Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Tūrisms

Apturēt slaidrādi
Lielvardes_novada_svetki_2019_216
Rembates parks, Lielvārde

Vides objekts atklāts 2019. gada jūlijā. 

Autors - metālmākslinieks Aldis Lambergs.

Objekts atrodas Rembates parkā pie Lielvārdes novada Kultūras centra Lielvārdē. 

Vides objekts veltīts novadniekam Kārlim Grigulim. Kas bija šis vīrs, kurš, stabulēdams visdažādākās melodijas, spēja sasaukt sev apkārt visus meža putnus?  

Kārlis Grigulis, kuram 2019. gada 16. februārī būtu 135. gadadiena, bija ne tikai dabas pazinējs, putnu balsu imitators, ornitologs, bērnu grāmatu rakstnieks, bet, kā krēsla atklāšanas svinīgajā pasākumā uzsvēra viņa mazmeita Teiksma Jansone, arī mākslinieks un mūziķis. Jaunā vides objekta autors ir metālmākslinieks Aldis Lambergs.

Kārlis Grigulis ir teicis: “Putniņu dzīves pētīšana nav tikai aizraušanās vien. Zinot ligzdošanas apstākļus, mēs savairosim derīgos putnus! Kas tā par bagātību! Paceplītis apēd 76 kukainīšus dienā un nesmādē arī odus. Melnais mušķērājs tiek galā ar tūkstoš mušām dienā. Bet viens pārītis zīlīšu apsargā četrdesmit ābeles no kukaiņu uzbrukumiem. Putniņu derīgumu pat aplēst grūti! Nemaz jau nerunājot par viņu cilvēciskajām īpašībām, kuru vienam otram cilvēkam ir krietni vien pamazāk”.

Mīlēt dzimtenes dabas skaistumu, prast izzināt, novērot, aizsargāt dabu – šādu novēlējumu mums atstājis Kārlis Grigulis.

Jaunais vides objekts Rembates parkā pievienojies trīs jau parkā esošajiem vides objektiem, kas veltīti izciliem novadniekiem – diriģentam Paulam Kveldem, dramaturgam Gunāram Priedem, Lielvārdes jostas audējiem - Arvedam un Verai Paeglēm. 

Fotomirkļi un video no Goda krēsla Kārlim Grigulim atklāšanas

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu