšanai novietotie transportlīdzekļi vairāk kā 100m garā posmā traucē satiksmes  kustību un rada  bīstamu situāciju tiem auto vadītājiem, kas vienlaicīgi nogriežas no Ausekļa ielas, lai brauktu pa Pils ielu un tiem autovadītājiem, kas pārvietojas pa Pils ielu, lai nogrieztos uz  Ausekļa ielu."

Jautājums (05.11.2018.)

Irēna Strazdiņa: Mums radies jautājums par mājas ceļa norādījumu. Mūsu mājas nosaukums ir VĒVERI bet uz norādnes rekstīts VECĶĒRPJI. Mūsu norādne sākumā bīja pareiza, tad pazuda, no jauna parādījās otra, visu laiku domājām, ka norādne attiecas uz kādu adresi MĒRNIEKKALNOS, bet nesen sakārāmies ar navigatoru, kas uzrādīja aresi Lēdmanes pagastā. Gribetos tikt skaidrībā par šīs norādnes rašanos. Varbūt mūsu mājas nosaukums atrodas tur. Busim pateicīgi, saņemot atbildi. Mājas VĒVERI iedzīvotāji.

Atbilde (07.11.2018.)

Zemes ierīcības inženiere Anita Bērziņa:

Mājām “Vēveri”  Lielvārdes pagastā (atrodas aiz dzelzceļa pārbrauktuves pretī pareizticīgo baznīcai “Svētiņi”) nosaukums nekad nav mainīts. Ceļa malā ir jābūt norādei „Vēveri”, jo Vecķērpji ir Lēdmanē.

Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Līga Zariņa:

Nepareizā norādes zīme tiks demontēta šī mēneša laikā.

Jautājums (22.10.2018.)

Kaspars Srapsaks: Kāpēc uzņēmums "Lielvārdes Remte" nav sazvanāms ārpus darba laika, īpaši diennakts tumšajā stundā? Citās pilsētās komunālajos dienestos ir diennakts tālruņi, kur dispečers vai dežurants uzklausa iedzīvotāju problēmas. Ko darīt cilvēkam, ja nakts vidū viņa dzīvoklī plīst caurule un ūdens pārpludina gan viņa, gan kaimiņu dzīvokļus? Cilvēks ir atstāts likteņa ziņā.

Atbilde (12.11.2018.)

SIA "Lielvārdes Remte" valdes loceklis Andris Siliņš

Atbildot uz Jūsu vēstuli, SIA informē, ka uzņēmuma pakalpojumu dienests ir sazvanāms gan ārpus darba laika, gan diennakts tumšajā stundā, zvanot uz tālr. 65059010 un 26443529. Zvanot uz šiem tālruņa numuriem, ir jāsagaida signāls, jāizvēlas sarunas temats, nospiežot attiecīgo ciparu.
Šāda kārtība SIA Lielvārdes Remte ir jau kopš 2012. gada. Ir mainījušies tikai daži tālruņa numuri un pakalpojumu pieteikuma kārtība.
Ja cilvēkam nakts vidū viņa dzīvoklī plīst caurule, ir jāaiztaisa ievadventiļi pirms ūdens skaitītāja. Ja plīst stāvvads, ir jāzvana uz norādītajiem tālruņa numuriem. Lūdzam par stāvvadu bojājumiem ( koroziju, plaisām, notecējušiem vītņu savienojumiem, u.c.) informēt savu mājas pārvaldnieku laicīgi.

Jautājums (08.09.2018.)

Jana Jirjena: Sveicināti!
Mani ļoti interesē,kad Lielvārdē beidzot tiks asfaltēta Skolas iela,vai tas viss paliks solījumu līmenī!!!
Paldies

Atbilde (17.09.2018.)

Attīstības un pašvaldības īpašumu pārvaldības nodaļas vadītāja Indra Leja:

Šobrīd notiek Skolas ielas (posmā no Raiņa ielas līdz Bērzu ielai) tehniskās dokumentācijas sagatavošana.

Tehniskajam projektam būtu jābūt gatavam nākamā gada sākumam, līdz ar to būvniecība varētu sākties nākamā gada pavasarī. Projektēšanas darbi ir aizkavējušies saistībā ar kanalizācijas tīkliem zem ceļa braucamās daļas, kuriem nav skaidra īpašuma piederība, gan arī tehniskais risinājums, jo nav pieejama tehniskā dokumentācija.

Kā arī sarežģīta situācija ar elektrības gaisvadiem (atrodas pārāk zemu), kuri ir jāiegulda zemē.

Jautājums (30.05.2018.)

Antra Vītola: Labdien!
Vēlētos uzslavēt firmu, kas izpļāva zālāju Lāčplēša laukumā un ābeļdārzā. Prieks iedzīvotājiem un arī atbraukušajiem viesiem patika sakoptais laukums. Lai veicas !

Atbilde (04.06.2018.)

Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele:

Paldies, Antra, ka ievērojat labo, mēs turpinām novada sakopšanas darbus. Par zāles pļaušanu Lielvārdē atbild SIA "Lielvārdes Remte".

Jautājums (11.04.2018.)

Daina Lapinja: Labdien!
Atbildiet lūdzu, vai tiks tuvākajā laikā remontēta A.Pumpura iela? Pēc ziemas iela ir nožēlojamā stāvoklī, kā arī visu laiku ir bīstama gan gājējiem gan autovadītājiem diennakts tumšajā laikā! A.Pumpura iela ir viena no lielākajām ielām Lielvārdē, ik dienu pa ielu brauc ļoti daudz automašīnas un iet gājēji ar ģimēnēm un maziem bērniem! Iela ir bīstama un steidzīgi nepieciešams remonts. Paldies, ka vismaz tur ir apgaismojums! Galu galā- tā taču ir dzejnieka A.Pumpura vārdā nosaukta iela un kad mani viesi ierauga šo briesmīgo ielu, viņi ir šausmās, ka Lielvārdē ir tik briesmīga iela, kura nodēvēta izcilā dzejnieka vārdā! Lūdzu risināt jautājumu par ielas remontu!

Atbilde (21.04.2018.)

Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektore Gunta Smalkā:

Paldies par jūsu ieinteresētību, informējot par problemām A. Pumpura ielā. Daļu no šīs ielas klāj melnais segums, bet daļu - grants.

23. aprīlī tiks uzsākti visu Lielvārdes pilsētas un Lielvārdes pagasta grantēto ielu un ceļu seguma planēšanas (greiderēšanas) darbi. Plānots, ka tos varētu pabeigt vienas nedēļas laikā. Veicot ielu seguma planēšanu, tiks apzinātas vietas, kur nepieciešami remontdarbi, pieberot materiālu (ielās vai ielu posmos).

Grants ceļu un ielu seguma remontdarbu (nevis greiderēšanas), pieberot materiālu, izpilde tiek plānota maijā un jūnijā.  Finanšu iespēju robežās centīsimies uzlabot ceļu tehnisko stāvokli.

Savukārta ielām ar asfalta segumu aprīlī – maijā plānots tikai avārijas bedrīšu remonts. Tas saistīts ar prasībām, kas jāievēro, veicot asfaltbetona seguma remontu – prasības vidējai diennakts temperatūrai (gaisa un ielas virsmas) un iespēju iegādāties karsto asfaltbetonu.

Jautājums (20.04.2018.)

Raimonds Zadvornovs: Labdien. Rodas jautājums - kā tiek uzturēti bērnu laukumiņi Lielvārdes pilsētā? Vai notiek kādas regulāras pārbaudes, vai arī tikai tad, kad kaut kas jārisina? Jebkurā gadījumā - Lāčplēši esošais laukumiņā ir salauzts trepju pakāpiens, liedzot mazākiem bērniem patstāvīgi uzrāpties. Ceru, ka tiks atrisināts pēc iespējas ātrāk, jo bērnu Lāčplēša apkārtnē ir daudz.

Atbilde (21.04.2018.)

Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektore Gunta Smalkā:

Atbildot uz jūsu e-pasta vēstuli , paskaidroju, ka ar 2018.gada 16.aprīli visu Lielvārdes  pilsētas bērnu rotaļu laukumu apsaimniekošanu ir pārņēmusi SIA “Lielvārdes Remte”. Paldies par Jūsu atsūtīto informāciju, un lūdzu ar sapratni izturēties pret šādu nepieļaujamo situāciju!

Ņemot vērā Jūsu vēstuli, SIA  “Lielvārdes Remtei” ir dots uzdevums nekavējoties novērst bīstamo situāciju! Šīs nedēļas sākumā esam ar kapitālsabiedrības vadību pārrunājuši rīcību, lai konstatētu un novērstu bīstamās vietas rotaļu laukumos un nekavējoties tās likvidētu. Turpmāk SIA “Lielvārdes Remte” ir uzdots regulāri pārbaudīt bērnu rotaļu laukumu aprīkojuma tehnisko stāvokli, informēt pašvaldību par konstatētiem defektiem un lemt par turpmāko rīcību!

Paldies par sniegto informāciju un atvainojos par šādu nepieļaujamu situāciju!

Jautājums (23.03.2018.)

Linda Lazdiņa: Sveiki, vai ar laiku tiks apsvērta iespēja izbūvēt gājēju celiņu parka ielā, no Rembates parka līdz Lauktehnikas dzīvojamai zonai? Ikdienā ļoti daudz iedzīvotāju un bērnu pārvietojas pa konkrēto ielu, turklāt vakarā kad ir intensīva satiksme, bērni dodas uz mūzikas skolu, mājām.

Atbilde (27.03.2018.)

Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājas vietnieks Renārs Trencis:

Pašvaldība ir apsvērusi iespēju un domājusi par to, ka šajā posmā būtu nepieciešama gājēju ietve, kas nodrošinātu visu satiksmes dalībnieku drošību.
Informējam, ka tuvākā nākotnē varētu lemt par šīs ietves iekļaušanu pašvaldības realizējamo projektu sarakstā, taču precīzus realizācijas laikus šobrīd nav iespējams nosaukt, jo nepieciešams izvērtēt arī citu projektu prioritātes un finansiālās iespējas.

Jautājums (20.12.2017.)

Dace Ābele: Labdien!
Vēlētos zināt, kas notiek ar Kaibalas bērnu dārzu? Iepriekš bija informācija, ka 28. novembrī pašvaldība saņems slēdzienu par ēkas tehnisko stāvokli, un tad informēs bērnu dārza vecākus, taču līdz šim vecāki nav saņēmuši ziņas, vēlētos zināt, vai bērni varēs atgriezties Kaibalā?

Atbilde (20.12.2017.)

Lielvārdes novada izpilddirektores vietniece Līga Zariņa:

Pašvaldības atbilde uz Jūsu jautājumu ir publicēta pašvaldības izdevumā „Lielvārdes Novada Ziņas” Nr.13, 2017. gada 22. decembrī (2. lpp).

„Lielvārdes Novada Ziņas” varat lasīt arī mūsu mājaslapā:

http://www.lielvarde.lv/images/extrainfo/7735076/attach/LielvardesZinas_22.12.2017.pdf

Paldies par Jūsu jautājumu.

Jautājums (22.09.2017.)

Juris Reihlers: Labdien. Vai ceļot nojumi Lāčplēša kapos ir padomāts par to, lai šī būve nenojauktu arhitektes A. Zaķes- Šēnbergas veidoto ansambli, īpaši ieejas vārtu ansambli, kas ir arhiktetūras piemineklis. Tas jau veiksmīgi tika izdarīts, modernizējot "Ozolleju" kapu vārtus. Un darbu veicējiem, lūdzu, atgādiniet, ka ceremoniju laikā ir vismaz jāpieceļas un jāatdod gods aizgājējam, pārtraucot naglošanu.
Mums pašreiz jau ir piemērs, kā telpa kultūras namā "Lielvārde" ir tikusi piedrazota ar lētu plastmasas "sarga būdas" veidojumu, un tas ir laikmetā un telpā, kas nosaka citus kvalitātes un estētikas kritērijus. Vai būvvalde mums arī strādā?

Atbilde (25.09.2017.)

Lielvārdes novada izpilddirektores vietniece Līga Zariņa:
Labdien! Nojume Lielvārdes novada Lāčplēša kapos tiek celta, lai nodrošinātu labiekārtotu vides pieejamību kapsētas apmeklētājiem, vienlaicīgi nodrošinot vietu, kur iedzīvotājiem patverties lietus, saules vai liela vēja laikā. Lai arī nojume atrodas salīdzinoši tuvu kapu ieejas vārtiem, tā neizjauc arhitektes A. Zaķes - Šēnbergas veidoto ansambli.

Jautājums (06.09.2017.)

Jānis Āboliņš: Vai Lielvārdes novada pašvaldībā ir uzsākta dienesta izmeklēšana par to, ka iespējams jau kādu laiku Kaibalas skolas telpās bērni atradās avārijas stāvokļa telpās? Ja ir, tad kurš ir šīs komisijas vadītājs un kāda laikā jāizvērtē šī situācija un jāpieņem lēmumi?

Atbilde (21.09.2017.)

Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektore Gunta Smalkā:
Joprojām notiek padziļināta ēkas tehniskā izpēte. Tikai pēc tās rezultātu saņemšanas varēs lemt par tālākajām darbībām.

Jautājums (06.09.2017.)

Jānis Āboliņš:
Pašvaldība ir informējusi par Kaibalas skolas tehnisko stāvokli, bet cik droši vai nedroši var justies citu izglītības iestāžu skolnieki un kādi trūkumi ir konstatēti citās mācību iestādēs?

Atbilde (13.09.2017.)

Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektore Gunta Smalkā:
Būvniecības Valsts kontroles birojs (BVKB) ir veicis apsekošanu visās Lielvārdes novada mācību iestādēs un sniedzis savus atzinumus par konstatējamiem trūkumiem. Ar konstatēto trūkumu novēršanas gaitu var iepazīties šeit.

Jautājums (06.09.2017.)

Jānis Āboliņš: Kad pēdējo reizi tika veikta tehniskā apsekošana Kaibalas skolā, kas to veica un kādi defekti apsekošanas laikā tika konstatēti?

Atbilde (13.09.2017.)

Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektore Gunta Smalkā:
Atbildi skatīt iepriekš, kā arī pašvaldības vietnē:
http://www.lielvarde.lv/?option=com_content&view=article&Itemid=536&id=9516284

Jautājums (14.06.2017.)

Aivars Andžāns:
Sveicināti! Lielvārdē daļa Ošu ielas tika atjaunota ar pārstrādāto asfaltu, bet daļa nē. Vai ir plānots atjaunot Oša ielu pilnā garumā? Ja neplāno, tad tā ir jāgreiderē tādā pašā režīmā kā citas Lielvārdes ielas.

Atbilde (04.08.2017.)

Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājas vietnieks Renārs Trencis:
Ošu ielu šobrīd visā tās garumā nav plānots atjaunot ar reciklēto asfaltu, bet veiksim ielas iesēdumu labošanu un greiderēšanu.

Jautājums (22.06.2017.)

Edgars Mežvēvers:
Labdien! Lielvārdē sāk izplatību latvānis. Satraucoši, ka tie ir iesējušies cilvēkiem brīvi pieejamās vietās. Būtu labi to izplatību ierobežot un esošos savlaicīgi nopļaut. Dramatisks latvāņu lauks ir Līdaku ielas rajonā, tur ir kārtīgs mežs, tad latvāņi pilsētas centrā - Rembates-Daugavas ielas krustojumā, Skolas-Smilgu ielas krustojumā aiz garāžām. Atrakstīšanos un formālu atbildi nevajag, vienkārši nopļaujiet un veiciet pasākumus latvāņu ierobežošanai un iznīcināšanai!

Atbilde (03.07.2017.)

Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Liene Bērziņa:

30. jūnijā pašvaldības apsaimniekojamā teritorijāLielvārdes pilsētā Rembates-Daugavas ielas krustojumā un Skolas-Smilgu ielas krustojum latvāņi ior nopļauti un to ziedkopas novāktas.

Jautājums (21.06.2017.)

Reinis Saulītis:
Labdien! Nesen ekoloģiska klizma piemeklēja Jūrmalu. Baidos, ka kas līdzīgs var notikt Jumpravas pagasta "Dzelmēs", kur pie veikala "Elvi", t.i. "Mauriņos", gadu gadiem savāktas autoriepas - milzīga čupa. Ja kāds muļķis te iemestu ko degošu, nelaime garantēta. Vajadzētu tomēr panākt, ka riepu īpašnieks un īpašuma īpašnieks tās aizvāc!

Atbilde (28.06.2017.)

Jumpravas pagasta pārvaldes vadītāja Diāna Borozkina:

Autoriepu krājumi nekustamā īpašuma ‘’Mauriņi’’ teritorijā Dzelmēs ir krājušies kopš 1990. gada. Jāpiekrīt, ka ir svarīgi šīs riepas novākt, lai neapdraudētu apkārtējo vidi, kā arī norobežot piekļuvi teritorijā nepiederošām personām. Tāpēc ir uzrunāts īpašuma tiesiskais valdītājs, kas solīja, ka 29.06.2017. autoriepu krājumi tiks transportēti uz autoriepu utilizācijas uzņēmumu. Tāpat tiks sekots, lai nepiederošas personas neiekļūst augstākminētajā īpašumā. Paldies par aktīvu iesaistīšanos mūsu Jumpravas pagasta teritorijas sakārtošanā!

Jautājums (30.05.2017.)

Romualds Krīgers: Labdien! Šodien ar bērnu pastaigājos Lāčplēsī pa parku un konstatēju, ka Lielvārdes novada Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļa ir spējīgai tikai daļēji atrakstīties no iedzīvotāju vēstulēm nevis pilnvērtīgi veikt savus darbus.

No 26.04.2017. kad bija talka, joprojām lapu un zaru čupas, kuras vējš izpūš pa parku. Pirms pašām pilsdrupām gravā pa kreisi ir pat vesela lapu un zaru komposta kaudze. Kaitina tādas atrunas, ka ceļš nav nožuvis un ka ir tikai vienā vietā lapu kaudze.

Tāpat pēdējā laikā esmu novērojis, ka iedzīvotāji ved savus suņus pastaigāties uz Lāčplēša parku, kurā tie nokārto savas dabiskās vajadzības. Izkārnījumi netiek savākti, jo nav jau speciāla izkārnījumu savākšanas konteinera. Šogad ir noņemta norādes zīme, kas norāda suņu pastaigas vietas virzienu. Zīme norādīja suni vest pa kreisi zem Lāčplēša parka akmens tilta. Šī zīme daļēji ierobežoja suņu vešanu uz parku, bet tagad tās nav. Ierosinu atjaunot šo zīmi.

Atbilde (1.06.2017.)

Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Liene Bērziņa:

Šodien Īpašumu apsaimniekošanas nodaļas darbinieki lapu kaudzi, kas atrodas nogāzē (pie tiltiņa) uz Rumbiņas upi savāca un aizveda uz lapu novietni. Lapas, kas ir nogāzē (komposta kaudzē), atstātas satrūdēšanai.
Norādes zīmi par pastaigu vietu ar suņiem atjaunosim, tā ir pasūtīta, bet vēl nav saņemta.

Jautājums (29.05.2017.)

Līga Liepiņa:

Vai tad tieshaam Lielvaardes novada pashvaldiiba ir tik aarkaartiigi aiznjemta, ka visa maija meenesi maajas lapaa joprojaam pie amatpersonu atalgojuma staav marta meenesis. Shodien ir 29. maijs, peec divaaam dienaam juulijs, jau sen vajadzeeja buut ievietotam atalgojumam par apriilja meenesi, lai iedziivotaaji var iepaziities ar aktualu informaaciju.

Atbilde (29.05.2017.)

Pašvaldības informācijas līdzekļu redaktore Beata Kempele:

Labdien, Līga, paldies par jūsu interesi!  Informācija par amatpersonu atalgojumu aprīlī ir ievietota mājaslapā. Tā ir jāpublicē līdz nākamā mēneša 15. datumam.
Lai Jums jauka un ražīga diena!

Jautājums (25.05.2017.)

Ilze Stepiņa:

Labdien, Jautājums domes priekšsēdētājam. Sakiet kad Jūs nopietni pievērsīsiet uzmanību drošības jautājumiem? Periodā no 4. maija Lielvārdē ir bijuši vairāki gadījumi, viltus zvans Baznīcai, šobrīd ir izdemolēta parka tulpju dobe, pie Elvi veikala kādam klienta auto tika pārdurta riepa un, cik redzu, kādas biedrības laivu piestātnes nebeidzamās vandālistu problēmas nepārtraukti ir aktuālas. Vai tas nav pietiekoši daudz, lai ārkārtas veidā steidzami risinātu šos jautājumus?

Atbilde (26.05.2017.)

Labdien, Ilze, paldies par jautājumu! Tā kā jautājums pēc būtības attiecas uz policijas darbu, atbildi Jums sniedz Lielvārdes novada pašvaldības policijas priekšniece Ineta Lilinfelde:

Par spridzekļa ievietošanu Lielvārdes luterāņu baznīcā vainīgā persona ir aizturēta un Valsts policija ir uzsākusi normatīvajos aktos paredzētās procesuālās darbības pret aizturēto personu.

Personai, kura vērsās policijā ar sūdzību par it kā sadurto riepu automašīnai pie veikala "Elvi", ieteikts griezties Valsts policijā, bet pēc riepu apskates nav 100% pārliecības, ka riepa ir tīši pārdurta.

Par puķu dobes izdemolēšanu Lielvārdes novada pašvaldības policija 2017. gada 24. maijā ir uzsākusi administratīvo lietvedību saskaņā ar Latvijas Administratīvā pārkāpuma kodeksa 2381. panta pirmo daļu.

Savukārt attiecībā uz piestātnes demolēšanu (ja runa ir par piestātni Skolas ielā 34L), varu Jūs informēt, ka zeme piestātnes teritorijā tiek iznomāta „Lielvārdes Kuģotāju atbalsta biedrībai”, un Lielvārdes novada pašvaldības policijas darbinieki piestātnes zemes gabala nomniekam vairākkārt ir ieteikuši uzstādīt video novērošanas kameras, jo tieši zemes nomātājs ir atbildīgs, lai viņa nomas zemē valdītu kārtība.

Jautājums (24.05.2017.)

Kārlis Lišmanis:

Vai kas atgadījies, ka Lielvārdē nedomā pļaut zāli sabiedriskās vietās? Varbūt tas līdz Jāņiem nav paredzēts? Gaidu atbildi.

Atbilde (26.05.2017.)

Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Liene Bērziņa:

Labdien, Kārli!

Zāles pļaušana Lielvārdes pilsētā notiek saskaņā ar noslēgto līgumu ar uzņēmumu „Ave Latvia”, kurš ir izvēlēts publiskā iepirkumā. Līgumā noteikts, ka līdz 31. maijam visā Lielvārdes pilsētas pašvaldības teritorijā zālei jābūt nopļautai. Tā kā pašvaldība nav apmierināta ar šī uzņēmuma darbu, ar uzņēmēju notikušas vairākas sarunas par darba izpildes termiņiem un kvalitāti. Uzņēmējs strādās arī brīvdienās, lai līdz 31. maijam nopļautu zāli visā pilsētas teritorijā, kā tas paredzēts līgumā.

Jautājums (02.05.2017.)

Romualds Krīgers:

Paldies Lielvārdes vidusskolas skolēniem, kuri 20. aprīlī Lāčplēsī parkā sagrāba nokritušās koku lapas lielās kaudzēs. No tā brīža pagāja jau 2 nedēļas, bet sagrābtās lapas vējš izpūš pa parku. Varbūt vēl kādu nedēļu pagaidīt un tad jau nevajadzēs pūlēties ar lapu izvešanu?
Lūk tā ir talkas organizācija - viens solis uz priekšu, divi atpakaļ.

Atbilde (03.05.2017.)

Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Liene Bērziņa:

Labdien!
Paldies par Jūsu vēstuli! Skolēni lapas parkā bija savākuši 20. aprīlī, tās pašas dienas pēcpusdienā un 21. aprīlī visas lapu kaudzes, pie kurām varēja piebraukt ar mašīnu, ir aizvestas. Lapu kaudze, kas atrodas Rumbiņas gravā, tiks aizvesta, tiklīdz nožūs ceļš, un tai varēs piebraukt ar mašīnu.

Jautājums (10.04.2017.)

Lisa Kupce: Jautājumi tika uzdoti par nesakārtotiem objektiem, atsūtot to fotogrāfijas.

Atbilde (25.04.2017.)

Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Liene Bērziņa:

Skolas ielas un Lāčplēša ielas krustojums. Atkritumu tvertne pieder pašvaldībai. Diemžēl pie pašvaldības atkritumu tvertnēm regulāri atrodas ne vien betona gabali, bet arī maisi ar sadzīves atkritumiem, kurus novieto iedzīvotāji. Betona gabals ir novākts.

Ausekļa ielas mala. Ielu apgaismojuma uzturētāji aptinuši pagaidu izolāciju pēc apgaismes staba remonta. Lenta ir noņemta.

Soliņš Rembates parkā.
Soliņi ir nolietoti un ik pa laikam tiek arī salauzti. Šis soliņš ir saremontēts. Arī citi pilsētā esošie atpūtas soliņi maijā un jūnijā tiks remontēti un pārkrāsoti.

Pils iela - privātīpašums, par tā uzturēšanu atbild īpašnieks.

Lāčplēša iela, privātīpašums, par tā uzturēšanu atbild īpašnieks.

Lāčplēša iela pie autobusa pieturas.
Zaru kaudzes ir novāktas, atbildīgajiem darbiniekiem noteikts, lai šādas zaru kaudzes neuzkrāj.

Lielvārdes parks – kāpnes pie pils mūriem.
Nokritušās koku lapas ir novāktas talkas laikā.
No 18. aprīļa par Lācplēša parku rūpējas sezonas strādnieks.

Edgara Kauliņa aleja, Muzeja informācijas namiņa ieeja, segumu uzstādījuši darbinieki, lai apmeklētājiem būtu ērtāk tajā ieiet, ja zeme ir slapja. Segums tiks sakārtots.

Lāčplēša iela 16, privātīpašums, par tā uzturēšanu atbild īpašnieks.

Gājēju pāreja pie ēkas Lāčplēša ielā 13.

Novada arhitekte Ilze Staļģe:

Autoceļš A6 - ceļš un gājēju pāreja ir VAS "Latvijas Valsts ceļi" īpašums. VAS "Latvijas Valsts ceļi" plāno veikt autoceļa A6 pārbūvi. Pirms būvprojekta izstrādes Lielvārdes pašvaldībai tiks prasīti tehniskie noteikumi. Šajos noteikumos iekļausim prasības lietus ūdens atvadei un drošus risinājumus satiksmei un gājējiem.

Jautājums (10.04.2017.)

Kārlis Lišmanis:

Vai Lielvārdē kāds domā apkopt Lielvārdes parku un citus Pilsētas bukletā minētos apskates objektus. Svētdien, ieejot parkā, sapratu ka kaut kas nav kārtībā ar darbu organizēšanu pilsētā! Gaidu atbildi!

Atbilde (11.04.2017.)

Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Liene Bērziņa:

Labdien, Kārli!
Lielvārdes pilsētas sakopšanas darbi, kā ik katru gadu iet savu gaitu:
-   Lielvārdes parkus sakopsim kopā ar E. Kauliņa Lielvārdes vidusskolas un Lielvārdes pamatskolas skolēniem 20. aprīlī.
-   Pārējo pašvaldības īpašumā esošo teritoriju sakopšana notiek katru dienu, piemēram, rotaļu laukumu teritorijas (4 vietās) no koku lapām ir jau atbrīvotas. Konstrukciju atjaunošanas un rotaļu laukumu seguma nomaiņas darbi paredzēti maijā. Jūnijā atjaunosim, krāsosim un remontēsim atpūtas soliņus. 
Minētajos darbos iesaistīsies ne tikai esošie darbinieki, bet vasaras brīvlaikā arī darbā pieņemtie skolnieki.

Jautājums (23.03.2017.)

Raitis Rieksts:

23. martā bija pasakaina, saulaina diena, beidzot jūtams pavasaris.... Taču viena lieta visu sagandē. Tie ir drazas dedzinātāji. Viņu dēļ jātur logi ciet un arī pastaiga pa centru nelīdz - ik pa brīdim dūmi, dūmi. dūmi... Ja ir lēmums, kas aizliedz ugunskuru kurināšanu, tad, lūdzu, pašvaldības policija, paceliet sēžamvietas un kontrolējiet! Ja tas liekas par sarezģītu, tad, domisti, pieņemiet lēmumu, ka ugunskurus var kurināt tikai noteiktā nedēļas dienā. Esmu dzirdējis, ka tā jau citviet dara. Paldies.

Atbilde (27.03.2017.)

Lielvārdes novada pašvaldības policijas priekšniece Ineta Lilinfelde:

Pavasarī atkritumu, tai skaitā lapu un organisko atkritumu sadedzināšana ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā no tiem atbrīvoties savu māju pagalmos.  Lielvārdes novada domes saistošie noteikumi neparedz, ka sausās lapas, zarus un citus organiskos atkritumus drīkst dedzināt privātmāju pagalmos, proti, Lielvārdes novadā nav atļauta organisko atkritumu dedzināšana, tie ir jāievieto konteineros kopā ar sadzīves atkritumiem.

Ja organiskie atkritumi tiks dedzināti, un dūmi traucēs blakus esošo māju iedzīvotājiem, kā arī iedzīvotājiem plašākā apkārtnē, tad pamatojoties uz Latvijas Administratīvā pārkāpuma kodeksa 75.panta pirmo daļu, pārkāpējiem tiks piemērots sods: fiziskām personām no 70 līdz 1000 eiro.

Jautājums (22.03.2017.)

Romualds Krīgers:

Labdien!
No Lielvārdes novada ziņu avīzes šī gada marta numura uzzināju, ka šovasar pie Sporta centra atklās multifunkcionālu laukumu. Liela daļa, kuri ar sportu ir uz „Jūs” droši vien izlasot augstākminēto informāciju, nodomās – re kā mums viss, kas saistīts ar sportu attīstās! Bet tā nav! Visu sporta pamatu pamats ir stadions. Lielvārdes pilsētā mums ir it kā vairāki stadioni. Ja tos var nosaukt vēl par stadioniem.
Uzsākot mācību gaitas Lielvārdes vidusskolā 1992. gadā, jau tad skolas stadions bija zem katras kritikas, skrejceļš izdangāts, mālains. Pavasaros un rudeņos nebija iespējas normāli paskriet, skrējām pa dubļainiem posmiem. Un tie salauztie basketbola grozi vēl joprojām tur atrodas.
Protams, ka maniem bērniem, kas vēl pat neiet pagaidām dārziņā, kad mācīsies skolā diez vai sanāks sportot pa tādu pseido stadionu. Bet vai nevarētu tuvākajos gados ieplānot un beidzot savest kārtībā vismaz skolas stadionu?
Lāčplēša stadionu laikam vispār nevajag pat pieminēt. Jācer ka skrejceļu pļaus vismaz dažas reizes pa gadu.

P.S. Pats paskriet braucu uz Ķeguma skolas stadionu.

Atbilde (24.03.2017.)

Lielvārdes Edgara Kauliņa vidusskolas direktors Aigars Kruvesis:

Šobrīd ir uzsākta Edgara Kauliņa vidusskolas sporta laukuma projektēšana atbilstoši darba uzdevumam, lai vēlāk izsludinātu konkursu par būvniecības darbiem. Projektēšanas uzdevums ir pilnīga sporta laukuma atjaunošana ar mērķi izstrādāt sporta laukuma pārbūves būvprojektu.
Būvprojektā iekļauti šādi uzdevumi:
1. Projektēt lietus ūdens atvadi;
2. Projektēt sporta laukuma pārbūvi ar šādiem galvenajiem parametriem:
2.1. futbola laukums un skrejceļi (četri celiņi pa perimetru - 250 m, 6 celiņi no starta līdz finišam - 120 m), aizsargājošs nožogojums laukuma dienvidu galā aiz futbola laukuma;
2.2. augstlēkšanas sektori un lodes grūšanas sektors sporta laukuma galos;
2.3. tāllēkšanas bedre skrejceļa sestā celiņa galā;
2.4. vieglas konstrukcijas mobilās tribīnes ar sēdvietām, saliekamas un pārvietojamas;
2.5. šķēpa mešanas ieskrējiena josla;
2.6. laukums, kurā izvietojamas pārvietojamas sezonas tualetes;
2.7. sporta laukuma apgaismojums.
3. Projektēt žogu ap sporta laukuma teritoriju.

Darbus plānots uzsākt vasarā, un pabeigt šogad.

Jautājums (15.03.2017.)

Raitis Suscenko:

Kad beidzot tiks greiderēts cels gar RANTĒM, kārtējo reizi šo ceļa posmu aizmirst, jau otro reizi greiderē, kas notiek?

Atbilde (17.03.2017.)

Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Liene Bērziņa:

Labdien, Raiti!

Esam apsekojuši Lielvārdes pagasta grantētos ceļus un konstatējuši, ka ceļu virskārta vēl ir ļoti slapja un greiderēšanas darbiem nepiemērota. Atsevišķi pašvaldības ceļu posmi ir apžuvuši, tie tiek greiderēti. Š.g. 15. un 16.martā tika greiderēts ceļš Upmaļi – Rantes – Rēdnieki. Ņemot vērā, ka laika apstākļi šobrīd ir ļoti nepastāvīgi, ceļa greiderēšanas darbi ir pārtraukti, tie tiks atsākti, tiklīdz ceļu stāvoklis būs tam piemērots. Uzlabot grants ceļu stāvokli iespējams tikai tad, kad ceļi apžūst un kļūst izturīgi. Pretējā gadījumā, uzbraucot uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa ar smago uzturēšanas tehniku, grants ceļu var sabojāt vēl vairāk.

Jautājums (23.01.2017.)

Aleksandrs K.:

Atklātā vēstule Lielvārde novada VPII "Pūt vējiņi" vadītājai Ilzei Mazitānei

Mums, vecākiem, rada neizpratni jaunieviestā pēcpusdienas darba organizācijas kārtība bērnudārzā. Lūdzam sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

 • Ne visiem bērniem ir vienāds darba temps, pa kuru laiku skolotāja individuāli strādās ar bērniem, kuriem tas nepieciešamas programmas apguvei? Agrāk to darīja pēcpusdienā pēc launaga, kad bērni ir atpūtušies un spēj uztvert vairāk.
 • Mēs maksājam par angļu valodas un dejošanas nodarbībām. Pēc jaunās sistēmas sanāk, ka nodarbību laikā jāiekļauj laiks, kad skolotājas iet pakaļ bērniem, noģērb virsdrēbēs (jo viņi ir pagalmā), pēc tam atkal jāsaģērbj iešanai ārā. Cik ilgs laiks paliek pašai nodarbībai? Pēc dejošanas nodarbības sasvīduši bērni pasniedzējai jāsaģērbj un jāpavada pagalmā. Kāda ir nodarbību kvalitāte? Visu šo laiku – kamēr daži bērni ir papildus nodarbībās – pārējie salst un mērcējas ārā. Lūdzam cienīt skolotājus, neradot viņiem nevajadzīgu papildus slodzi un nelietderīgu, vairākkārtēju ģērbšanos mūsu bērniem.
 • Nevarējām atrast noteikumus, kuros noteikts obligāti svaigā gaisā pavadāmais laiks PPII audzēkņiem. Vai tiesa, ka mūsu bērniem tas ir trīs stundas dienā – tagad, tumšajā, aukstajā, slapjajā laikā?

Šie jautājumi radās, jo:

 • Pēcpusdienās bērni tiek vesti uz dažādām nodarbībām ārpus bērnudārza (mūzika, māksla, sports, dejošana) . Ne visiem un vienmēr ir iespējams aizvest ar mašīnu. Bērniem ir slapjas virsdrēbes un apavi. Diemžēl ne visiem ir iespējams nopirkt vairākus virsdrēbju un āra apavu komplektus. Daudzi bērni tiek vilkti ar ragavām vai vesti mājās kājām uz "Avotiem", "Lāčplēsi", "Lauktehniku " ar slapjām virsdrēbēm un apaviem, kā rezultātā daudzi bērni slimo.

Ceram uz sapratni un atbildi.

Atbilde (25.01.2017.)

VPII „Pūt vējiņi” vadītāja Ilze Mazitāne:

Labdien, Aleksandr, atbildot uz Jūsu vēstuli Lielvārdes pašvaldībai par pretenzijām attiecībā uz Lielvārdes VPII „Pūt vējiņi” bērnu dienas gaitas organizēšanu pēcpusdienā, paskaidroju, ka bērnudārza darba režīms un dienas gaita tiek organizēta pēc licencētas pirmsskolas izglītības programmas, kuru saskaņo Izglītības kvalitātes valsts dienests un iestādes dibinātājs, Lielvārdes novada pašvaldība. Pirmsskolas izglītības iestādes vadītājs apstiprina iestādes dienas režīmu, ietverot tajā arī laiku pastaigām un nodarbībām svaigā gaisā, ja to atļauj āra temperatūra un laika apstākļi. Ministru kabineta 17.09.2013. noteikumi Nr. 890 „Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu” 8.12 punktā ir noteikti dienas režīma nosacījumi bērniem, kuri paredz, ka atbilstoši bērnu vecumam un attīstībai ir paredzētas arī fiziskās aktivitātes un pastaigas svaigā gaisā. Jebkurā gadījumā jāvadās arī no laika apstākļiem, bērna pašsajūtas, kā arī bērniem jābūt atbilstoši apģērbtiem. Iestādes medmāsa katru dienu izvērtē laika apstākļus un iesaka, vai tie ir piemēroti pastaigām svaigā gaisā. Attiecībā uz āra gaisa temperatūru, pie kuras organizējamas pastaigas svaigā gaisā, MK noteikumi Nr. 890 nosaka maksimālo zemāko gaisa temperatūru tikai tiem bērniem, kas jaunāki par trīs gadiem – ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 10 grādiem, pastaigas svaigā gaisā viņiem netiek organizētas.

Cienījamie vecāki, jāņem vērā, ka bērnu veselībai un labklājībai ir svarīgi, lai bērni pēc iespējas vairāk pavada laiku ārā, elpojot svaigu gaisu. Svaigs gaiss dod enerģiju, vairo dzīvesprieku, pastaigas laikā tiek trenēta izturība, nostiprinās kauli un muskuļi, palīdzot bērnam augt veselam un spēcīgam. Ir svarīgi, lai bērniem būtu laiks, kurā viņiem ir atļauts atpūsties svaigā gaisā un atbrīvoties no liekās enerģijas. Fiziskās aktivitātes svaigā gaisā īpaši labvēlīgi ietekmē sirds veselību, stiprina imunitāti, stimulē bērna prātu un mazina stresu.

Pēc ārstu ieteikumiem, ziemā vienmēr der atcerēties, ka labāk pastaigās doties divas reizes un pastaigu laiks tad ir īsāks, nekā vienā reizē – garā divu stundu pastaigā. Bērnudārzā vienmēr ir bijis noteikts dienas režīmā, kad bērni pastaigā svaigā gaisā iet divas reizes dienā. Pēcpusdienas pastaigas bērnudārzā nav nekāds jauninājums.         Attiecībā uz individuālo darbu ar bērniem izglītības programmas apguvē, audzinātāji pēc nepieciešamības to veic arī rīta cēlienā, pēc launaga un pēc pastaigas.

Bērni apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi, kura īsteno pirmsskolas izglītības programmu, ievērojot dienas režīmu. Papildus pulciņi – tautiskās dejas un angļu valoda nav paredzēta izglītības programmā, viņu darbībai jābūt organizētai, netraucējot dienas režīmam.

Ir svarīgi bērnu saģērbt atbilstoši gadalaikam un laika apstākļiem, vēlams pēc nepieciešamības nodrošināt bērnus ar maiņas apģērbu un apaviem. Rūpēsimies visi kopīgi par bērnu veselību, uzturēsimies pēc iespējas vairāk svaigā gaisā!

Jautājums (24.01.2017.)

Kaspars:

Labdien! Kad "Lielvārdes Remtes" pakalpojumu dienesta darbiniece beidzot iemācīsies veidot komunikāciju ar iedzīvotājiem? Zvanot uz šī dienesta tālruni, lai informētu par kādu ar namu apsaimniekošanu saistītu problēmu, pretī nākas saņemt neiecietīgu, augstprātīgu attieksmi. Rodas iespaids, ka iedzīvotāju zvani ir nevēlami un traucējoši. Darbinieka pienākums ir uzklausīt iedzīvotājus un piereģistrēt viņu sniegto informāciju, nevis telefoniski audzināt.

Atbilde (24.01.2017.)

SIA “Lielvārdes Remte” Valdes priekšsēdētājs Andis Siliņš:

SIA “Lielvārdes Remte” (turpmāk – SIA) ir pateicīga par iedzīvotāju ieteikumiem un ziņojumiem par kļūdām mūsu darbā, kas saistās ar namu pārvaldīšanu un apsaimniekošanu, kā arī komunālo pakalpojumu sniegšanu.
Veicot darbu optimizēšanu, SIA nav atsevišķas štata vietas dispečerim, kurš pieņemtu tikai tālruņa zvanus. Uz mūsu norādīto tālruni darba laikā atbild nekustamo īpašumu un apsaimniekošanas daļas vadītāja, atsevišķos gadījumos lietvedības sekretāre, bet ārpus darba laika uz to atbild attīrīšanas stacijas operatori.
Šobrīd, pēc atsevišķām iedzīvotāju sūdzībām par komunikācijas jautājumiem, esmu veicis pārrunas ar mūsu darbiniekiem par komunikācijas uzlabošanu, sazinoties ar iedzīvotājiem telefoniskai un klātienē.
Atvainojamies par sagādātajām neērtībām un ceram uz turpmāko savstarpējo sapratni un labvēlīgu komunikāciju.
Neskaidrību, pretenziju vai ierosinājumu gadījumā lūdzam vērsties SIA administrācijā.

Jautājums (05.01.2017.)

Reinis Saulītis:

Decembra vidū Dzelmēs Saules ielā un Dzelmes ielā "pazuda" ielu apgaismojums. Kāda tur problēma un kad varam gaidīt gaismu mūsu nostūrī?

Atbilde (11.01.2017.)

Diāna Borozkina, Jumpravas pagasta pārvaldes vadītāja

Labdien!

Apgaismojuma bojājumi Dzelmēs, Jumpravas pagastā ir konstatēti un novērsti 9.01.2017. Apgaismojums šobrīd ir darba kartībā.

Jautājums (05.01.2017.)

Edgars Mežvēvers:

Labdien!
Jaunais gads iesākās ar sniegu un puteni, bet Spīdolas masīvā līdz 05.01.2017 plkst. 6-15, vēl joprojām nav bijusi sniega tīrāmā tehnika. Kādēļ ir radusies tāda diskriminējoša situācija attiecībā pret Spīdolas masīva iedzīvotājiem, jo tajā pašā laikā centrā sniegs jau bija notīrīts 04.01.2017?

Atbilde (05.01.2017.)

Sandra Kurpniece, Īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājas vietniece

Labdien!

4. janvārī no 4 rītā līdz pat 5 pēcpusdienā visu dienu ļoti intensīvi sniga un putināja. Šādos laika apstākļos, loģiski, ka vispirms tika tīrītas ielas un laukumi pie bērnudārza un skolām, galvenās pilsētas ielas nācās tīrīt pat vairākas reizes dienā. Līdz ar to nebija iespējams paspēt iztīrīt visu pilsētu, nemaz nerunājot par lauku ceļiem. Pašvaldība deva uzdevumu uzņēmumam, kas veic ielu uzturēšanas darbus, uzsākt daudzdzīvokļu māju masīvu attīrīšanu no sniega tikai pēc tam, kad ir notīrītas ielas, gājēju celiņi un laukumi pie skolām un bērnudārziem. Var gadīties, ka kāds masīvs tika iztīrīts ātrāk, kāds vēlāk, jo arī uzņēmums, veicot darbus, skatās, kurā vietā kāda veida traktortehnika ir atbrīvojusies un novirza to uz nākamo tuvāko vietu, kur jāveic attiecīgai traktortehnikai atbilstoši darbi.

Tāpēc aicinu būt saprotošiem, Spīdolas masīvā sniegs tiks notīrīts. Ja tas nav izdarīts, lūdzu zvanīt Sandrai Kurpniecei pa tālruni 25677299.

 

Jautājums (05.01.2017.)

Mareks Bers:

Labdien. Jautājums vairāk domāts apkalpojošam uzņēmumam (ar kuru noslēgts līgums) nevis pašvaldībai. Laimas,Krīvu un Māras ielas sniega tīrīšana ir nekvalitatīva. Pēc spectehnikas ceļš palika šaurs. Lai samainītos, nepieciešams vienam braukt kupenā. Starp Krīvu un Laimas ielu tīrīts vienā virziena (gar šoseju). Starp Krīvu un Laimas tīrīts vienā virzienā (gar dzelzceļu, saprotu, ka tas ceļš ir servetūts), bet ne vienu ziemu nebīja tā, ka nav šis posms tīrīts. Jā, šis ceļš nav pašvaldības, bet dabā šo posmu izmanto visi apsaimniekotāji...Un ielas beigās pat nevar apgriezties. Iespējams, mainījies spectehnikas šoferis vai ir tā, ka finansējums atbilst kvalitātei. Vasaras laikā posmā starp Laimas un Māras ielām netika lāpītas ceļa bedres.

Atbilde (06.01.2017.)

Sandra Kurpniece, Īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājas vietniece

Labdien!

Ņemot vērā intensīvo snigšanu 4. janvārī, pirmajā tīrīšanas piegājienā daudzviet sniegs tika iztīrīts tikai vienā traktora gājiena platumā. 5. janvārī visu dienu tika tīrīti pagasta ceļi un vietas pilsētā, kur vēl nebija veikta/pabeigta tīrīšana un uzsākta šaurāk tīrīto ielu pārtīrīšana lielākā platumā, kas šodien tiek turpināta.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām, bet šoreiz tīrīšanas platums nebija saistīts ar kvalitātes vai finansējuma trūkumu, bet gan tikai ar laika ekonomiju intensīvas snigšanas laikā. Ja snigšana nebūtu tik pamatīga un tā būtu beigusies, tad visas ielas jau sākotnēji tiktu tīrītas divu traktortehnikas gājienu platumā.

Jautājums (25.11.2016.)

Dagmāra Sprūdža:

Vai Rembates parka labiekārtošanas darbos ir ietverta arī tā daļa, kas no Parka ielas atrodas pa kreisi uz Daugavas pusi, ieskaitot taciņu uz Daugavu un greizo/grūti pārejamo tiltiņu pār grāvi šosejas malā? Paldies, ja atbildēsiet.

Atbilde (14.12.2016.)

Egija Sniedzīte, projektu vadītāja:

Rembates parka labiekārtošana plānota vairākās kārtās. Šoruden ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu uzsākti parka labiekārtošanas projekta 1.kārtas būvdarbi – parka centrālajā daļā (pa labi no Parka ielas) izbūvē bruģa seguma un Versaļas seguma pastaigu celiņus, izvieto atpūtas soliņus un atkritumu urnas, izbūvē platformas vides dizaina objektiem - Goda krēsliem ievērojamiem novadniekiem, kā arī pēc ainavu arhitektes skices veido dekoratīvos apstādījumus pie kultūras nama.

Jautājums (14.10.2016.)

Dace Belova:

Labdien!

Pārlasot Lielvārdes novada pašvaldības informatīvo izdevumu “Lielvārdes Novada Ziņas” Nr.6 (467) no 2016. gada 17. jūnija: “Plānojam uzlabot ielu apgaismojumu un autoceļu segumu   ..Apstiprinot 2016.gada budžetu, Lielvārdes novada dome piešķīra līdzekļus ielu apgaismojuma infrastruktūras paplašināšanai un ielu un autoceļu seguma uzlabošanas darbu veikšanai. Šobrīd jau ir apstiprināts objektu saraksts, kur plānotie infrastruktūras uzlabošanas darbi tiks veikti. Ļoti sliktas kvalitātes asfalta seguma ielām pēc visu bedru rūpīgas salabošanas ir paredzēts veikt dubulto virsmas apstrādi ar emulsiju un šķembiņām, tādējādi nodrošinot viendabīgu seguma virskārtu un labāku ūdens atvadi no tā. Šādus darbus plānojam veikt Lielvārdes pilsētā Putnu un Stacijas ielu posmos..  Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas Īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājas vietniece”.  Rodas jautājums 14.10.2016.: Kad tiks veikta šie plānotie darbi Putnu ielā?

Atbilde (07.11.2016.)

Sandra Kurpniece, Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājas vietniece:

Labdien!

Informējam, ka uz plānotajiem darbiem Putnu ielā un Stacijas ielā tika izsludināts iepirkums, taču šajā iepirkumā iesniegtie cenas piedāvājumi ievērojami pārsniedza gan Lielvārdes novada pašvaldības šim mērķim atvēlētos finanšu  līdzekļus, gan arī VAS “Latvijas Valsts ceļi” ieteikumos noteiktās vidējās autoceļu būvdarbu vienības izmaksas attiecīgiem būvdarbu veidiem. Līdz ar to tika pieņemts lēmums šogad neveikt ielu un autoceļu infrastruktūras uzlabošanas darbus vairākos plānotajos objektos, tai skaitā Putnu ielā.

Pieņemot šādu lēmumu, tika ņemts vērā arī fakts, ka SIA “Lielvārdes Remte” izstrādā ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas attīstīšanas projektu, kura realizācija plānota Lielvārdes pilsētā posmā no Stacijas ielas līdz Uzvaras ielai 2017.-2018.gados. Tā kā šī projekta realizācijas rezultātā pa daudzām Lielvārdes pilsētas ielām, kas atrodas posmā starp Stacijas ielu un Uzvaras ielu, tiks veikta kanalizācijas sistēmas izbūve, tad šo ielu segums projekta realizācijas gaitā  tiks bojāts, līdz ar to šobrīd diemžēl nav īstais laiks, lai veiktu nopietnus attiecīgo ielu seguma uzlabošanas darbus.

Izmaiņas iepriekš apstiprinātajā objektu, kuros veikt ielu un autoceļu infrastruktūras uzlabošanas darbus, sarakstā tika apstiprinātas 26.10.2016. Lielvārdes novada domes sēdē, precizētais objektu saraksts tiks publicēts Lielvārdes novada pašvaldības mājas lapā.

Jautājums (06.10.2016.)

Normunda Ivanovska:

Sveiki,vēlētos uzzināt, kas notiek par remontiem no Rantes ceļa līdz Rudgaļiem, tas ceļa posms tiek beidzot remontēts? Šodien strādā divas mašīnas uz ceļa. Tiek bērtas smiltis un izlīdzināts.

Atbilde (11.10.2016.)

Sandra Kurpniece, Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājas vietniece:

Informēju, ka ceļš no Rantēm līdz Rudgaļiem nav pašvaldības ceļš, līdz ar to pašvaldība neveic šī ceļa uzturēšanu vai remontu. Ceļš atrodas uz privātpersonu zemes īpašumiem un ir reģistrēts, kā ceļa servitūts, tātad atbilstoši Civillikumā noteiktajam ceļa servitūta uzturēšana un labošana ir jāveic ceļa servitūta lietotājiem.

Jautājums (05.10.2016.)

Gunārs Pētersons:

Labdien! Nu jau gandrīz nedēļu nedarbojas ielas apgaismojums E.Kauliņa alejā un Raiņa ielā no sporta centra līdz Lāčplēsim. Piķa melna tumsa. Lūdzu veikt nepieciešamos remontdarbus pēc iespējas ātrāk.

Atbilde (06.10.2016.)

Sandra Kurpniece, Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājas vietniece:

Labdien!
Informācija par ielu apgaismojuma problēmām E.Kauliņa alejā ir nodota uzņēmumam, kas veic ielu apgaismojuma uzturēšanu un remontus. Problēma tiks novērsta tuvāko dienu laikā.

Jautājums (05.10.2016.)

Gunārs Pētersons:

Labdien! Ejot uz Lielvārdes staciju, ir skaidrs, ka tur akūti nepieciešama velosipēdu novietne - velosipēdi lielā skaitā saslēgti pie blakus īpašuma sētas. Interaktīvajā kartē šāds ierosinājums figurē kā atbalstāms jau no 2014. gada -vai šajā jautājumā ir kāds progress? Ja arī zeme pieder Latvijas Dzelzceļam, runa taču ir par pilsētas iedzīvotājiem.

Atbilde (06.10.2016.)

Sandra Kurpniece, Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājas vietniece:

Labdien!
Pie velonovietnes ierīkošanas pie Lielvārdes dzelzceļa stacijas tiek strādāts. Ir noslēgts līgums ar AS "Latvijas dzelzceļš" par zemes nomu velonovietnes ierīkošanas vajadzībām, kā arī noslēgts līgums ar uzņēmumu, kas apņēmies izgatavot un uzstādīt velonovietni. Šobrīd gan esam saskārušies ar problēmām sadarbībā ar šo uzņēmumu, tāpēc šobrīd grūti prognozēt, kad varētu nonākt pie gatava rezultāta. Bet mēs pie tā strādājam un sliktākajā gadījumā meklēsim citu uzņēmumu, kas varētu paveikt velonovietnes ierīkošanas darbus.

Jautājums (22.09.2016.)

Māris Rožāns:

Labdien! 2016.gada 27.jūlijā Lielvārdes novada dome pieņēma lēmumu par dāvinājuma (atpūtas soliņa) pieņemšanu no Lielvārdes novada sporta un kultūras attīstības fonda.

Nu šis soliņš ir uzstādīts Kaibalā pie Dzejas ozoliem. Šajā sakarā man radās šādi jautājumi:

Vai deputāti, balsojot par dāvinājuma pieņemšanu, tika iepazīstināti ar vizuālo materiālu, lai zinātu, kā šis atpūtas soliņš izskatīsies?

Vai soliņa izskats un precīza atrašanās vieta tika saskaņota ar, piemēram, ainavu arhitekti?

Vai Lielvārdes novada pašvaldības speciālistus, kuri atbild par vides ainavām un publisko vietu labiekārtotību, apmierina gūtais rezultāts?

Atbilde (23.09.2016.)

Maruta Ruskule, Lielvārdes novada pašvaldības Komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja:

Labdien! Pieņemot lēmumu par dāvinājuma – atpūtas soliņa – pieņemšanu no Lielvārdes novada sporta un kultūras attīstības fonda, domes deputātiem nebija pieejams dāvinātā soliņa attēls. Deputāti bija informēti par iespējamo soliņa atrašanās vietu pie Dzejas ozoliem (par to informācija bija lēmuma projektā). Uzstādot soliņu, klāt bija pašvaldības ainavu arhitekte, līdz ar to viņa bija informēta par soliņa vizuālo izskatu un atrašanās vietu. Dāvinājuma – soliņa – galvenais mērķis bija nodrošināt atpūtas vietu ar iespēju apsēsties, kas iepriekš Kaibalā pie Dzejas ozoliem nebija iespējams. Ņemot vērā, ka soliņš pilda šo funkciju un sniedz iespēju iedzīvotājiem atvilkt elpu, pašvaldību apmierina gūtais rezultāts.

Jautājums (08.09.2016.)

Kārlis Lišmanis:

Kāpēc "Lāčplēša" dzīvojamajā masīvā starp mājām netiek pļauta zāle ? Vai trūkst resursu pļaušanai vai kāda cita vaina?

Atbilde (14.09.2016.)

Liene Bērziņa, Lielvārdes novada pašvaldības Administrācijas Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja:

Labdien! Pašvaldības īpašumā Edgara Kauliņa alejā 5 Lielvārdē zāle tika nopļauta  piektdien, 2016. gada 9. septembrī. Jāatzīst, ka pakalpojuma sniedzējam neiet viegli ar līgumā paredzēto teritoriju nopļaušanu laikā un labā kvalitātē. Paldies Jums, Kārli, par izrādīto interesi pašvaldības teritoriju sakārtošanā.

Jautājums (22.08.2016.)

Juris Stalažs:

Kurš sabojāja ceļu? Mums ceļu pašvaldība regulāri apstrādā ar planēšanas metodi, bet šoreiz ir notikušas dīvainas lietas. No ceļā malas ir norautas milzīgas velēnas un sastumtas uz ceļa - ceļš ir sabojāts, jo nekad agrāk tāds bardaks nav bijis! Tas ir Kaibalā - ceļš, kas iet gar Ozoliņu, Grigu un Auziņu mājām ir sabojāts līdz nepazīšanai.

Atbilde (14.09.2016.)

Sandra Kurpniece, Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājas vietniece:

Informēju, ka autoceļa "Ķedeles – Grigas - Dzeņi" planēšanu pēc pašvaldības pasūtījuma veica uzņēmums, ar kuru pašvaldībai ir noslēgts līgums par autoceļu ikdienas uzturēšanu. Diemžēl sākotnējais rezultāts ir neapmierinošs vairāku iemeslu dēļ. Galvenais iemesls - ilgāku laiku nav tikusi veikta ceļa apauguma noņemšana, kā rezultātā apaugums ir uzaudzis uz ceļa malām un sašaurina esošo ceļu. Lai nepieļautu ceļa klātnes sašaurināšanos, veicot planēšanu vasaras sezonā sausos laika apstākļos, darbi tiek veikti nedaudz platākā joslā ar mērķi saglabāt ceļa platumu. Šoreiz ceļš, kā izrādījās, vēl nebija pietiekami nožuvis, tāpēc ceļa malās esošais apaugums savēlās velēnās un daļēji tika uznests uz ceļa. Šobrīd autoceļš ir apsekots un dots uzdevums ceļu uzturētājam veikt atkārtotu autoceļa planēšanu, izlīdzinot un, kur nepieciešams, novācot uzrautās velēnas. Pēc darbu pabeigšanas veiksim atkārtotu autoceļa apsekošanu.

Jautājums (24.08.2016.)

Edgars Breimanis:

Sveiki!

Kāpēc šobrīd ir noņemts basketbola grozs ar vairogu, kā arī volejbola tīkli laukumos pie LNSC? Vai un kad tie tiks uzstādīti atpakaļ? Gan basketbola grozam, gan volejbola laukumiem bija liela atsaucība no iedzīvotāju puses un šobrīd Lielvārdes pilsētā nav alternatīvu vietu, kur nodarboties ar šiem sporta veidiem! Ja tas ir saistīts ar atklātajiem pārkāpumiem Sporta centrā, tad lēmumprojektā pēc dienesta pārbaudes veikšanas ir noteikts, ka trūkumi jānovērš tikai sporta centra trenažieru zāles ekspluatācijā. Nav izprotams, kāds normatīvo aktu pārkāpums ir konstatēts šādu publiski pieejamu, bezmaksas āra laukumu ekspluatācijā. Līdz ar to, iepriekš minētā rīcība (noņemot basketbola grozu un volejbola tīklus) rada neizpratni un šaubas, ka lēmumprojekta izpilde tiek nepamatoti paplašināta, tādejādi kaitējot Lielvārdes sportot gribošajiem iedzīvotājiem.  Paldies.

Atbilde (24.08.2016.)

Maruta Ruskule, Lielvārdes novada pašvaldības komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja

Labdien!
Volejbola tīkli tika noņemti ilgstošā lietus dēļ - laukums bija pielijis, un stabu atrašanās smiltīs nebija stabila. Šajā nedēļas nogalē notiek sacensības "Smilšu karalis 2016" - tad tīkls tiks atlikts atpakaļ.

Basketbola groza atrašanās vieta savukārt bija īslaicīgs risinājums. Šobrīd sporta centra apmeklētāji ir pieprasījuši autostāvvietu, kas atradīsies tur, kur iepriekš bija grozs, tādēļ basketbola grozs tiks pārvietots. Pašlaik norit saskaņošanas process ar būvvaldi. Plānots, ka grozs apmeklētājiem atkal varētu būt pieejams mēneša laikā.

Jautājums (03.08.2016.)

Baiba Ozoliņa:

Labdien! Lai gan Mātes diena sen aiz kalniem, man mieru nedod viens jautājums. Kādēļ Jumpravā šajā dienā netika organizēts pasākums jaunajām ģimenēm un bērniem?! Lielvārdē ir skaista tradīcija - rožu stādīšana bērniņiem, kas dzimuši iepriekšējā gadā. Pēc tam kāds pasākums, izrāde vai koncerts visiem kultūras namā. Kādēļ Jumpravā nekas netiek domāts? Pēdējā laikā balles un filmu vakari tiek bieži organizēti, bet par šādu pasākumu tiek aizmirsts. Varbūt vajadzētu padomāt arī par ģimeņu pasākumiem, ne tikai par izklaidi?!

Atbilde (15.08.2016.)

Sintija Jurgelāne, Lielvārdes novada pašvaldības Jumpravas kultūras nama Kultūras pasākumu organizatore:

Labdien!

2016. gada 8. maijā, kad Latvijā tika svinēta Mātes diena, Jumpravas kultūras namā tika rīkota radošā pēcpusdiena „Radošo sajūtu tvērienā”. Lai gan to nenodēvējām kā Mātes dienas pasākumu, tā mērķis bija pulcēt jaunās ģimenes kopīgi darboties un radoši izpausties. Pasākumu apmeklēja gan māmiņas, gan bērni un ar prieku izmantoja izdevību iemācīties ko jaunu un radoši izpausties. Tieši tāpat, arī marta mēnesis tradicionāli tiek aizvadīts jauno ģimeņu un īpaši bērnu zīmē – piedāvājot bērnu deju kolektīvu koncertu, bērnu rītu, kurā tiek skatītas jaunākās animācijas filmas un tiek aizvadītas darbnīcas bērniem. Līdz šim esam domājuši un realizējuši pasākumus un notikumus bērniem un jaunajām ģimenēm, taču noteikti ņemsim vērā ierosinājumu un no savas puses centīsimies šo piedāvājumu dažādot un papildināt.

Liels paldies par ieinteresētību un viedokli!

Jautājums (26.07.2016.)

Elita Briede:

Vai lūdzu kāds var paskaidrot, kas notiek Austriņu peldētavā? Laiks, kad bērniem brīvs, siltas dienas, tur notiek cilvēkiem nesaprotams. Traktors grimst, cilvēkiem ejot arī nekas labāks. Tad satiekas 4 gudras sejas un, neko paši nesaprotot, ko dara, kaut ko turpina. Kas notiek? Naudu atmazgājam? Smiltīs, kuras tūlīt aizskalos? Šodienas gaita tika fiksēta, paskatīsimies kas būs tālāk.

Atbilde (01.08.2016.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja vietniece:

Labdien!
Par darbībām, kas tiek veiktas atpūtas vietā Austriņu ceļa galā pie Daugavas, Lielvārdes novada pašvaldībai ir šāda informācija:
Dzīvokļu īpašnieku biedrības  "Lāčplēša nams 9" pārstāvis, privātpersona Rolands Elksnītis izteica vēlmi veikt Austriņu ceļa galā esošās atpūtas vietas teritorijas sakārtošanu, Daugavas krasta zonā noņemot ūdenszāļu saknes un grunts virskārtu, savācot grunts virskārtā esošos akmeņus, stiklus u.c. objektus, izņemto grunts virskārtu aizstājot ar smiltīm. Šādā veidā biedrība ar saviem spēkiem un finanšu līdzekļiem vēlējās uzlabot atpūtas iespējas pie Daugavas Lielvārdes pilsētā, sakopjot šajā vietā plašāku Daugavas krasta zonu un nodrošinot lielākam iedzīvotāju skaitam iespēju atpūsties sakoptā vidē. Elksnītis  izteica vēlmi minētās darbības veikt jūlijā, kamēr Daugavā ir pazemināts ūdens līmenis.
Plānotās darbības Elksnītis saskaņoja ar Valsts vides dienestu, kas neiebilda pret paredzēto darbu veikšanu, arī pašvaldībai nav iebildumu, ja tiek sakārtots vēl kāds atpūtas stūrītis pilsētā. Tā kā šobrīd Daugavā vēl ir pazemināts ūdens līmenis, ko sākot ar 29. jūliju paredzēts pakāpeniski atjaunot ierastajā līmenī, tad arī laiks krasta zonas sakārtošanai tieši šobrīd ir vispiemērotākais.
Informējam, ka pašvaldība nav ne šo darbu pasūtītājs, ne maksātājs, ne arī darbu plānošanas vai izpildes veicējs. Visus šos darbus organizē privātpersona Rolands Elksnītis, savukārt, pašvaldība veiks pēckontroli,vai pēc darbu pabeigšanas atpūtas vieta ir sakārtota.
Personīgi uzskatu, ka šāda iniciatīva ir atbalstāma, jo pat neskatoties uz to, ka smiltis ar laiku tiks ieskalotas dziļāk Daugavā, tomēr kādu laiku krasta zona būs patīkamāka gan maziem, gan lieliem peldētgribētajiem.

Jautājums (14.07.2016.)

Ritvars Raits:

Labdien! Lielvārdes novada domes deputāts Jānis Āboliņš diskusijā, kas sociālajos tīklos izvērtās 12.jūlijā, paziņoja, ka laikā, kad viņš bija domes priekšsēdētājs, Ar dienesta automašīnu dodoties uz ministriju vai kur citur, viņš mēdzis iegriezties arī Latvijas Kredītņēmēju asociācijā, kur valdes locekļa pienākumus viņam pildīt atļāvusi dome. Par to, ka pa ceļam viņš apmeklējis otro darba vietu, pašvaldības auditore viņam neesot aizrādījusi. Jautājumi: 1)vai deputātam Jānim Āboliņam kā domes priekšsēdētājam bija šāda amatu savienošanas atļauja? Pats par to nevaru pārliecināties, jo domes pagājušā gada sēdei Nr. 17 nav pievienots ne attiecīgais lēmums, ne audioieraksts; 2)vai Lielvārdes novada pašvaldības dienesta automašīnas izmantošana, lai pamatdarba laikā apmeklētu otru darba vietu, tiešām nav pārkāpums (dienesta stāvokļa izmantošana personiskās interesēs), ja reiz auditore par to neesot aizrādījusi? Lūdzu manu jautājumu un atbildi publicēt arī Lielvārdes novada pašvaldības mājaslapā!

Atbilde (15.07.2016.)

Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas iekšējā auditore Inese Dilāne:

Atbilstoši Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma 52 pantam pašvaldības autotransports, tajā skaitā operatīvais transports, izmantojams tikai dienesta, darba, amata pienākumu pildīšanai, nodrošinot pašvaldības funkciju izpildi. Pašvaldības autotransporta izmantošana personīgām vajadzībām, tai skaitā otras darba vietas apmeklēšanai, nav atļauta.

Atbilstoši pašvaldības normatīvajiem aktiem ceļazīmēs jāuzrāda brauciena mērķis un tam ir jāsakrīt ar amata pienākumu vai pašvaldības funkciju izpildes nepieciešamību. Auditors, atbilstoši darba plānam veicot auditus, izvērtē ceļazīmes un noskaidro transportlīdzekļa izmantošanas mērķus, konstatē pārkāpumus. Audits par noteikto prasību ievērošanu transportlīdzekļu izmantošanā par bijušā domes priekšsēdētāja J.Āboliņa pilnvaru laiku nav veikts."

Pievienojam arī 2015. gada 15. septembrī domes pieņemto lēmumu nr. 305 "Par atļauju valsts amatpersonas amatu savienošanai Jānim Āboliņam".

Par atļauju valsts amatpersonas amatu savienošanai Jānim Āboliņam.pdf

Jautājums (27.06.2016.)

Ritvars Raits:

Labdien! Pagājušā gada septembrī Lielvārdes novada pašvaldība lauza līgumu ar uzņēmumu, kas līdz šim nodarbojās ar peldvietu norobežošanu ar bojām. Tāds lēmumu Lielvārdes novada domes toreizējais domes priekšsēdētājs J.Āboliņš pamatoja ar to, ka, veicot cenu aptauju, var atrast uzņēmējus, kas to pašu darbu izdarīs daudz lētāk. Šobrīd peldēšanās sezona ir jau sen kā sākusies, ūdens analīzes veiktas, bet bojas nav nevienas. Vai pašvaldība kā peldvietu apsaimniekotāja ir atteikusies no šī drošības pasākuma? 

Atbilde (01.07.2016.)

Maruta Ruskule, sabiedrisko attiecību speciāliste

Labdien! Paldies par Jūsu jautājumu. Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā noteikts, ka pašvaldībai ir tiesības izdot saistošos noteikumus par nosacījumiem kuģošanas satiksmei Latvijas iekšējos ūdeņos. Tie ir jāskaņo ar Latvijas Jūras administrāciju, un šie noteikumi nodrošinātu kuģošanas drošību, kā arī noteiktu precīzas boju atrašanās vietas un uzstādīšanas principus. Savukārt MK noteikumos par kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos atrunāts, ka pašvaldība kā iekšējo ūdeņu īpašnieks var uzstādīt navigācijas zīmes, ja ir tāda nepieciešamība, taču tas nav obligāts pienākums. Ņemot vērā, ka šie noteikumi stājušies spēkā tikai 2016. gada 1. maijā, pašlaik izvērtējam saistošo noteikumu nepieciešamību. Vienlaikus jānorāda, ka jau šobrīd iepriekš minēto noteikumu 21. punktā norādīts, ka arī bez uzstādītām bojām kuģošanas līdzekļa vadītājam ir aizliegts apdraudēt peldētājus.

Jautājums (18.05.2016.)

Olesja Zemska:

Ābeļdārza asfaltētais celiņš pie vecā universālveikala līdz sadzīves pakalpojumu ēkai, kas izved uz Ausekļa ielu, ved uz nekurieni........pa šo celiņu esmu gājusi jau vismaz 35 gadus, bet tagad celiņa galā uzstādīts neverams žogs. Kā tā????

Atbilde (21.06.2016.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja vietniece: Celiņš, par kuru Jūs rakstāt, šķērso pašvaldības īpašumā esošo teritoriju un turpinās zemes gabalā, kas pieder fiziskai personai. Īpašniekam ir tiesības savu privātīpašumu norobežot ar žogu un nepieļaut nepiederošu personu atrašanos tajā, ko īpašnieks, acīmredzot šobrīd ir izdarījis.

Tā kā pašvaldībai šajā situācijā nav tiesību pieprasīt īpašniekam brīvu pārvietošanos pa viņa īpašumā esošo teritoriju, tad, aicinām Jūs izvēlēties citu ceļu nokļūšanai sev vēlamajā vietā. Mēs no pašvaldības puses, veicot centra laukuma labiekārtošanu, organizēsim arī tādu veco celiņu, kas nonāk strupceļā, demontāžu.

Jautājums (18.05.2016.)

Olesja Zemska:

Darbinieki, kuri par simbolisku samaksu kopj pilsētas ielas, trotuārus (100 latnieki), savāktos atkritumus izmet Raiņa ielas masīva konteineros. Kāpēc šo māju iedzīvotājiem par to jāmaksā? Cik saprotu, tad maksājam par izvestajiem kg. Lūdzam atbildīgos dienestus rast šiem darbiniekiem citu vietu savākto atkritumu izmešanai.

Atbilde (21.06.2016.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja vietniece: Labdien!Pašvaldības nodarbinātajiem teritorijas uzkopšanas strādniekiem ir noteiktas savākto atrkitumu izmešanas vietas - tie ir pašvaldības apmaksātie atkritumu konteineri centrā Tirgus laukumā un Avotu masīvā.  Jebkurā gadījumā vēlreiz atgādināšu mūsu darbiniekiem, kur jānogādā savāktie atkritumi. Paldies par vērību!

Jautājums (13.04.2016.)

Roberts Šmits: Lūdzu paskaidrot, kāpēc Lielvārdes pašvaldības mājaslapā  www.lielvarde.lv uzdot jautājumus ir iespējams, tikai reģistrējoties ar sociālo tīklu Facebook vai draugiem.lv kontu?

Atbilde (12.05.2016.)

Raitis Jirgensons, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors: Labdien! Ir vairāki veidi, kā jūs varat uzdot jautājumu pašvaldībai. Viens no tiem – izmantojot kontaktformu mājaslapā, kurā šobrīd ir ieviests ierobežojums, proti, to var izdarīt, tikai reģistrējoties ar Facebook vai draugiem.lv kontu. Tas tādēļ, lai izvairītos no anonīmu jautājumu uzdošanas. Kopš 11. maija pašvaldībai ir atvērts savs Facebook konts, un arī šeit ir iespējams sazināties ar pašvaldību.  Ja neesat sociālo tīklu lietotājs, jautājumu pašvaldībai varat uzdot, nosūtot to elektroniski uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  vai arī iesniedzot to drukātā veidā klientu apkalpošanas centrā domē Raiņa ielā 11A, Lielvārdē. Jūs uzklausīs, ja zvanīsiet pa tālruni 65053370, kā arī jums ir iespēja tikties ar pašvaldības speciālistiem pieņemšanas laikos.  Tā kā ir pietiekami daudz veidu, kā iedzīvotāji var uzdot jautājumu pašvaldībai, tad ierobežojums, kas ir ieviests mājaslapā, netraucē veiksmīgam iedzīvotāju un pašvaldības komunikācijas procesam.

Jautājums (04.04.2016.)
Normunda Ivanovska: Sveicināti, vēlamies uzzināt kad beidzot vismaz nogreiderēs ceļa posmu no Plēsumu pagrieziena. Rantes ceļš ir vienkārši drausmīgs, līdz Plēsumiem nogreiderēja, bet tālāk ne ceļa nodokļus maksā, bet labuma nekāda.

Atbilde (05.04.2016.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja vietniece: Labdien! Informēju, ka ceļu greiderēšana tiek veikta, ņemot vērā katra konkrētā ceļa seguma stāvokli un laika apstākļus. Ceļu, kas atrodas sausākās, atklātākās vietās, greiderēšana tika uzsākta marta pēdējā nedēļā. Tā kā uzreiz pēc pirmās saulainās darba dienas, kad tika nogreiderēti sausākie ceļi, uznāca lietus, tad visus ceļus nepaspējām nogreiderēt. Kas attiecas uz autoceļu Upmaļi-Rentes -Rēdnieki, tad 29.martā, kad tika greiderēti sausākie ceļi, šis ceļš vēl nebija pilnībā nožuvis, un tā kā jau 30.martā sākās lietus, tad ir pat labi, ka tas netika greiderēts, jo svaigi greiderētam ceļam lietus laikā bedres tiek izsistas daudz intensīvāk un ātrāk. Tā kā pēc lietus bija divas saulainas brīvdienas, tad šonedēļ esam atsākuši intensīvu visu grants ceļu greiderēšanu. Ceļš Upmaļi - Rentes - Rēdnieki jau ir nogreiderēts, pārējos ceļus, kas vēl bija slapji, vispirms apsekojam un tikai tos, kas ir nožuvuši, greiderējam.

Vēstule (29.03.2016.)
Liena Vaivode: Jauki, ka pie mums Lielvārdē tiek organizēti pasākumi, kur aktīvi tiek aicināti piedalīties bērni kopā ar vecākiem, kā tas notika 26.martā "Tautas Bumbas" rotaļas sacensībās.
Tikai turpmāk, organizatoriem gribētu ieteikt, ja ir pieteikušās tik daudz komandas ar jaunākiem un vecākiem spēlētājiem, tad komandas arī varētu likt sacensties ar līdzvērtīgākiem pretiniekiem. Uzskatu, ka nebija godīgi sākumskolas vecuma bērniem visās spēlēs sacensties tikai ar lielajiem spēlētājiem. Sākotnēji bijām domājuši, ka sacensībās tieši bērni varēs vairāk parādīt savas prasmes šajā spēlē.
Apsveicam lielos spēlētājus ar balvām!
Domāju, ka arī mazie spēlētāji bija pelnījuši nelielas balvas par piedalīšanos.

Atbilde (30.03.2016.)

Jānis Āboliņš, Lielvārdes novada domes deputāts, Lielvārdes novada sporta un kultūras attīstības fonda valdes loceklis: Paldies par ierosinājumu, nākamajās sacensībās apkoposim iepriekšējo sacensību pozitīvo un negatīvo pieredzi, lai izdotos vēl labāk. Paldies, ka apmeklējāt mūsu rīkoto pasākumu!

Jautājums (29.02.2016.)
Marika Kristapure: Labdien! Sakiet, lūdzu, kādi ceļu posmi ir pieteikti Jumpravas pagastā saistībā ar Lauku attīstības programmu 2014.-2020.gadam atbalsta pasākuma „Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” ietvaros tiek atbalstītas pašvaldības investīcijas publiskās ceļu infrastruktūras kvalitātes uzlabošanai lauku teritorijās, lai veicinātu uzņēmējdarbību un saglabātu apdzīvotību.

Atbilde (03.03.2016.)

Egija Sniedzīte, Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas projektu vadītāja: Labdien! Lielvārdes novadam no Lauku attīstības programmas 2014-2020.gadam finansējuma grants ceļu pārbūvei iedalīti 810 tūkstoši eiro. Pašvaldības līdzfinansējums būs 10% no kopējās summas. Ar šiem līdzekļiem plānots pārbūvēt aptuveni 12,5 km grants ceļu visā novadā. Jumpravas pagastā par aktuālākajiem pārbūvei atzīti 2 ceļu posmi: autoceļš Nr.19 „Jumprava - Rezgaļi – Kaktiņi” no 1,48 km līdz 2,88 km un autoceļš Nr.1 „Silmaļi – Mistauti – Timsēni” no 2,60 km līdz 5,55 km.

Jautājums (12.02.2016.)
Inese Dzērve: Sveicināti! Vai tiešām man ir jāsauc Bez Tabu, lai beidzot pašvaldība sāktu rīkoties! Jau 2 gadi vairāk cīnos ar kaimiņieni, kura prom braucot, daudzbērnu ģimenei nogriež ūdeni uz nedēļu! Vai viņai ir tādas tiesības, ja man ir pagasta ūdens? Un vai tiešam pagasts, pašvaldība neko nevar izdarīt? Cik reiz jau esam sūdzējusies, viņu atbilde ir- mēs tur neko nevaram izdarīt! Tad jautājums, a ko ta man darīt, visu šito paciest? Cik tad var, jau nervi netur!

Atbilde (23.02.2016.)

Raitis Jirgensons, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors: Labdien! Lielvārdes novada pašvaldības administrācijā vai Jumpravas pagasta pārvaldē nav reģistrēta neviena Jūsu sūdzība par šo situāciju. Atbildi jums sniegs Jumpravas pašvaldības aģentūras direktors, kura iestādes kompetencē ir attiecīgais jautājums.

Jānis Šimanovskis, Jumpravas pašvaldības aģentūras direktors: Labdien, Inese Dzērve! Jumpravas pašvaldības aģentūra nav saņēmusi nevienu rakstisku vai mutisku sūdzību par Jūsu vēstulē aprakstīto situāciju. Kā noprotu no aprakstītās situācijas, Jūs dzīvojat īpašumā, kur visi dzīvokļi ir privātīpašums, kuram iedzīvotāji paši pilda apsaimniekotāja funkcijas. Iedzīvotājiem kā mājas apsaimniekotājam pašiem ir jāuztur tā mājas daļa, kas ir dzīvokļu īpašnieku kopīpašums, tātad koplietošanas telpas, komunikācijas, ārsienas, pamatus, jumtu un ēkai piesaistīto zemes gabalu. Apsaimniekotājs veic profilaktisko apskati, uztur labā tehniskā stāvoklī, bet nepieciešamības gadījumā arī remontē un nomaina visus stāvvadus (aukstā un karstā ūdens, saimniecības kanalizācijas un lietus kanalizācijas), tāpat seko līdzi apkures sistēmas un koplietošanas elektroinstalācijas tehniskajam stāvoklim.

Paskaidroju, ka Jumpravas pašvaldības aģentūra neveic dzīvojamo māju apsaimniekotāja funkcijas, bet nodrošina un apsaimnieko centrālos kanalizācijas, ūdens un apkures pievadus līdz mājas pieslēgumam. Pēc Jūsu ziņas saņemšanas Jumpravas pašvaldības aģentūras darbinieki apsekoja Jūsu īpašumu un konstatēja, ka Jūs, vienojoties ar kaimiņu, esat pārbūvējusi sava dzīvokļa iekšējo ūdensvadu, pievienojusi to no cita dzīvokļa. Iekšējā ūdensvada pārbūve nav tikusi saskaņota ar mājas iedzīvotājiem un Jumpravas pašvaldības aģentūru. Ņemot vērā, ka Jūsu mājā, kurā nav centralizētās apkures, pastāv iespēja, ka dzīvokļa īpašnieka prombūtnes laikā dzīvoklī esošais ūdensvads var aizsalt un pārplīst, dzīvokļa īpašnieks, lai nodrošinātos pret ūdensvada plīšanu, savas ilgstošas prombūtnes laikā noslēdz ūdeni savā dzīvoklī.

Atgādinu, ka visus jautājumus, kas saistīti ar centralizēto ūdensapgādi, var izrunāt klātienē Jumpravas pašvaldības aģentūras apmeklētāju pieņemšanas laikā: pirmdienās no 15:00 līdz 17:00 vai vienojoties par citu tikšanās laiku ar direktoru, tālr.29378161.

Jautājums (15.02.2016.)
Ieva Skutele: Labdien. Vēlētos uzzināt Lēdmanes pagastā ceļa posmā Zemturi-Siliņi-Smilktiņi ir servitūta ceļš?

Atbilde (18.02.2016.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja vietniece: Labdien! Lēdmanes pagasta ceļš Zemturi - Smilktiņi atrodas vairāku zemes īpašumu robežās, no kuriem neviens nav pašvaldībai piederošs zemes īpašums. Atbildot uz jautājumu par servitūtu esamību, tad šim ceļam ir reģistrēti ceļa servitūti gandrīz visā tā garumā, izņemot ceļa posmu no valsts autoceļa līdz īpašumam Vējavas.

Jautājums (20.01.2016.)
Juris Linitis: Labdien! Sakiet Lūdzu, cik ilgi vēl autobusos sals mūsu bērni Jumpravas autobusā? Jums taču ir prasība- autobusiem jābūt komfortabliem, ar klimata kontroli vai kondicionēšanas sistēmu, kas nodrošina vienmērīgu temperatūru + 20º C autotransportā, trokšņa līmenis autobusā nedrīkst pārsniegt pieļaujamo normu. Ar cieņu, Juris.

Atbilde (26.01.2016.)

Līga Zariņa, Jumpravas pagasta pārvaldes vadītāja: Labdien, Juri! Paldies par Jūsu sniegto informāciju, jāatzīst, ka līdz šim neesam saņēmuši nevienu sūdzību par to, ka autobusu salonos, kas veic skolēnu pārvadājumus, būtu auksts. Diemžēl jāatzīst, ka nevarēju ar Jums personīgi sazināties, lai precizētu Jūsu sniegto informāciju (autobusa maršrutu un laiku), jo Jūsu norādītais tālruņa numurs ir norādīts nepareizi vai netiek izmantots.

Jāatzīst, ka Latvijā nav izstrādāti un apstiprinātas higiēnas prasības sabiedriskajam transportam, kā arī prasības iekštelpu gaisa kvalitātei. Izsludinot iepirkumu "Autotransporta pakalpojumi skolēnu regulāriem pārvadājumiem", iepirkuma nolikumā esam noteikuši prasību, ka autobusiem jābūt komfortabliem, ar klimata kontroli vai kondicionēšanas sistēmu, kas nodrošina vienmērīgu temperatūru +20º C autotransportā. Atzīstu, ka šī prasība no mūsu puses nav pārdomāta, nosakot vienādu gaisa temperatūru autobusa salonā rudens/ziemas un pavasara/vasaras periodā. Veselības inspekcija skaidro, ka saskaņā ar vispārējām higiēnas prasībām sabiedriskā transporta salonos būtu nepieciešams ievērot vismaz šādus gaisa kvalitātes rādītājus: gaisa temperatūra ziemas - rudens periodā nedrīkstētu būt zemāka par + 14 ºC, bet vasaras laikā ne vairāk par + 26 ºC (http://www.vi.gov.lv/lv/faq/answers?category_id=12)

Saņemot Jūsu sniegto ziņu, sazinājos ar abiem pakalpojuma sniedzējiem (IK "AB Transporta serviss" un SIA "Abava - Auto"), kuri man apliecināja, ka ziemas periodā viņu autobusu salonos gaisa temperatūra nav zemāka par + 14 ºC, tā esot pat augstāka.

Gadījumā, ja kādā no autobusa reisiem autobusa salons ir auksts, lūdzu, ziņojiet man personīgi pa tālr. 26455877, lai varu katru konkrēto situāciju risināt ar pakalpojuma sniedzēju.

Jautājums (21.01.2016.)
Raivis Rozentāls: Labdien. Kurš būs šogad galīgais un pēdējais datums, kad vēl varēs pieteikt skolēnus 10.klasei Jumpravas vidusskolā 2016/2017 m.g.

Atbilde (26.01.2016.)

Inga Reķe, Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas Izglītības nodaļas vadītāja: Labdien, Raivi! Paldies par jautājumu. Jā, Jumpravas vidusskolas 10.klases atvēršana ir aktualitāte gan skolai, gan novadam. Bet vispirms skolas vadībai jāizrunājas ar tagadējiem devītajiem un viņu vecākiem un jāsaprot, cik reāli ir nodrošināt 18 skolēnu skaitu 10.klasē. Šonedēļ skolā darbu uzsāks jaunā skolas direktore, un šis būs viņas pirmais uzdevums kopā ar skolas padomi apmēram mēneša laikā izanalizēt iespējas un resursus un pieņemt lēmumu. Tikai pēc skolas sniegtajiem priekšlikumiem pašvaldība izskatīs jautājumu - atvērt vai neatvērt 10.klasi, pēdējais termiņš, kad jāpieņem lēmums ir aprīlis, lai mācību gada beigās skolēni varētu plānot savu tālāko izglītību Jumpravas vidusskolā vai citā izglītības iestādē.

Paldies Jums par izrādīto interesi un,  ja jums ir ierosinājumi skolas attīstībai, esam gatavi uzklausīt.

Jautājums (15.01.2016.)
Viktors Avdevičs: Labdien. Sakiet, lūdzu, kad tīrīs sniegu pie garāžām Parka iela 19a? Ar cieņu Viktors.

Atbilde (21.01.2016.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības būvinženiere: Labdien! Garāžas Parka ielā 19 ir nodotas lietošanā garāžu lietotājiem. Saskaņā ar līgumiem, kas noslēgti starp garāžu lietotājiem un pašvaldību, garāžas iznomātājs apņemas uzturēt kārtību gan garāžā, gan arī tai piegulošajā teritorijā. Līgums arī  nosaka to, ka iznomātājs (tātad Pašvaldība) nenodrošina garāžai piesaistītās zemes vienības teritorijas apsaimniekošanu. Tātad pie garāžām piegulošās teritorijas uzturēšana, t.sk. piebraucamā ceļa attīrīšana no sniega, ir garāžu lietotāju pienākums, un pašvaldība neveic šīs teritorijas attīrīšanu no sniega.

Apsekojot objektu, konstatēju, ka šobrīd garāžu īpašnieki ir veiksmīgi tikuši galā ar savu pienākumu un teritorija starp garāžām ir sakārtota. Izsaku pateicību tiem garāžu lietotājiem, kas pielika savu roku un sniega lāpstu, lai visiem būtu ērta iebraukšana! Un lūgums atcerēties visiem garāžu lietotājiem, ka garāžu teritorijas Parka ielā 19 uzturēšana gan ziemā, gan vasarā ir jūsu visu kopīgs pienākums.

Jautājums (28.12.2015.)
Antris Pataga: Vai kādreiz Lielvārdē tiks sakārtota arī Upes iela? Kopš esmu Latvijā no novembra sākuma tā pat nav greiderēta!

Atbilde (04.01.2016.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības būvinženiere: Labdien! Šobrīd pašvaldība apkopo savā rīcībā esošo informāciju par pašvaldības ielu un ceļu stāvokli. Pamatojoties uz iegūto informāciju un pašvaldības budžeta iespējām, sniegsim Lielvārdes domes deputātiem priekšlikumu Lielvārdes novada ielu atjaunošanas ilgtermiņa stratēģijai, kurā tiktu noteikta apņemšanās piešķirt ikgadējo finansējumu ielu atjaunošanai un atbilstoši sastādīta ilgtermiņa ielu atjaunošanas secība. Ja šāda stratēģija tiks apstiprināta, tad varēsim gan Jums, gan citiem novada iedzīvotājiem precīzāk pateikt, kad ir plānoti būtiski uzlabojumi konkrētai ielai/ceļam.

Kas attiecas uz Upes ielas greiderēšanu, tad šoruden dažādu apstākļu ietekmē paspējām nogreiderēt vien atsevišķas ielas/ceļus, uzsvaru liekot uz grants ielām/ceļiem. Tiklīdz iestāsies greiderēšanas darbu veikšanai atbilstoši laika apstākļi, tiks nogreiderētas arī pārējās attiecīgā seguma ielas/ceļi.
 
Jautājums (30.11.2015.)

Kaspars Tas Pats: 27. novembrī Avotu ielas mājas Nr. 14 iedzīvotāju pastkastītēs bija iemests paziņojums par dzīvokļu īpašnieku sapulces rīkošanu 30. novembrī plkst. 17.00 SIA „Lielvārdes Remte” telpās. Kā viens no izskatāmajiem jautājumiem bija norādīts avārijas stāvoklī esošā ēkas apkures katla remonts, kura kopējās izmaksas aprēķinātas 2200 EUR apmērā. Saistībā ar to ir vairāki jautājumi: 1) Kāpēc sapulces laiks tika izvēlēts tieši tāds, ja daudzi cilvēki strādā līdz 18.00 vai pat ilgāk un gluži fiziski nespēj ierasties, kā rezultātā nav iespējams savākt lēmumu pieņemšanai nepieciešamo kvorumu? 2) Kāpēc ēkas apsaimniekotājs (SIA „Lielvārdes Remte”) ir pieļāvis situāciju, ka tieši apkures periodā katls pēkšņi ir nonācis avārijas stāvoklī? 3) Kāpēc norādītās apkures katla remonta izmaksas ir tik augstas? Ko tieši tās sevī ietver?

Atbilde (21.12.2015.)

Andis Siliņš, SIA „Lielvārdes Remte” valdes priekšsēdētājs: Labdien! Dzīvokļu īpašnieku kopsapulces Jūsu daudzdzīvokļu mājai pēc SIA “Lielvārdes Remte” (turpmāk – SIA) iniciatīvas tika sasauktas 2015. gada 21. septembrī un 30. novembrī. Uzaicinājumi dzīvokļu īpašniekiem tika savlaicīgi ievietoti pastkastītēs un izvietoti kāpņutelpās. Abās sapulcēs viens no izskatāmajiem jautājumiem bija Jūsu minētais par apkures katla remontu. SIA dzīvokļu īpašnieku sapulču sasaukšanai parasti izvēlas pirmdienas, kad SIA darba laiks ir līdz 18:00. Normatīvie akti atļauj pašiem dzīvokļu īpašniekiem sasaukt kopsapulces sev vēlamā laikā un vietā, kā arī uz tām uzaicināt SIA pārstāvjus. Jūsu ēkas apkuri nodrošina divi apkures katli, no kuriem vienam ir plīsusi vidējā sekcija. Par apkures katla ārpuskārtas remontu SIA informēja sasaucot kopsapulci, tomēr ne kopsapulcē, ne citādā veidā (aptaujas protokols), dzīvokļu īpašnieki SIA neiesniedza rakstiski pieņemtu lēmumu. Šobrīd ir veikta cenu aptauja, kuras rezultātā ir izvēlēts lētākais piedāvājums. Remontdarbu izmaksās iekļauts: apkures katla vidējās sekcijas demontāža, jaunas sekcijas piegāde, tās montāža, pēcmontāžas katla ieregulēšana, palaišana un pārbaude. Garantijas periods – divi gadi.

SIA aicina dzīvokļu īpašniekus aktīvāk un savlaicīgāk iesaistīties savas mājas apsaimniekošanas – pārvaldīšanas jautājumu risināšanā, iesniegt savus priekšlikumus un piedāvājumus, lai rastu efektīvāko un ekonomiski izdevīgāko risinājumu.

Jautājums (30.11.2015.)
Agnese Žukovska: Labdien, Interesanta šķiet Jūsu atbilžu sniegšana vēlētājiem - ja cilvēks nav sociālajos tīklos, tad jautājumu var uzdot tikai personīgi... Ja šis jaunievedums bija paredzēts, lai identificētu jautātāju, tad bija jādomā par citiem identifikācijas līdzekļiem (piemēram, internetbanku). Turklāt, tie, kuri nevēlēsies tapt atklāti var izveidot viltus profilu, tāpēc Jūsu arguments ir zem katras kritikas. Varbūt ir kāds cits arguments? Bet, šoreiz ir vēl daži jautājumi : 1)cik dienu laikā pašvaldības pārstāvim ir pienākums atbildēt uz iedzīvotāja iesniegumu? 2)Vai šogad Lielvārdē nav plānots Ziemassvētku pasākums tiem Lielvārdes novada mazajiem iedzīvotājiem, kuri neapmeklē kādu no izglītības iestādēm? (pagājušajā gadā Troskas kungs atrada iespēju šādam skaistam pasākumam) 3)Mājas lapā neatradu informāciju par Jaungada balli? Vai tāda būs? Un, ja būs, vai ieejas maksa atkal būs neadekvāti augsta? (Iepriekšējos gados bija 20 EUR no personas). Uzliekot šādu ieejas maksu jau atkal lielai daļai iedzīvotāju tiktu liegta iespēja apmeklēt Jaungada balli (kā labu piemēru varu Jums uzrakstīt - Jaungada balles izmaksas 4 cilvēku ģimenei (2 pieaugušie, 2 bērni) Vecauces pilī ar visu nakšņošanu viesnīcā izmaksā 36 EUR). Paldies jau iepriekš!

Atbilde (21.12.2015.)

Gundega Puča, Lielvārdes novada pašvaldības informācijas līdzekļu redaktore: Labdien, Agnese! Autorizēšanās, izmantojot sociālo tīklu kontus, lai uzdotu jautājumu sadaļā „Pašvaldība atbild” tika ieviesta, lai veidotu profesionālāku saziņu ar iedzīvotājiem. Brīdī, kad cilvēkam ir jāparakstās zem sava jautājuma, viņš tomēr padomās par vispārpieņemtajām cieņas un pieklājības normām. Aicinājums uz atklātību ir tieši tas- aicinājums. Nevienu nevar piespiest būs atklātam un tas, kurš vēlēsies, tas tāpat atradīs veidu kā slēpties aiz izdomātiem vārdiem vai citu mugurām. Attiecībā uz jautājuma uzdošanas veidiem- pašvaldība piedāvā iespēju iesniegt iesniegumu elektroniski izmantojot portāla Latvija.lv e-pakalpojumu “Iesniegums iestādei”. Šeit autorizēties ir iespējams izmantojot internetbanku.
Gribētu gan norādīt, ka visātrākais veids, kā noskaidrot dažādus jautājumus ir šī personiskā pieeja- pa tālruni vai speciālista e-pastu, kurš paskaidros kā rīkoties vai kur vērsties attiecīgajā situācijā. Vairāk par saziņas veidiem šeit.

 1. Pašvaldības pārstāvim uz iesniegumu atbilde jāsniedz viena mēneša laikā no tā saņemšanas brīža. Šeit gan jāpiebilst, ka jautājums iesūtīts no sadaļas „Pašvaldība atbild” nav uzskatāms par iesniegumu. Lai dokuments būtu uzskatāms par iesniegumu – tam jāsatur noteikta informācija- skatīt „Dokumentu juridiskā spēka likums
 2. Ziemassvētku eglītes pirmsskolas vecuma bērniem, kas neapmeklē izglītības iestādi ir plānota un notiks gan Lielvārdē, gan Jumpravā.  Lēdmanē tā notika 18. decembrī. Jautājuma uzdošanas brīdī šī informācija vēl nebija publicēta.
 3. Uz šo jautājumu Jums atbildi sniegs kultūras nama „Lielvārde” direktore Maija Jaudzeme

Maija Jaudzeme, kultūras nama „Lielvārde” direktore: Labdien, Agnese! Atbildi sniedzu arī visiem, kuri interesējas par Jaunā gada sagaidīšanas iespējām kultūras namā „Lielvārde”.

Diemžēl Jaungada nakts balle šogad kultūras namā nenotiks, jo 2015.gada budžeta finanses ir izsmeltas. Lai nodrošinātu kvalitatīvu un saturīgu Jaungada balli ir nepieciešams finansējums vismaz 2500,00 euro.Mūziķu un mākslinieku izmaksas ir ļoti augstas, bet Jaungada naktī tās pieaug divtik, kā Jūs sakāt - neadekvāti lielas. Jā, 2014. gada Jaungada pasākumā tika prasīta 20,00 euro liela ieejas maksa, lai segtu mūziķu grupas, dīdžeja, vakara vadītāju, svētku priekšnesuma, kā arī vadītāja, kurš darbojās atsevišķi ar bērniem, izmaksas. Jāpiebilst, ka bija iespēja pasākumu apmeklēt arī par 15 eiro (zāles foajē bija piepildīts ar galdiņiem). Jaungada pasākuma apmeklētāju ieejas maksas ieņēmumi sastāda tikai pusi no kopējām izmaksām, tāpēc budžetā arī šim pasākumam paredzam finansējumu. Šogad situācija veidojās tāda, ka gandrīz visi kultūras nama organizētie viesmākslinieku koncerti (Ulda Marhileviča, Musiq, „Melnā stārķa lidojums”arī Intara Busuļa koncerts novada svētkos) izvērtās ar lieliem zaudējumiem, tas ir, mākslinieku honorārs bija ievērojami lielāks nekā ieņēmumi. Līdz ar to pasākumu budžets ir izsmelts.

No vienas puses gaužamies, ka „Lielvārdē nekas nenotiek”, bet tad, kad šis piedāvājums ir, pasākumus neapmeklējam vai to darām ļoti neaktīvi. Saprotu, ka tam ir visdažādākie iemesli – laika trūkums, finansiālās grūtības, arī Rīgas tuvums ar savu piedāvājumu utt. Šobrīd esam nonākuši dilemmas priekšā starp kvalitāti, kurai ir attiecīgas izmaksas un starp zemas kvalitātes, bet lētākiem pasākumiem. Vai tiešām vēlamies atgriezties „vecajos laikos” un veidot pasākumus ar nelielām izmaksām, kuru kvalitāte lielāko daļu apmeklētāju vairs neapmierina? Šogad tuvojoties gada nogalei izvērtējām šo problēmu un nolēmām „lētu ballīti” nerīkot, neizvēršot to par pasākumu, kuru pēc pusnakts apmeklē jaunieši drusku pāri 16 gadu vecumam, kad ir krietni jau pasvinēts un rodas vēlēšanās iziet pasaulē.

Tomēr nākotnē raugāmies ar cerībām un nākamgad plānojot pasākumus domāsim, lai Jaungada balle būtu tikpat krāšņa un kvalitatīva kā iepriekšējos gadus! Esam pateicīgi ikvienam kultūras nama „Lielvārde” pasākumu apmeklētājam, jo Jūs ar savu pienesumu atbalstāt pasākumu iespējamību turpmāk.

Agnese, pēc Jūsu ieteikuma piezvanīju uz Vecauces pili un iepazinos ar Jūsu sniegto informāciju, kura īsti neatbilst patiesībai, jo balle pie galdiņa maksā (bez uzkodām) 8,00 eiro, nakts pils viesnīcas istabā maksā 12,00 euro no personas, ja vēl pierēķina degvielu, tad kultūras nama 20,00 euro par Jaungada nakti ir pat ļoti pieņemama summa. Kaimiņu novadu organizēto pasākumu ieejas maksas ir ļoti līdzīgas un pieļauju, ka piedāvājums niecīgāks. Šogad Jums ir iespēja apmeklēt citus Lielvārdes novada un blakus novadu kultūras namus.

Jautājums (30.11.2015. un 15.12.2015.)
Kaspars Tas Pats: Labdien! Avotu ielā pie mājas Nr. 14 no pieciem apgaismes stabiem gaisma ir tikai vienā, kā rezultātā mājas iekšpagalms un visas tur novietotās automašīnas naktī grimst gandrīz pilnīgā tumsā. Vai šo problēmu nav iespējams novērst?

Atbilde (21.12.2015.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības būvinženiere: Labdien! Informējam, ka ielu apgaismojums, kas atrodas Avotu ielas 14 mājas pagalmā, nav pašvaldības īpašums. Pašvaldība nodrošina un uztur tikai to ielas apgaismojumu, kas atrodas gar Avotu ielas braucamo daļu. Avotu ielas 14 pagalmā esošie apgaismojuma objekti ir ierīkoti vienlaicīgi ar mājas teritorijas labiekārtošanu, līdz ar to uzskatāms, ka tie pieder mājas īpašniekam/īpašniekiem un par šo apgaismojuma objektu uzturēšanu ir atbildīgi mājas (tās daļu) īpašnieki. Ja arī Jums pieder dzīvoklis šajā mājā, tad iesakām Jums, kā mājas dzīvokļa īpašniekam, pārrunāt šo jautājumu ar pārējiem mājas dzīvokļu īpašniekiem un vienoties par apgaismojuma uzturēšanas kārtību - par tam nepieciešamās elektrības apmaksu, gaismas objektu uzturēšanu darba kārtībā, u.c. Jāvienojas, kas to veiks - jūsu mājas pārvaldnieks vai jūs paši slēdziet līgumu ar uzņēmumu, kas nodrošina ielu apgaismojuma uzturēšanu. Iespējams, apgaismojuma uzturēšana jau tagad ir atrunāta jūsu mājas apsaimniekošanas līgumā. Pārbaudiet, un ja tā ir, tad prasiet mājas pārvaldniekam, lai nodrošina apgaismojuma uzturēšanu darba kārtībā! Lai veicas!

Jautājums (12.11.2015.)
Edgars Breimanis: Sveiki! Kad beidzot, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai tiks iesniegts jaunais siltumtarifu projekts Lielvārdes pilsētai? Paldies

Atbilde (21.12.2015.)

Andis Siliņš, SIA „Lielvārdes Remte” valdes priekšsēdētājs: Labdien! Dokumentus par tarifu samazināšanu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai varēsim iesniegt ne ātrāk kā nākamā gada februārī. Vairāk par iemesliem variet lasīt „Lielvārdes Novada Ziņa” novembra izdevumā.

Jautājums (17.11.2015.)
Mudīte Dumpe: Labdien! Diemžēl atgriežoties par ceļu stāvokli Lielvārdē, nesaprotu, ko Māra tik ļoti uztraucas par Putnu ielu un tās remontu jeb neremontu,,, Mūsu iela joprojām ir neapmierinošā stāvoklī, un nelīdz uz mūsu ielas nedzīvojošais!!!! bijušais domes priekššēdētājs :) Un satiksmes intensitāte kopš ielas noasfatēšanas laikiem ir būtiski palielinājusies. Reizēm pat šķiet, ka visu tuvumā esošo māju šoferīši met līkum-līkumus lai tik izbrauktu pa Putnu ielu. Es ieteiktu Mārai tik ļoti neskaust citas ielas sīkos remontiņus, bet gan priecāties par to ko beidzot izdodas patiešām savest kārtībā (iela caur parku piemēram). Mani gan izbrīna tas, ka šā gada ielu inventarizācija tiks veikta 15.decembrī!!! Pastāv iespēja, ka tad ielas klās sniegs un ledus un daļa bedru nemaz nebūs redzama. Vai nebūtu lietderīgāk šādus pasākumus veikt rudeņos vai agros pavasaros kad visas ielas nebūšanas redzamas daudz labāk? Lai veicas!

Atbilde (01.12.2015.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības būvinženiere: Labdien! Atbildēšu tikai par to daļu, kas attiecas uz Līguma par ielu un ceļu inventarizāciju izpildes datumu. Precizēju - ar Līguma izpildes datumu biju domājusi Līguma izpildes termiņu - tātad 15.decembris ir datums, līdz kuram jābūt pabeigtiem visiem Līgumā noteiktajiem darbiem un ar pieņemšanas - nodošanas aktu nodotiem pašvaldībai. Ielu un ceļu inventarizācija, kā tāda, cik man zināms, tika veikta vēl vasarā un rudens sākumā. Līdz 15.decembrim uzņēmumam šis darbs ir jāpabeidz - jāsaliek iegūtā informācija sistēmā un sarakstos, kas tiks nodoti pašvaldības lietošanā, jāsagatavo un jāsaskaņo ar valsts institūcijām nepieciešamā dokumentācija.

Paldies par atbalstu un interesi!


Atbilžu arhīvs

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu