Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis
viedzime-dabaaa

Lielvārdes pilsētā ir uzstādītas divas viedzīmes – Lielvārdes un Rembates parkā. Jebkurš, nolasot viedzīmes kvadrātkodu (QR kodu) mobilajā ierīcē, var ērti piekļūt informācijai par apskates objektiem un interaktīvā veidā iepazīt Lielvārdes vēsturi un ievērojamākās vietas.  Viedzīmju autore - Diāna Potapova.

Viedzīmes ir unikāls mākslas un tūrisma sintēzes projekts, kura mērķis ir piedāvāt jaunu, interaktīvu veidu, kā iepazīt Lielvārdi, tās vēsturi un nozīmīgās vietas.

Viedzīmes ir mūsdienīga jostas versija, kas ir pielāgota mūsdienu cilvēka informācijas iegūšanas paradumiem.

Tradicionālajā Lielvārdes jostā ieaustais vētījums ir atšifrējams vien tad, ja ir zināšanas par tās rakstā iekļauto zīmju simbolisko nozīmi. Šīs zināšanas senatnē tālāk tika nodotas mutvārdu ceļā, bet mūsdienās par galveno informācijas iegūšanas avotu ir kļuvis tīmeklis, un piekļūšanu tam nodrošina dažādas iekārtas. Viedzīmes jostas raksts ir veidots no QR kodiem un no tiem atvasinātiem elementiem. 

Viedzīmes vides mākslas objekti ir kā lieli jostas fragmenti, kas izvietoti vidē. 

Rembates parks

Rembates parks ir bijušās Rembates muižas parks. Vēl pirms muižas izveidošanās šeit atradās līvu ciemats Memesciems. Bada un slimību rezultātā šis ciems palika tukšs. 16. gs. beigās tā vietā izveidoja Rembates muižu ar koka ēkām. Vēlāk, 1858. gadā sāka veidot muižas parku un 19. gs. beigās, paplašinot muižu, tika uzcelta jauna mūra pils. Muižas ainavu parks veidots ar vijīgiem celiņiem starp īpaši veidotām koku grupām jeb laucēm un īpatnēju saliņu muižas dīķa vidū. Mūsdienās ir atjaunota daļa vēsturisko parka fragmentu, un tiek veidoti jauni parka elementi.

Rembates parka karte: 

Spied uz objekta ikonas šeit zemāk,  zem kartes, lai uzzinātu vairāk par katru no objektiem Rembates parkā.Uldevena pils

17. jūnijs 2017.
Uldevene Castle Uldevena pils ir senlatviešu koka pils rekonstrukcija. To veidojis vēstures entuziasts un mākslinieks Agris ...

Kultūras nams “Lielvārde”

17. jūnijs 2017.
Community Center ‘Lielvārde’ Lielvārdes kultūras namam ir sena un krāsaina vēsture. Tā pirmsākumi meklējami laikā ...

Vides objekti - goda krēsli izciliem novadniekiem

1. janvāris 1970.
Landscape features “Chairs of Honor” Lielvārdes lielākā bagātība ir cilvēki. Lai godinātu ievērojamākos novada ...

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu