Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros, 28.novembra sniegotā dienā Lielvārdes pamatskolas 4.a un 7.a skolēni un skolotāji devās uz Nacionālo Botānisko dārzu Salaspilī.

Gides interesantais stāstījums visus ievilināja zaļajā dabas pasaulē. Mazākie piedalījās nodarbībā “Viedā oranžērija” un attīstīja prasmi novērot, salīdzināt, pētīt augus un atpazīt tos pēc dažādām pazīmēm. 4.a klases skolēni padziļināja izpratni par augu dzīvei nepieciešamajiem faktoriem un mūsdienu tehniskajām iespējām to nodrošināšanai.

Lielākie skolēni vispirms gida pavadībā iepazina Botāniskā dārza skujkoku kolekcijas. Ekskursijas otrajā daļā strādāja komandās, darbojoties  orientēšanās spēlē “Brālis kadiķis, māsa”egle un citi radinieki”. Septītklasnieki padziļināja zināšanas par kailsēkļu daudzveidību, pilnveidoja izpratni par jēdzieniem “suga” un “šķirne”, veidoja izpratni par augu etiķešu saturu, attīstīja prasmi strādāt komandās.

Skolēnu iepaidi par redzēto, par ieguvumiem, pārdzīvojumiem:

Mūsu gide stāstīja ļoti interesanti un aizraujoši.

Man viss šķita interesanti, jo šeit biju pirmo reizi.

Nevienu brīdi nebija garlaicīgi.

Rādīja augus, kurus reti var sastapt dabā.

Mums parādīja četras oranžērijas – zāles.

Iemācījos jaunu vārdu oranžērija.

Visvairāk patika subtropu zāle, jo tur viss izskatījās kā pasakā.

Nekad nebiju redzējusi kaktusa augli, banānzāli, pašaudzētu citronkoku un banānkoku.

Uzzināju par dažādiem neredzētiem augiem, arī indīgiem.

Ļoti patika orientēšanās spēle, kurā bija jāpilda dažādi uzdevumi. Grupu darbā mums bija jāmeklē informācija par augiem.

Mana komanda atrada visus augus un mēs bijām čempiones. Balvās saņēmām lielas ielaminētas koku lapas.

Gida stāstījums un klātienes darbošanās oranžērijā ir teicams papildinājums dabas zinības mācību stundām skolā. Pēc Botāniskā dārza apmeklējuma skolēni ar lielu interesi rakstīja, ka uzzināja par augiem, kuri ir gandrīz izzuduši; ieguva interesantu informāciju par indīgiem augiem; par to, ka kaktusi zied tikai naktī;  noskaidroja, ka dažādu augu sugām ir vairākas šķirnes. Liela sajūsma bija uzzinot interesantus faktus par dažādiem svešzemju augiem. Jauki, ka arī aukstā un baltā ziemas dienā ir iespējams aplūkot augus un darboties vasarīgā vidē. Daudzi skolēni Nacionālajā Botāniskajā dārzā bija pirmo reizi, tāpēc daudzi izteica vēlmi, ka gribētu šeit atbraukt vēlreiz.

Inga Blumfelde,

Lielvārdes pamatskolas direktora vietniece

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu