Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Š.g. 25.martā notika Ogres reģiona – Ogres, Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles novada bibliotēku speciālistu seminārs. Ņemot vērā valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, seminārs notika attālināti. 

Seminārā tika sumināti Ogres reģiona bibliotekāri, kuriem 2020.gadā bija darba jubilejas, kur starp citu novadu kolēģiem tika sveiktas arī ilggadējās Lielvārdes pilsētas bibliotēkas bibliotekāres:

Lielvārdes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vecākajai bibliotekārei Ilonai Misānei 20 gadi,
Lielvārdes pilsētas bibliotēkas vadītājai Ritai Platpīrei 20 gadi,
Lielvārdes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas bibliotekārei Dacei Vecziediņai 20 gadi.

Lielvārdes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāres Ilona Misāne un Dace Vecziediņa, kuras ir arī 2020.gada Voldemāra Caunes balvas "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem" laureātes, dalījās pieredzē par veiksmīgo sadarbību ar skolām un pašvaldības iestādēm, lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi par bibliotēku un grāmatām, kā arī vairotu lasītprieku Lielvārdes novada bērniem.

Ogres Centrālās bibliotēkas speciālisti, atskatoties uz Ogres reģiona bibliotēku darbu 2020.gadā, iepazīstināja semināra dalībniekus ar paveikto, izanalizējot gan bibliotekārā darba pamatrādītājus, gan iepazīstinot ar veiksmīgākajiem projektiem un pasākumiem, kas īstenoti, ņemot vērā pandēmijas ieviestos ierobežojumus un sarežģīto situāciju valstī.

Tā, piemēram, ārkārtas situācijā, kad ir ierobežota piekļuve publisko bibliotēku pakalpojumiem, kā arī kultūras, izklaides un dažādām izglītošanās iespējām, arvien populārāka un iecienītāka kļūst Kultūras informācijas sistēmu centra pārziņā esošā e-grāmatu lasīšanas platforma "3td e-GRĀMATU bibliotēka". Statistikas dati apstiprina, ka iespēja lasīt grāmatas attālināti ir populāra arī Ogres reģiona bibliotēkās. No Ogres reģiona, t.i., no Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novada, "3td e-GRĀMATU bibliotēkā" pavisam reģistrēti 460 lasītāji – no tiem 183 reģistrēti 2019.gadā un 277 – 2020.gadā. Ogres reģiona lasītājiem izsniegtas 2993 e-grāmatas, no kurām 902 – 2019.gadā un 2091 – 2020.gadā.

Statistiskie dati apliecina, ka, salīdzinājumā ar pārējām 34 "3td e-GRĀMATU bibliotēkas" reģistrētajām instancēm, Ogres reģionā e-grāmatas ir pieprasītas un to lasīšana kļūst arvien populārāka. Ogres reģions ir 6.vietā pēc reģistrēto lasītāju skaita un 5.vietā pēc izsniegto e-grāmatu skaita.

Informācijas avots: www.ogrenet.lv

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu