Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Latvijas lauku reģionu kopienas un ciemi līdz 2021. gada 9. martam tiek aicināti pieteikties atpazīstamības zīmes “Viedais Ciems” piešķiršanai. Atpazīstamības zīmes piešķiršana norisinās komunikācijas kampaņas “Mans ciems ir “Viedais Ciems”” ietvarā.

Iniciatīva piešķirt atpazīstamības zīmi “Viedais Ciems” Latvijā tiek izsludināta pirmo reizi. Tās mērķis ir atzīt un atbalstīt Latvijas lauku kopienu labās prakses ceļā uz viedumu, daudzinot iedzīvotāju centienus un jau ieviestos risinājums, kas īstenoti, lai veidotu aktīvāku, iesaistošāku kopienas dzīvi un inovatīvus risinājumus esošajiem izaicinājumiem.

Publisko un privāto partnerattiecību biedrības "Zied zeme" vadītāja Linda Cīrule skaidro: “Viedo ciemu koncepts Latvijā kļūst arvien zināmāks, ir vairākas kopienas, kas sevi jau dēvē par viediem ciemiem, ir piemēri arī daudzviet Eiropā, kas rāda, ka iedzīvotāji izvēlas paši uzņemties dažādu iniciatīvu rosināšanu, īstenošanu, lai kopienas infrastruktūra varētu nodrošināt arvien vairāk kopienai nepieciešamo pakalpojumu.” 

Kampaņas organizatori ir izstrādājuši kritērijus un vadlīnijas atpazīstamības zīmes piešķiršanai un pulcējuši starpdisciplināru žūriju, kas izvērtēs pieteikumus un paziņos pirmos atpazīstamības zīmes “Viedais Ciems” saņēmējus. Atpazīstamības zīmes piešķiršanas žūrijas komisijā dalību līdz šim apstiprinājuši: Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos Ieva Ilvesa, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Grasbergs, Latvijas Universitātes Telpiskās attīstības plānošanas studiju programmas koordinatore un lektore Gunta Lukstiņa, biedrības “Latvijas lauku forums” izpilddirektore Anita Seļicka, biedrības “Jūras Zeme” vadītājs Āris Ādlers, biedrības “Pierīgas Partnerība” valdes locekle Alīna Lukjanceva, vides žurnāliste Anitra Tooma, arhitekts, antropologs un pētnieks Matīss Šteinerts, biedrības “NEXT” vadītājs, video projektu producents un līdzdalības eksperts Vilis Brūveris, tehnoloģiju bloga “Kursors.lv” galvenais redaktors Kristaps Skutelis.

Savu ciemu atpazīstamības zīmes piešķiršanai, pirms tam informējot pārējos kopienas dalībniekus, var pieteikt jebkurš kopienas pārstāvis, neatkarībā no juridiskā statusa. Pieteikumus var iesniegt šajā saitē: https://forms.gle/kikcSNhRUhFz5JZc9

Kritēriji atpazīstamības zīmes “Viedais Ciems” piešķiršanai: https://ej.uz/7kp4

Valdīnijas atpazīstamības zīmes “Viedais Ciems” piešķiršanai: https://ej.uz/whh4

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu