Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Pašvaldības ikdienas uzdevumos ietilpst novada ielu un ceļu uzturēšana ziemas apstākļos.

Vēlamies informēt iedzīvotājus par būtiskākajiem ielu un ceļu ziemas uzturēšanas pienākumiem, kādi jāizpilda uzņēmumiem:

  1. Uzņēmumam ir pienākums četru stundu laikā pēc snigšanas beigām attīrīt no sniega ielas pie skolām un bērnudārziem, gājēju ietves un velo celiņus, pašvaldības pārziņā esošos ceļus, pa kuriem kursē skolēnu autobuss, un galvenās pilsētas ielas.
  2. Uzņēmumam ir pienākums attīrīt pārējās ielas, ceļus un ietves no sniega 24 stundu laikā pēc snigšanas beigām.
  3. Ja sniega segas biezums pārsniedz 8 cm, ielas pie skolām un bērnudārziem, gājēju ietves, velo celiņus, ceļus, pa kuriem kursē skolēnu autobuss, un galvenās pilsētas ielas uzņēmums apņemas attīrīt no sniega līdz plkst. 7:00 no rīta.
  4. Auto stāvlaukumu, pieturvietu, atpūtas vietu attīrīšanu no sniega un ielu/ceļu kaisīšanu ar pretslīdes materiālu uzņēmums veic, saskaņojot darbu secību un apjomu ar pašvaldības izpilddirektoru vai izpilddirektora nozīmētu darbinieku.

Savukārt ielu kaisīšanas ar pretslīdes materiālu darbu apjomu pašvaldība nosaka, atbilstoši laika apstākļiem un izvērtējot tās lietderību konkrētā vietā un laikā. Tā piemēram, laikā, kad gaisa temperatūra ir zemāka par -8º C, ielas, uz kurām ir izveidojusies piebraukta sniega kārta, kaisīt ar pretslīdes materiālu nav lietderīgi, jo zemā temperatūrā sāls neiedarbosies un kaisāmais materiāls tiks nopūsts no ielas klātnes. Tāpēc pie zemām gaisa temperatūrām pašvaldība dod rīkojumu kaisīt tās ielas, kur sāk veidoties apledojums, galveno uzmanību pievēršot ielām pie skolām un bērnudārziem, nozīmīgiem krustojumiem, dzelzceļa pārbrauktuvēm u.c.

Jebkurā gadījumā ziemas periodā aicinām visus autobraucējus būt atbildīgiem un izvēlēties laika un ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī sev un citiem satiksmes dalībniekiem drošu auto vadīšanas stilu!

Ziņot par, jūsuprāt, problemātiskiem ielu un ceļu posmiem varat, zvanot šādiem darbiniekiem:

  1. Par Lielvārdes pilsētas un Lielvārdes pagasta ielām un ceļiem – Ceļu ekspluatācijas inženierim Andrim Jankovskim pa tālruni 26324333;
  2. Par Lēdmanes pagasta ielām un ceļiem – Lēdmanes pagasta pārvaldes vadītājam Dzintaram Laganovskim pa tālruni 28352769;
  3. Par Jumpravas pagasta ielām un ceļiem – Jumpravas pagasta pārvaldes vadītājam Aivaram Samsonam pa tālruni 28656372.
 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu