Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Laikā, kad liela daļa iedzīvotāju saliedējušies, lai palīdzētu un atbalstītu viens otru, diemžēl ir arī personas, kas, valstī esošo situāciju, izmanto krāpnieciskiem nolūkiem.  Lielvārdes novada sociālais dienests atgādina, ka sociālā dienesta sociālie darbinieki nekad nepiešķir nekādu palīdzību vai pakalpojumus pirms tam nevienojoties ar pašu cilvēku. Piemēram, sociālie darbinieki nevienu nesūta palīdzēt uzkopt māju, atnest pirkumus u.tml., pirms tam nesazinoties ar pašu cilvēku, nevienojoties par nepieciešamās palīdzības veidu, laiku u.tml.

Lūdzam visus iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt, kad mājoklī ielaist svešus cilvēkus:

  • Vai Jūs esat vienojušies par to, ka pie Jums nāks kāds speciālists (sociālais darbinieks, santehniķis, u.c.)?
  • Vai cilvēkam, kurš uzdodas par kādas organizācijas vai iestādes pārstāvi, ir forma vai apliecība (piemēram, sociālajiem darbiniekiem ir apliecības ar darbinieka foto, kas apliecina to, ka viņi ir konkrētā dienesta darbinieki)?
  • Ja rodas šaubas, sazinieties ar organizāciju vai iestādi, par kuras pārstāvi uzdodas Jums svešais cilvēks.
  • Ja Jums rodas aizdomas, ka Jūsu dzīvesvietā vēlas iekļūt krāpnieks (viltus sociālais darbinieks, viltus labdarības organizācijas darbinieks u.tml.), nekavējoties informējiet par to Lielvārdes novada pašvaldības policiju pa tālruni: 26538811 vai Valsts Policiju, zvanot pa tālruni 110 vai 112.

Gan šobrīd, gan vasaras brīvlaikā, pieaugušajiem esot darbā, mājās, bērni būs vieni, lūdzam visus vecākus pārrunāt ar bērniem to, ka dzīvesvietā nedrīkst ielaist nevienu viņiem nezināmu personu. Vēlams – redzamā vietā, piemēram, pie ieejas durvīm, novietot sarakstu ar tālruņa numuriem uz kuriem bērnam zvanīt, ja nepieciešama palīdzība.

Evija Rutmane
Lielvārdes novada sociālā dienesta sociālā darbiniece darbā ar ģimenēm un bērniem

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu