Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Wisemarks

Viedzīmes ir unikāls mākslas un tūrisma sintēzes projekts, kura mērķis ir piedāvāt jaunu, interaktīvu veidu, kā iepazīt Lielvārdi, tās vēsturi un nozīmīgās vietas.

Viedzīmes vides mākslas objekti  ir kā lieli jostas fragmenti, kas izvietoti vidē. Tie vienlaicīgi gan papildina un izdaiļo pilsētvidi, gan funkcionāli kalpo kā tūrisma gids. Nolasot uz vides mākslas objekta esošo QR kodu, ir iespējams piekļūt atraktīvām ilustrācijām un stāstiem, un tūrisma informācijai par viedzīmes tuvumā esošajiem apskates objektiem.

Projekta pamatā ir pētījums par Lielvārdes jostu un rakstu zīmēm kā informācijas nesēju. Viedzīmes ir mūsdienīga jostas versija, kas ir pielāgota mūsdienu cilvēka informācijas iegūšanas paradumiem.

Tradicionālajā Lielvārdes jostā ieaustais vētījums ir atšifrējams vien tad, ja ir zināšanas par tās rakstā iekļauto zīmju simbolisko nozīmi. Šīs zināšanas tālāk tika nodotas mutvārdu ceļā, bet mūsdienās par galveno informācijas iegūšanas avotu ir kļuvis tīmeklis, un piekļūšanu tam nodrošina dažādas iekārtas. Viedzīmes jostas raksts ir veidots no QR kodiem (Quick Response code) un no tiem atvasinātiem elementiem. QR kodos ieprogrammētajai informācijai ir viegli piekļūt. To var izdarīt ar jebkuru mobilo iekārtu, kam ir interneta pieslēgums un mobilā lietotne QR kodu lasīšanai.


 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu